Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Ministri M.Lajčák a L. Zaorálek počas rokovaní v Prahe.

  9.7.2014 | Aktivity ministra | Česko

  Minister M. Lajčák rokoval v Prahe s českým partnerom L. Zaorálkom

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (9. júla 2014) v Prahe stretol na bilaterálnych rokovaniach s českým partnerom, ministrom zahraničných vecí Lubomírom Zaorálkom. Uvedené stretnutie sa uskutočnilo ako súčasť oficiálnej návštevy prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v Českej republike.

 • Ilustračné foto: Dubrovník. Wikimedia/ Karel Hrdina.

  9.7.2014 | Aktivity ministra | Očakávané udalosti

  Minister M. Lajčák vystúpi na konferencii Croatia Forum v Dubrovníku

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojej chorvátskej partnerky Vesny Pusićovej zúčastní na konferencii „Croatia Forum“, ktorá sa uskutoční v dňoch 10. – 12. júla 2014 v Dubrovníku.

 • Ilustračné foto: ČTK/DPA/Thomas Rassloff

  8.7.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a NATO | Česko

  Sústrastný telegram ministra M. Lajčáka českému partnerovi L. Zaorálkovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák zaslal dnes (8. júla 2014) sústrastný telegram ministrovi zahraničných vecí Českej republiky Lubomírovi Zaorálkovi v súvislosti s tragickým úmrtím štyroch vojakov Českej republiky v Afganistane. V telegrame uviedol: „Slovenská republika sa spolu s Českou republikou usiluje v Afganistane v rámci operácie ISAF bojovať proti terorizmu a vytvárať podmienky pre mier a stabilitu v krajine. Aj napriek tejto tragickej udalosti má opodstatnenie pokračovanie v angažovanosti našich krajín pri budovaní stabilného a demokratického Afganistanu. Tak ako nás spoločne tešia pokroky, ktoré misia zaznamenáva, tak isto spoločne zdieľame s Českou republikou zármutok nad dnešnou nenahraditeľnou stratou.“

 • M. Lajčák s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ruskej federácie Pavlom Kuznecovom.

  8.7.2014 | Aktivity ministra | Rusko

  Minister M. Lajčák prijal ruského veľvyslanca pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (8. júla 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie Pavla Kuznecova v súvislosti s ukončením jeho diplomatickej misie na Slovensku. Pri tejto príležitosti mu M. Lajčák udelil Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Veľvyslanec P. Kuznecov pôsobí v SR od mája 2010. Minister M. Lajčák veľvyslancovi poďakoval za intenzívnu spoluprácu v oblasti bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Ruskou federáciou a ocenil jeho aktivity v prospech rozvoja dynamického politického dialógu, ako aj spolupráce v hospodárskej a kultúrnej oblasti.

 • Minister M. Lajčák ocenil Zlatou plaketou dirigenta V. Karmažina.

  4.7.2014 | Aktivity ministra | Kultúrna diplomacia

  Minister M. Lajčák ocenil Zlatou plaketou dirigenta Viliama Karmažina

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (4. júla 2014) odovzdal Zlatú plaketu za šírenie dobrého mena Slovenska a za prezentáciu vysokej kvality slovenskej kultúry v zahraničí dirigentovi Viliamovi Karmažinovi. „Myslím si, že Slovensko by malo vedieť o takých ľuďoch, ako ste vy,“ poďakoval sa minister M. Lajčák dirigentovi V. Karmažinovi pri odovzdávaní ocenenia.

 • Minister M. Lajčák s predsedom parlamentu Cyperskej republiky Yiannakisom Omirouom.
  Správa obsahuje fotografiu

  3.7.2014 | Aktivity ministra | Cyprus

   

  M. Lajčák: Cyprus sa môže spoľahnúť na našu podporu pri hľadaní trvalého riešenia sporu

  Aktuálny vývoj v bikomunitnom dialógu na Cypre po nedávnom reštarte rozhovorov medzi cypersko-tureckými a cypersko-gréckymi politickými predstaviteľmi, ako aj celkové perspektívy riešenia cyperského problému dominovali dnešnému (3. júla 2014) stretnutiu podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s predsedom parlamentu Cyperskej republiky Yiannakisom Omirouom, ktorý pricestoval na Slovensko na oficiálnu návštevu. Rokovania nadviazali na májové stretnutie oboch predstaviteľov v Nikózii počas oficiálnej návštevy ministra M. Lajčáka pri príležitosti 25. výročia začatia bikomunitného dialógu, ako aj 50. výročia UNFICYP

 • Ilustračné foto: ČTK/Baz Ratner.
  Správa obsahuje dokument

  3.7.2014 | Aktivity ministra | Izrael

   

  Minister M. Lajčák kondoloval izraelskému ministrovi zahraničných vecí A. Libermanovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v stredu 2. júla 2014 zaslal kondolenčný telegram ministrovi zahraničných vecí Izraelského štátu Avigdorovi Libermanovi v súvislosti so zavraždením troch študentov ješivy. Študenti sa stratili pred tromi týždňami, keď stopovali pri židovskej dedine Guš Cion blízko miest Betlehem a Hebron. Aj napriek rozsiahlej pátracej akcii sa ich telá podarilo nájsť až v pondelok. Dvaja chlapci mali 16 a jeden 19 rokov.

 • Minister M. Lajčák otvoril Detskú univerzitu Komenského prednáškou s názvom Prečo Európa. Foto: Peter Chvostek

  2.7.2014 | Aktivity ministra

  M. Lajčák otvoril 12. ročník Detskej univerzity Komenského v Bratislave

  Prečo a ako vznikla Európska únia a aké je miesto Slovákov v nej? Koľkými jazykmi sa v nej hovorí a koľkými abecedami píše? Aké to bolo, keď ešte fungovali hraničné kontroly a čo všetko sa muselo udiať, kým sme ich zrušili? Čo máme v EÚ spoločné a ako to vlastne funguje? Odpovede na tieto a ďalšie otázky boli predmetom multimediálnej prednášky podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka, ktorou v stredu 2. júla 2014 otvoril 12. ročník Detskej univerzity Komenského, podujatia, ktoré univerzita organizuje v spolupráci s Divadlom Aréna.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9