Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák počas stretnutia s predstaviteľmi mimovládnych organizácií.

  17.12.2014 | Aktivity ministra

  M.Lajčák: „Spolupráca s mimovládnymi organizáciami prináša konkrétne výsledky“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa v stredu (17.decembra 2014) stretol v priestoroch Palugyayovho paláca MZVaEZ v Bratislave s predstaviteľmi mimovládnych organizácií, ktoré spolupracujú s rezortom diplomacie. Usporiadaním podujatia nadviazal minister M. Lajčák na tradíciu novoročných stretnutí so zástupcami občianskej spoločnosti, ktorých rezort diplomacie vníma ako dôležitých partnerov pri napĺňaní svojho poslania.

 • Stretnutie ministra Lajčáka s prezidentom Ukrajiny Petrom Porošenkom.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  16.12.2014 | Aktivity ministra | Aktuálne o Ukrajine...

   

  Ukrajina: Konkrétna pomoc SR a V4 pri reformách

  „Krajiny Vyšehradskej štvorky budú pomáhať Ukrajine s potrebnými reformami v konkrétnych oblastiach, ktoré sme dnes dohodli s ukrajinskými partnermi,“ oznámil na záver spoločnej návštevy ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Kyjeve podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Slovensko prevezme patronát nad reformami v oblasti energetickej bezpečnosti a nad reformou bezpečnostného sektora, Česká republika v oblasti budovania občianskej spoločnosti, médií a vzdelávania, Poľsko v oblasti decentralizácie a reformy verejných financií a Maďarsko v oblasti podpory malých a stredných podnikov a implementácie DCFTA,“ upresnil minister M. Lajčák.

 • Minister Lajčák počas diskusie s ministrom zahraničných vecí Litvy, Linasom Linkevičiusom, Holandska, Bertom Koendersom a dánskym partnerom Martinom Lidegaardom.
  Správa obsahuje audio

  15.12.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  FAC: Ministri EÚ o novom prístupe k BaH, aj boji proti extrémistom v Sýrii a Iraku

  O situácii v Sýrii, Iraku, Bosne a Hercegovine, ale aj na Ukrajine či v Líbyi diskutovali dnes (14. decembra 2014) ministri zahraničných vecí členských štátov Európskej únie na poslednom tohtoročnom zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti (FAC) v Bruseli. Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, ktorý na zasadnutí zastupoval Slovenskú republiku, kolegov zároveň informoval o utorkovej ceste ministrov krajín Vyšehradskej štvorky do Kyjeva, kde budú s ukrajinskými partnermi diskutovať o konkrétnych formách podpory pri realizácii potrebných reforiem v krajine.

 • S ministom zahraniných vecí Turecka Mevlutom Cavusoglu.
  Správa obsahuje fotografiu

  11.12.2014 | Aktivity ministra | Turecko

   

  M. Lajčák v Ankare: „EÚ je dôležitá pre Turecko a Turecko je rovnako dôležité pre EÚ“

  Ďalšie rozšírenie a skvalitnenie bilaterálnych slovensko-tureckých vzťahov, medzinárodnopolitické otázky s dôrazom na vývoj v Sýrii, Iraku, na Ukrajine, v regióne západného Balkánu, ako aj eurointegračné úsilie Turecka, boli ústrednými témami oficiálnej dvojdňovej návštevy (10. – 11. decembra 2014) podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Turecku. V hlavnom meste Ankare sa M. Lajčák stretol s prezidentom Tureckej republiky Recepom Tayyipom Erdoğanom, a hlavnú časť rokovaní absolvoval so svojím rezortným partnerom - ministrom zahraničných vecí Turecka Mevlütom Çavuşoğlum. Na stretnutiach konštatoval veľmi intenzívnu a kvalitnú úroveň bilaterálnych slovensko-tureckých vzťahov a vyjadril záujem o pokračovanie úzkeho dialógu a spolupráce v oblastiach spoločného záujmu.

 • Minister Miroslav Lajčák a Fatmir Besimi, podpredseda vlády pre európske záležitosti Macedónskej republiky počas prijatia.

  10.12.2014 | Aktivity ministra | Macedónska republika

  M. Lajčák: „Macedónsko musí vyvinúť maximálne úsilie na posilnenie právneho štátu a zachovanie dynamiky reforiem“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (10. decembra 2014) stretol na pôde rezortu diplomacie s podpredsedom vlády pre európske záležitosti Macedónskej republiky Fatmirom Besimim. Predmetom rozhovoru bola aktuálna vnútropolitická situácia v krajine, zhodnotenie stavu prístupového procesu Macedónska do EÚ a NATO, ako aj výmena názorov na vývoj na západnom Balkáne a vo svete. Návšteva macedónskeho partnera sa odohráva v období, ktoré je pre Macedónsko veľmi dôležité najmä v kontexte implementácie odporúčaní zo správy Európskej komisie o pokroku a diskusie venovanej rozširovaciemu procesu na pôde EÚ.

 • Minister Miroslav Lajčák a švajčiarsky prezident Didier Burkhalter počas návštevy na inovačnom fóre Swissness 2014.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  9.12.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a V4...

   

  M. Lajčák: „Švajčiarsko a EÚ zdieľajú mnohé politické a kultúrne hodnoty“

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák privítal dnes (9. decembra 2014) na pôde rezortu diplomacie prezidenta Švajčiarskej konfederácie Didiera Burkhaltera, ktorý zastáva v rámci federálnej vlády aj post ministra zahraničných vecí. Švajčiarsky prezident otvoril v priestoroch MZVaEZ SR spoločne s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom inovačné fórum Swissness 2014 a následne absolvoval bilaterálne rokovanie s M. Lajčákom.

 • Ocenenie udelené profesorke Viere strážnickej in memoriam prevzal jej manžel Karol Strážnický.
  Správa obsahuje fotografiu

  8.12.2014 | Aktivity ministra | Ľudské práva | Stratégia ochrany a podpory ľudských práv

   

  M. Lajčák udelil cenu za významný prínos v oblasti ľudských práv profesorke Viere Strážnickej in memoriam

  Za ostatné dva roky sa na Slovensku podarilo dosiahnuť významný úspech v podobe vytvorenia nového precedensu v celospoločenskom diskurze o ľudských právach. Do procesu prípravy Stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR sa nezapojil len úzky okruh zainteresovaných, ale svoje postoje a názory mohli prezentovať všetci, ktorí o to prejavili záujem. Diskusia, ktorá v rámci procesu prípravy stratégie prebehla, bola jednou z najvýznamnejších a zároveň najdôležitejších celospoločenských diskusií o povahe a rozsahu ľudských práv na Slovensku od roku 1989.

 • Ilustračné foto: Ankara/ Noumenon

  8.12.2014 | Aktivity ministra | Turecko

  AVÍZO: M. Lajčák odcestuje na oficiálnu návštevu Turecka

  Na pozvanie tureckej strany odcestuje v stredu (10. decembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na dvojdňovú oficiálnu návštevu Turecka.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9