Preskočiť navigáciu


Aktivity ministra

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • S rezortnou partnerkou Aminou Mohamed.
  Správa obsahuje fotografiu

  25.11.2014 | Aktivity ministra | Keňa

   

  M. Lajčák v Nairobi: "Som rád, že spolupráca medzi SR a Keňou nachádza konkrétny výraz v projektoch"

  Stretnutím s viceprezidentom Kene Williamom Rutom, ministerkou zahraničných vecí a medzinárodného obchodu Aminou Mohamed a predsedom Národného zhromaždenia Kenskej republiky Justinom Muturim začal dnes (25. novembra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák svoju oficiálnu návštevu Kenskej republiky. Keňa je jednou z troch prioritných krajín oficiálnej slovenskej rozvojovej pomoci, pričom programy SlovakAid sa sústreďujú na oblasti zdravotníctva, vzdelávania, poľnohospodárstva a verejnej správy.

 • S podpredsedom Komisie Africkej únie Erastusom Mwenchom.
  Správa obsahuje fotografiu

  24.11.2014 | Aktivity ministra | Etiópia

   

  M. Lajčák v Etiópii: "Dobre nastavená reforma bezpečnostného sektora je chrbtovou kosťou stability"

  Bez bezpečnosti niet rozvoja. Fungujúce bezpečnostné inštitúcie, brániace teritoriálnu integritu štátov a chrániace ich obyvateľov prispievajú k úspešnej implementácii ostatných reforiem, ale aj k medzinárodnému mieru, stabilite a spolupráci. Slovensko bolo a je nápomocné pri reforme bezpečnostného sektora (SSR) v mnohých krajinách, kde odovzdávame naše vlastné skúsenosti z SSR. Povedal to podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom fóre pre reformu bezpečnostného sektoru v etiópskej Addis Abebe.

 • Minister Miroslav Lajčák a apoštolský nuncius v SR, Monsignor M. Giordano počas prijatia.

  21.11.2014 | Aktivity ministra | Vatikán

  M. Lajčák prijal apoštolského nuncia na Slovensku Mons. M. Giordanu

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (21. novembra 2014) stretol na pôde rezortu diplomacie s apoštolským nunciom v Slovenskej republike Mons. Maria Giordanom. Predmetom rokovania boli aktuálne otázky vzájomných vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou s osobitným akcentom na prípravu dohody o vzájomnom uznávaní dokladov o vzdelaní. „Verím, že spoločným úsilím sa nám podarí úspešne zavŕšiť proces expertných rokovaní, aby mohla byť čo najskôr pripravená nová medzinárodná dohoda na podpis,“ uviedol minister M. Lajčák. Obaja partneri sa zhodli, že 15. výročie podpisu Základnej zmluvy medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou, ktoré si pripomíname v budúcom roku, nám ponúka výbornú príležitosť, aby sme na čo najvyššej úrovni zhodnotili dosiahnuté výsledky vzájomnej spolupráce a identifikovali možnosti jej ďalšieho rozvoja.

 • Minister Miroslav Lajčák s dezignovaným veľvyslancom Egyptskej arabskej republiky na Slovensku Amrom Wafíkom el-Henáwím.

  21.11.2014 | Aktivity ministra | Egypt

  M. Lajčák: „Veríme, že po voľbách v Egypte sa vytvoria vhodné podmienky na systematické rozšírenie bilaterálnych vzťahov“

  Sprostredkovateľská úloha Egypta v blízkovýchodnom mierovom procese, politický vývoj v Egypte s dopadom na bezpečnostnú situáciu v krajine, ale aj otázky dvojstranného záujmu s dôrazom na chýbajúce prvky spoločnej zmluvnej základne boli dnes (21. novembra 2014) hlavnými témami rozhovoru podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s dezignovaným veľvyslancom Egyptskej arabskej republiky na Slovensku Amrom Wafíkom el-Henáwím pri príležitosti odovzdania kópií jeho poverovacích listín. „Funkcie veľvyslanca sa ujímate v čase, keď sú naše vzťahy na vzostupnej úrovni a zintenzívňujú sa, o čom svedčí aj séria vzájomných návštev na najvyššej úrovni.

 • Minister Lajčák s laureátmi 3. ročníka ocenenia

  20.11.2014 | Aktivity ministra | Prezentácia Slovenska v zahraničí

  Minister M. Lajčák odovzdal ocenenia Vyslanec dobrej vôle

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (20. novembra 2014) v Bratislave počas slávnostného podujatia pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie odovzdal ocenenia Vyslanec dobrej vôle (Goodwill Envoy) úspešným Slovákom, ktorí šíria dobré meno Slovenska v zahraničí. Laureátmi 3. ročníka ocenenia sa stali doktorka Andrea Rajňáková, popredná odborníčka v oblasti gastroenterológie, hepatológie a endoskopie pôsobiaca v Singapure; Anton Zajac, spoluzakladateľ a dlhoročný výkonný riaditeľ americkej časti firmy ESET a Peter Biľak, uznávaný grafický dizajnér a jeden z najznámejších európskych tvorcov písma pôsobiaci v Holandsku.

 • S podpredsedom Rady ministrov a ministrom zahraničných vecí BaH Zlatkom Lagumdžijom.
  Správa obsahuje fotografiu

  19.11.2014 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina

   

  M. Lajčák: "Bosna a Hercegovina si nemôže dovoliť strácať čas, európsky vlak sa z regiónu už pohol"

  Povolebná situácia v Bosne a Hercegovine (BaH) a možnosti formovania vládnych koalícií v krajine boli dnes (19. novembra 2014) predmetom série rokovaní podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s hlavnými politickými lídrami v Sarajeve a v Banja Luke. Minister navštívil BaH krátko po všeobecných voľbách a inaugurácii nového kolektívneho Predsedníctva BaH, ako aj bezprostredne po pondelkovej Rade EÚ pre zahraničné ve i v Bruseli, ktorá schválila novú, ústretovejšiu filozofiu spolupráce s BaH.

 • M. Lajčák odovzdáva Yuriovi Afanasievovi šek vo výške 75 000 EUR.
  Správa obsahuje fotografiu

  18.11.2014 | Aktivity ministra | Bosna a Hercegovina

   

  M. Lajčák odovzdal v Sarajeve symbolický šek na 75 000 eur na nákup dialyzačných vozidiel

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes (18. novembra 2014) odcestoval do Bosny a Hercegoviny, kde bude s politickými lídrami v Sarajeve a Banja Luke diskutovať o povolebnej situácii v krajine, a tlmočiť im posolstvá a očakávania EÚ, na ktorých sa dvadsaťosmička dohodla v pondelok v Bruseli.

 • M. Lajčák s Petrom Balasom, šéfom EU Task Force pre Ukrajinu.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje audio

  17.11.2014 | Aktivity ministra | Slovensko a Európska únia

   

  M. Lajčák na FAC v Bruseli: „Potrebujeme proaktívny prístup EÚ k Ukrajine s dôrazom na mediáciu, prevenciu a komunikáciu“

  Hodnotenie vývoja na Ukrajine v kontexte výsledkov nedávnych parlamentných volieb a prebiehajúcich operácií na juhovýchode krajiny bolo ústrednou témou dnešného (17. novembra 2014) zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC), na ktorom Slovenskú republiku zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9