Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Ministri zahraničných vecí V4, minister zahraničných vecí Rakúska Sebastian Kurz a dezignovaná Vysoká predstaviteľka EÚ pre bezpečnostnú politiku a zahraničné veci Federica Mogherini
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4...

   

  M. Lajčák: „Našou snahou je nachádzať vo V4 synergie v oblastiach s veľkým potenciálom“

  Pod patronátom slovenského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine sa dnes (30. októbra 2014) zišli v Bratislave na pracovnej schôdzke ministri zahraničných vecí členských krajín V4 – Miroslav Lajčák, Lubomír Zaorálek, Péter Szijjártó a Grzegorz Schetyna.

 • Zľava: Minister zahraničných vecí Veľkej Británie Phillip Hammond a ministri zahraničných vecí členských krajín V4 – Miroslav Lajčák, Lubomír Zaorálek, Péter Szijjartó a Grzegorz Schetyna.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4

   

  M. Lajčák: „Je dôležitejšie než kedykoľvek predtým mať po boku dobrých priateľov a spojencov“

  Ministri zahraničných vecí členských krajín V4 – Miroslav Lajčák, Lubomír Zaorálek, Péter Szijjartó a Grzegorz Schetyna sa dnes (30. októbra 2014) stretli v Bratislave s ministrom zahraničných vecí Veľkej Británie Phillipom Hammondom, aby s ním spoločne prediskutovali aktuálne otázky medzinárodného diania. „Stretávame sa symbolicky v roku, v ktorom si krajiny Vyšehradskej štvorky pripomínajú okrúhle výročia vstupu do EÚ a NATO, ale hlavne 25. výročie pádu železnej opony.

 • Minister Lajčák a britský minister zahraničných vecí Philip Hammond

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Spojené kráľovstvo

  M. Lajčák: „Vnímam túto návštevu ako potvrdenie kvality našich vzájomných vzťahov“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (30. októbra 2014) na pôde rezortu diplomacie privítal britského ministra zahraničných vecí Philipa Hammonda. Diskutovali o bilaterálnych vzťahoch Veľkej Británie a Slovenska, reforme Európskej únie z pohľadu Veľkej Británie a Vyšehradskej skupiny, ako aj o ďalších otázkach spoločného záujmu.

 • Minister M. Lajčák na konferencii Slovenská republika a Slováci žijúci v zahraničí 2014.
  Správa obsahuje audio

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Krajania, kultúra a školstvo

   

  M. Lajčák: „Ceníme si vzťahy so Slovákmi žijúcimi v zahraničí.“

  Ceníme si naše vzťahy so Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Považujeme tieto vzťahy – a najmä našu zodpovednosť za otázky týkajúce sa krajanov – za prirodzené a logické. Máme stabilizovaný systém a jasné kompetencie, čo nám dáva oveľa väčší priestor na konkrétnu prácu a projekty. Povedal to dnes (30. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na konferencii Slovenská republika a Slováci žijúci v zahraničí 2014, ktorú v Bratislave zorganizoval Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) v spolupráci s MZVaEZ SR.

 • Minister Miroslav Lajčák a generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu, Taleb Rifai počas prijatia.

  30.10.2014 | Aktivity ministra | Branding Slovenska | Prezentácia Slovenska v zahraničí...

  M. Lajčák: "Kandidatúrou do výkonného výboru UNTWO chce Slovensko posilniť svoju pozíciu v cestovnom ruchu"

  Prehĺbenie spolupráce v cestovnom ruchu, kandidatúra Slovenska na členstvo vo výkonnom výbore Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) v rokoch 2015 až 2019, ale aj branding a odporúčania, ako zlepšiť situáciu v oblasti turistického ruchu na Slovensku boli v stredu (29. októbra 2014) témami stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s generálnym tajomníkom UNWTO Talebom Rifaiom, ktorý pricestoval na návštevu Slovenska. Ako to minister zdôraznil, cestovný ruch je mimoriadne užitočný nástroj pri prezentácii krajiny, ale aj cenný prvok medzinárodnej spolupráce. "Cestovný ruch v sebe spája know-how, imidž a vnímanie krajiny. A my musíme urobiť všetko pre to, aby sme z neobjaveného diamantu, ako Slovensko občas nazývajú v zahraničí, urobili diamant objavený a vybrúsený," povedal minister a informoval hosťa o prebiehajúcom procese vytvárania jednotného obrazu Slovenska v zahraničí (brandingu), ktorý je momentálne v štádiu verejnej diskusie prebiehajúcej na portáli www.BrandingSlovenska.com.

 • Minister Miroslav Lajčák a kardinál Stanislav Zvolenský počas prijatia.

  29.10.2014 | Aktivity ministra

  Minister M. Lajčák rokoval s predsedom Konferencie biskupov Slovenska Mons. S. Zvolenským

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v utorok (28. októbra 2014) stretol na pôde rezortu diplomacie s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom - metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským. Predmetom rozhovoru, ktorý iniciovala Konferencia biskupov Slovenska, boli aktuálne otázky vzťahov medzi Slovenskou republikou a katolíckou cirkvou na Slovensku.

 • Ilustračné foto z pohrebu obetí v Káhire, 25. októbra 2014. The military funeral taking place for the soldiers killed in a suicide attack 24 October 2014 in Sinai, Cairo, Egypt, 25 October 2014. Credit Image: (c) Egyptian Presidency/APA Images/ZUMA Wir

  28.10.2014 | Aktivity ministra | Egypt

  Sústrastný telegram egyptskému partnerovi v súvislosti s teroristickými útokmi na severnom Sinaji

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák adresoval dnes (28. októbra 2014) sústrastný telegram ministrovi zahraničných vecí Egyptskej arabskej republiky Sámehovi Šukrímu v súvislosti s nedávnymi teroristickými útokmi proti egyptským bezpečnostným silám a armáde na severnom Sinaji. V telegrame vyjadril hlbokú sústrasť nad stratou ľudských životov a odsúdil terorizmus ako taký. „Chcem vyjadriť plnú solidaritu a podporu úsiliu a boju Egypta proti všetkým formám terorizmu.

 • Minister M. Lajčák na stretnutí s riaditeľom RTVS.

  27.10.2014 | Aktivity ministra | Predsedníctvo SR v Rade EÚ | Slovensko a Európska únia

  M. Lajčák o slovenskom predsedníctve v Rade EÚ s generálnym riaditeľom RTVS

  Spolupráca medzi rezortom diplomacie a RTVS pri mediálnom zabezpečovaní predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európy v druhej polovici roka 2016 boli ústrednou témou dnešného (27. októbra 2014) stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s generálnym riaditeľom RTVS Václavom Mikom.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9