Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Zasadnutie ministrov v Luxemburgu sa začalo minútou ticha za obete víkendovej tragédie v Stredozemnom mori.
  Správa obsahuje fotografiu

  20.4.2015 | Aktivity ministra

   

  Intenzívne rokovanie Rady pre zahraničné veci v Luxemburgu

  „Európska únia musí zastaviť zomieranie nevinných migrantov vo vlnách Stredozemného mora a Slovensko je pripravené byť solidárne a podieľať sa na hľadaní celoeurópskeho riešenia problému imigrácie.“ Po mimoriadnom spoločnom rokovaní ministrov vnútra a zahraničných vecí členských krajíjn EÚ v Luxembrugu to dnes (20. apríla) vyhlásil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • S predsedom kolektívneho predsedníctva Bosny a Hercegoviny Mladenom Ivanićom.

  20.4.2015 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina

  M. Lajčák: BaH má šancu opäť sa zaradiť do eurointegračného prúdu

  Luxemburg (20. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes na okraj zasadnutia FAC v Luxemburgu stretol s predsedom kolektívneho predsedníctva Bosny a Hercegoviny (BaH) Mladenom Ivanićom. Išlo o ich prvé oficiálne stretnutie odkedy M. Ivanič prebral rotujúcu funkciu na čele BaH v novembri 2014. Minister M. Lajčák vyjadril plnú podporu Slovenska integračnému úsiliu krajiny a ocenil nedávnu dohodu politických lídrov Bosny a Hercegoviny, ktorou sa zaviazali k reformným krokom a napredovaniu v procese európskej integrácie.

 • Stretnutie ministrov zahraničných vecí Holandska, Slovenska a Malty.

  20.4.2015 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ

  Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ: Prvé stretnutie ministrov Tria

  Luxemburg (20. apríla) – Prípravy na slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie sa dostávajú o ďalší stupienok vyššie. V Luxemburgu sa v nedeľu večer, pred začiatkom rokovania Rady pre zahraničné záležitosti EÚ (FAC), konalo prvé stretnutie ministrov zahraničných vecí Holandska, Slovenska a Malty, ktoré tvoria tzv. Trio na predsedníctvo v Rade EÚ v rokoch 2016-2017. Slovensko na schôdzke zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister Miroslav Lajčák a apoštolský nuncius Mons. Mario Giordano počas prijatia.

  17.4.2015 | Aktivity ministra | Vatikán

  Minister M. Lajčák prijal apoštolského nuncia M. Giordanu

  Bratislava (17. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes apoštolského nuncia Mons. Maria Giordanu. Obaja partneri zhodnotili výsledky rokovania ministra s podsekretárom Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. Antoinem Camillerim počas nedávnej oficiálnej návštevy prezidenta SR Andreja Kisku vo Vatikáne. Minister M. Lajčák na stretnutí s pápežským nunciom pripomenul záujem o pokračovanie ďalšieho dialógu medzi SR a Svätou stolicou a to aj v kontexte nadchádzajúcich dvoch významných výročí, ktoré si pripomíname tento rok: 25 rokov od prvej pastoračnej cesty Svätého Otca Jána Pavla II. na Slovensko (v Bratislave, 22. apríla 1990) a 15. výročie podpisu Základnej zmluvy medzi SR a Svätou stolicou (vo Vatikáne, 24. novembra 2000).

 • Minister M. Lajčák počas prejavu.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.4.2015 | Aktivity ministra | Holandsko

   

  Otvorenosť kybernetického priestoru si vyžaduje väčšiu medzinárodnú spoluprácu

  „Kybernetický priestor umožňuje globálnu interakciu a ponúka veľké možnosti, ale predstavuje aj veľké výzvy a prináša hrozby, ktorým sa dá účinne čeliť len v spoločnom úsilí.“ Na medzinárodnej kybernetickej konferencii v Haagu to dnes (16. apríla) zdôraznil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

 • Minister M. Lajčák a prezident SR A. Kiska počas otvorenia konferencie.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  14.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra...

   

  Ukrajina a EÚ dominovali Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky SR

  V priestoroch rezortu diplomacie usporiadalo dnes (14. apríla) Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku 16. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Účastníkov privítal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a predseda správnej rady SFPA profesor Juraj Stern. Následne so svojimi hodnoteniami vystúpili prezident SR Andrej Kiska, predseda NR SR Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico.

 • Pracovné zasadnutie pod vedením vysokej predstaviteľky EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federicy Mogheriniovej.
  Správa obsahuje fotografiu

  13.4.2015 | Aktivity ministra | Španielsko

   

  V Barcelone o budúcej spolupráci EÚ s južnými susedmi

  „Európska únia je otvorená novým formám spolupráce s južnými susedmi, ktoré budú lepšie a dynamickejšie odrážať ich záujmy a ambície v oblasti spoločných vzťahov,“ konštatoval dnes (13. apríla) v Barcelone podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák po spoločnej schôdzke ministrov zahraničných vecí 28 členských štátov EÚ a 10 štátov Južného susedstva.

 • Miroslav Lajčák a vedúci Regionálneho centra OSN pre preventívnu diplomaciu v Strednej Ázii, Miroslav Jenča.

  10.4.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN

  Minister M. Lajčák prijal M. Jenču pred nástupom do vysokej funkcie v OSN

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák prijal vedúceho Regionálneho centra OSN pre preventívnu diplomaciu v Strednej Ázii so sídlom v Turkmenistane Miroslava Jenču, ktorý sa čoskoro ujme novej funkcie ako námestník generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9