Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák počas panelovej diskusie o slobode v celej Európe

  31.1.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

  M. Lajčák v Bielom dome o Ukrajine a európskej bezpečnosti

  Washington (31. januára) - "Najlepšia odpoveď na súčasné problémy východne od hraníc Európskej únie je úspešná a stabilná Ukrajina. A Európska únia by mala hrať v ukrajinskom úspechu väčšiu úlohu," konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vo Washingtone vo štvrtok a piatok počas rozhovorov s viceprezidentom USA Joe Bidenom i poradkyňou prezidenta Obamu pre národnú bezpečnosť Susan Riceovou.

 • Minister M. Lajčák s viceprezidentom USA Joeom Bidenom.
  Správa obsahuje fotografiu

  30.1.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  SR-USA: S viceprezidentom Bidenom o slovenskom pohľade na ukrajinskú krízu

  Washington (30. januára) - O názoroch Slovenskej republiky na ukrajinskú krízu diskutoval vo Washingtone podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák s viceprezidentom USA Joe Bidenom. Stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok večer v Bielom dome v rámci prijatia predstaviteľov niekoľkých európskych krajín v predvečer konferencie o Východnom partnerstve EÚ, ktorú vo Washingtone organizuje Atlantická rada a lotyšské predsedníctvo EÚ.

 • Budova Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky v Bratislave.

  30.1.2015 | Aktivity ministra

  M. Lajčák zaslal sústrastný telegram egyptskému partnerovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (30. januára) v telegrame zaslanom egyptskému rezortnému partnerovi Sámehovi Hassanovi Šukrímu rozhodne odsúdil štvrtkové (29. januára) teroristické útoky v severnej časti Sinajského polostrova. Vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí z radov príslušníkov bezpečnostných zložiek i civilného obyvateľstva i vláde Egyptskej arabskej republiky. V telegrame uviedol: „Chcem ubezpečiť o solidarite Slovenska v boji proti terorizmu a extrémizmu. Tento a ďalšie prejavy terorizmu v regióne sú potvrdením dôležitosti neodkladnej realizácie opatrení zameraných na koordináciu protiteroristických opatrení so štátmi, ktoré bojujú proti terorizmu na svojom území a tiež efektívnejšej spolupráce v rámci medzinárodného spoločenstva.“

 • Štátny tajomník Peter Burian s vysokou predstaviteľkou pre zahraničné veci EÚ Fredericou Mogherini.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  29.1.2015 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  FAC: Protokol z Minska je naďalej kľúčový pre dodržiavanie prímeria na Ukrajine

  Zhoršená situácia na východe Ukrajiny bola hlavným dôvodom, pre ktorý na dnes (29. januára) zvolala vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničné veci, Federica Mogherini mimoriadne zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) na úrovni šéfov diplomacií. Slovenskú republiku na rokovaní zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian

 • Minister odovzdal ocenenie v kategórii oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid Ivane Uličnej za jej aktivity na vzdelávacích projektoch v Keni.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje video

  28.1.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra...

   

  Európsky rozvojový rok otvorený aj na Slovensku

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák otvoril dnes (28. januára) v Bratislave Európsky rozvojový rok na Slovensku. Na slávnostnom podujatí na pôde MZVaEZ SR zároveň odovzdal ocenenie Dobrovoľník roka 2014 v kategórii oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid Ivane Uličnej, za jej aktivity na vzdelávacích projektoch v Keni.

 • Rokovanie o zameraní slovenskej zahraničnej a európskej politiky v roku 2015

  27.1.2015 | Aktivity ministra

  Výzvy a priority zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky 2015

  Bratislava (27.januára) - O zameraní slovenskej zahraničnej a európskej politiky v roku 2015 hovoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v dvoch výboroch Národnej rady SR. Členom výboru pre európske záležitosti a zahraničného výboru predstavil hlavné priority rezortu...

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Moldavska Andrei Popov počas prijatia.

  26.1.2015 | Aktivity ministra | Moldavsko

  SR-Moldavsko: Silná podpora na ceste k reformám

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (26. januára) v Bratislave mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Moldavskej republiky pre SR so sídlom Viedni Andreia Popova. Témou ich rozhovoru boli aktuálne otázky slovensko-moldavských vzťahov, ako aj vnútropolitická situácia v Moldavsku a jeho európske ambície.

 • Miroslav Lajčák a minister zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmar Mammaďarov.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  26.1.2015 | Aktivity ministra | Azerbajdžan

   

  Azerbajdžan je konštruktívny partner pri riešení energetickej bezpečnosti EÚ

  Bilaterálne otázky a širšie regionálne vzťahy dominovali dnešnému (26. januára) rokovaniu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Elmara Mammaďarova. Potenciál spolupráce našich krajín je nevyčerpaný, rezervy sú najmä v hospodársko-investičnej oblasti, zhodli sa partneri. Ako perspektívne identifikovali predovšetkým energetiku, stavebníctvo, budovanie infraštruktúry, poľnohospodárstvo, informačné technológie či cestovný ruch s dôrazom na kúpeľníctvo. K zintenzívneniu pragmatického dialógu ako i k vytváraniu kontaktov medzi slovenskými a azerbajdžanskými investormi prispeje plánované otvorenie stáleho diplomatického zastúpenia tejto krajiny v Bratislave.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9