Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Minister Miroslav Lajčák a ambasádori dobrej vôle počas tlačovej besedy Európskeho roka rozvoja.

  29.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

  Bilancie prvého štvrťroka aktivít Európskeho rozvojového roka

  Bratislava (29. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes v Bratislave stretol s osobnosťami kultúrneho života a mimovládneho sektora, aby spoločne zhodnotili doterajšie aktivity Európskeho rozvojového roka. Cieľom Európskeho rozvojového roka je priblížiť širokej verejnosti význam rozvojovej spolupráce a jej vplyv na život bežných Európanov.

 • Minister Miroslav Lajčák a veľvyslankyňa Nového Zélandu Deborah Geels počas prijatia.

  29.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra | Nový Zéland

  S veľvyslankyňou D. Geels o pripravovanej návšteve Nového Zélandu

  Bratislava (29. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave veľvyslankyňu Nového Zélandu pre Slovensko so sídlom vo Viedni Deborah Geelsovú. Slovensko a Nový Zéland sú pripravené zintenzívniť vzájomné kontakty praktickou spoluprácou. Tá má nielen bilaterálny ale aj regionálny rozmer v podobe vzťahov Nového Zélandu s EÚ a globálny rozmer na pôde OSN, kde ako malé štáty máme podobné videnie globálnych otázok.

 • Minister M. Lajčák udelil odchádzajúcemu štátnemu tajomníkovi P. Burianovi Zlatú plaketu za prínos k rozvoju slovenskej diplomacie.

  29.4.2015 | Aktivity ministra | Aktivity štátnych tajomníkov

  Štátny tajomník P. Burian odchádza na post splnomocnenca EÚ pre Strednú Áziu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (29. apríla) udelil Zlatú plaketu za prínos k rozvoju slovenskej diplomacie odchádzajúcemu štátnemu tajomníkovi MZVaEZ SR Petrovi Burianovi, ktorý od 1. mája nastupuje do funkcie splnomocnenca EÚ pre Strednú Áziu. „V mene vlády a v mene tohto rezortu ďakujem P. Burianovi za prácu, ktorú vykonal počas pôsobenia na ministerstve zahraničných vecí pre Slovensko a pre slovenskú diplomaciu. Odchod na dôležitý medzinárodný post považujem za logické vyústenie jeho profesionálnej kariéry

 • Odovzdanie ratifikačných listín k Doplnku ku Kartagenskemu protokolu o biologickej bezpečnosti zástupcovi GT OSN pre právne záležitosti Miguelovi de Serpa Soaresovi.
  Správa obsahuje fotografiu

  28.4.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN

   

  Široká paleta tém a partnerov v New Yorku

  New York (28. apríla) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák pokračoval v utorok na pôde OSN v sérii rokovaní o globálnych otázkach, európskych i bilaterálnych témach. Stretol sa s vysokou predstaviteľkou OSN pre odzbrojovanie Angelou Kaneovou, zástupcom generálneho tajomníka OSN pre právne záležitosti Miguelom de Serpa Soaresom, ministrom zahraničných vecí Alžírska Ramtanem Lamamrom, veľvyslankyňou USA pri OSN Samanthou Power a hlavným negociátorom cyperskej vlády pre rozhovory o zjednotení ostrova Andreasom Mavroyiannisom.

 • M. Lajčák s námestníkom generálneho tajomníka OSN Janom Eliassonom.
  Správa obsahuje fotografiu

  28.4.2015 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN

   

  Maratón multilaterálnych a dvojstranných rokovaní na pôde OSN

  Popri účasti na hodnotiacej konferencii Zmluvy o nešírení jadrových zbraní absolvoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák v New Yorku aj sériu rokovaní s predstaviteľmi OSN, ako aj viacero dvojstranných stretnutí s partnermi z jednotlivých štátov. So zástupcom generálneho tajomníka OSN Janom Eliassonom sa venovali sa najmä krízam v Líbyi, v Jemene, na Ukrajine, problému migrácie a úlohe, ktorú by mohlo a malo zohrať svetové spoločenstvo pri ich riešení. Obaja sa zhodli, že proces zastavenia ilegálnej imigrácie, ktorá pramení z ekonomických kríz a ozbrojených konfliktov, nebude jednoduchý, no prispieť k jeho riešeniu by malo čo najviac krajín, keďže zasahuje priveľa ľudí a priveľa regiónov.

 • Miroslav Lajčák

  27.4.2015 | Aktivity ministra

  Reakcia ministra M. Lajčáka na obvinenia z nečinnosti MZVaEZ SR v Nepále kolujúce na sociálnych sieťach

  Ľudská zloba očividne nemá hranice. Najradšej by som sa opýtal pánov Forgáča a Zimana, čo si to vlastne dovoľujú takto znevažovať prácu celého tímu ministerstva, vrátane zastupiteľského úradu v Dillí a honorárneho konzula v Nepále! Utierajú si ústa o človeka, ktorý napriek tomu, že jeho vlastný dom bol zemetrasením poškodený, nezištne pomáha Slovákom, sám pomohol desiatim našim občanom dostať sa na letisko, pomohol vybaviť náhradné cestovné doklady, previezol do nemocnice zraneného občana SR, zabezpečuje prevoz pre tých občanov SR, ktorí sa nevedia dostať z vysokohorských miest do hlavného mesta, kontaktoval priamo na letisku slovenských občanov s ponukou na asistenciu a pomoc. U nás na ministerstve pracuje od soboty tím, ktorý sa už viac ako 48 hodín nepretržite venoval situácii v Nepále a koordinoval úsilie o získanie maximálneho množstva informácií o Slovákoch. Ponúkli sme pomoc a asistenciu každému, s kým sa nám podarilo skontaktovať, vynakladáme obrovské úsilie, aby sme garantovali bezpečnosť našich ľudí v Nepále.

 • Nepál po zemetrasení./Nepal after earthquake. Kredit: ČTK/SCANPIX SWEDEN// AA / TT.

  27.4.2015 | Aktivity ministerstva | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc...

  Humanitárna pomoc pre obete zemetrasenia v Nepále

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák rozhodol dnes (27. apríla) o poskytnutí finančnej humanitárnej pomoci vo výške 30-tisíc eur na odstránenie následkov zemetrasenia v Nepále. Finančné prostriedky sú určené na najakútnejšie potreby krajiny - zabezpečenie dodávok liekov, zdravotníckeho a hygienického materiálu, pitnej vody a vakcín. Pomoc bude poskytnutá prostredníctvom mimovládnej humanitárnej organizácie World Vision International (WVI).

 • Prednáška a diskusia o vzťahoch EÚ s Ruskom na Kalifornskej univerzite v Berkeley
  Správa obsahuje fotografiu

  25.4.2015 | Aktivity ministra | Spojené štáty

   

  Minister M.Lajčák na Kalifornskej univerzite v Berkeley

  Berkeley (Kalifornia, 24.apríla) - „Lepšie prepojenie univerzít so súkromným sektorom je zásadným predpokladom pre úspešnú ekonomiku postavenú na inováciách a moderných technológiách,“ konštatoval počas návštevy prestížnej Kalifornskej univerzity v Berkeley podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Univerzita sa v celosvetovom meradle dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach kvality vzdelania aj inovácií. Užitočné zázemie na nej nachádzajú startupy, čo sú začínajúce firmy, ktoré prichádzajú s inovatívnymi riešeniami a prispievajú k rozvoju odvetví s vysokou pridanou hodnotou...

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9