Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • M. Lajčák počas vystúpenia v Rade pre ľudské práva.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  2.3.2015 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  M. Lajčák v OSN v Ženeve: Porušovanie ľudských práv podkopáva globálnu bezpečnosť

  Bez rešpektovania základných ľudských práv a slobôd nemožno dúfať v trvalý mier a stabilitu. Vyhlásil to dnes (2. marca) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v príhovore na úvod 28. zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva v Ženeve. Vo vystúpení, ktoré predchádzalo prejavu ministrov zahraničných vecí USA a Ruska, minister M. Lajčák zdôraznil slovenskú podporu pre činnosť Rady ako najvýznamnejšieho ľudskoprávneho orgánu OSN a zdôraznil: „Medzinárodný mier, bezpečnosť a ľudské práva sú tesne previazané. Pokiaľ budú normy a štandardy ľudských práv systematicky porušované, medzinárodný mier, bezpečnosť a stabilita sú stále v ohrození. Bez rešpektovania základných ľudských práv a slobôd nemožno očakávať trvalý mier a bezpečnosť.“

 • Ilustračné foto

  2.3.2015 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti | Slovensko a V4

  AVÍZO: Rokovanie V4+NB8 vo Vysokých Tatrách pod predsedníckou taktovkou Slovenska

  Vysoké Tatry privítajú ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky (V4) a Severskej rady a pobaltských krajín (NB8) na spoločnom stretnutí 12. – 13. marca 2015 na Štrbskom Plese. Pozvanie podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka prijali zástupcovia rezortov diplomacií, ktorí sa budú na stretnutí venovať aktuálnym zahraničnopolitickým otázkam a bezpečnostnej politike, vrátane energetickej bezpečnosti. Do tejto časti diskusie prijal pozvanie aj podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič. Ministri budú diskutovať aj o situácii na Ukrajine a vo Východnom partnerstve vo svetle blížiaceho sa summitu v Rige.

 • Slávnostný podpis dohody o Vyšehradskom patentovom inštitúte.
  Správa obsahuje fotografiu

  26.2.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a V4

   

  Krajiny V4 vytvárajú spoločný patentový inštitút

  Krajiny Vyšehradskej štvorky budú mať spoločný patentový inštitút. Zástupcovia úradov priemyselného vlastníctva štyroch členských krajín dnes (26. februára) v Bratislave na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR podpísali dohodu o Vyšehradskom patentovom inštitúte, ktorý bude pôsobiť ako mimovládna organizácia s cieľom podporiť inovácie a zvyšovanie konkurencieschopnosti v tomto regióne lepšou a lacnejšou ochranou inovácií z krajín V4.

 • Minister M. Lajčák odovzdal Zlatú plaketu predsedovi predstavenstva a generálnemu riaditeľovi Železiarní Podbrezová Vladimírovi Sotákovi.
  Správa obsahuje fotografiu

  26.2.2015 | Aktivity ministra

   

  M. Lajčák odovzdal zlatú plaketu šéfovi Železiarní Podbrezová

  Podbrezová (26. februára) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák ocenil Zlatou plaketou predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová Vladimíra Sotáka za jeho prínos pre šírenie dobrého mena v zahraničí. „Rád by som takto - aj pri príležitosti okrúhleho životného jubilea - ocenil vašu prácu a činnosť vašej spoločnosti, ktorou zlepšujete podnikateľské prostredie a zamestnanosť na Slovensku ako aj exportnú kapacitu SR a šírite jeho dobré meno v zahraničí," uviedol minister M. Lajčák pri odovzdávaní plakety v sídle spoločnosti v Podbrezovej.

 • Pietna spomienka na obete tragédie v Uherskom Brode. Foto: ČTK/AP/Petr David Josek

  25.2.2015 | Aktivity ministra | Česko

  Sústrastný telegram M. Lajčáka českému ministrovi zahraničných vecí

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák zaslal dnes (25. februára) sústrastný telegram ministrovi zahraničných vecí Českej republiky Lubomírovi Zaorálkovi v súvislosti so včerajšou tragédiou v Uherskom Brode. „Pri tejto mimoriadne smutnej príležitosti si dovoľujem vyjadriť moju úprimnú sústrasť a prejav účasti príbuzným obetí, ktorí v súvislosti so streľbou v reštaurácii utrpeli nenahraditeľnú stratu,“ uvádza sa v telegrame.

 • Minister Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencie s filipínskym partnerom Albertom del Rosariom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  23.2.2015 | Aktivity ministra | Prejavy a vystúpenia ministra...

   

  SR a Filipíny: Odhodlanie oživiť vzťahy a využiť ich potenciál na konkrétne výsledky

  Slovensko a Filipíny rozšíria politickú aj ekonomickú spoluprácu. Dohodli sa na tom ministri zahraničných vecí oboch krajín Miroslav Lajčák a Albert del Rosario na rokovaniach v pondelok 23. februára v Manile. „V našich vzťahoch bola dlhá pauza a máme čo doháňať,“ konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR M. Lajčák, ktorý sa po 17 rokoch stal prvým členom slovenskej vlády, ktorý navštívil Filipíny.

 • 22.2.2015 | Aktivity ministra | Somálsko

  Sústrastný telegram M.Lajčáka po teroristickom útoku v somálskom Mogadišu

  V súvislosti so samovražedným teroristickým útokom v somálskom Mogadišu, ktorý si v piatok 20. februára vyžiadal viacero obetí aj z radov predstaviteľov somálskej vlády, zaslal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sústrastný telegram somálskemu ministrovi zahraničných vecí Abdisalamovi Omerovi.

 • Minister M. Lajčák sa stretol s veľvyslancom Spojených štátov na Slovensku Theodorom Sedgwickom.

  20.2.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

  Minister M.Lajčák s veľvyslancom USA o intenzívnom politickom dialógu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal v piatok (20. februára) v Bratislave veľvyslanca USA Theodora Sedgwicka. Témou ich stretnutia boli bilaterálne vzťahy oboch krajín. Diskutovali tiež o aktivitách slovenského predsedníctva vo V4, vývoji na Ukrajine, otázkach energetickej bezpečnosti a aktuálnych zahranično-politických témach.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9