Preskočiť navigáciu


Aktivity štátnych tajomníkov

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Štátny tajomník Peter Burian na konferencii

  20.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kolumbia

  Štátny tajomník P. Burian otvoril konferenciu „Kolumbia: krajina možností“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Peter Burian otvoril dnes (20. novembra 2014) v Bratislave konferenciu „Kolumbia: krajina možností“ („Colombia: Country of Opportunities“). Konferenciu organizuje Veľvyslanectvo Kolumbie pre Slovenskú republiku so sídlom vo Viedni v spolupráci s Honorárnym konzulátom Kolumbie v SR a Hispánsko – slovenskou obchodnou komorou. Nad podujatím prebralo záštitu aj MZVaEZ SR. Cieľom konferencie je snaha o zvýšenie obchodnej výmeny medzi Kolumbiou a Slovenskom, konferencia bola preto zameraná predovšetkým na predstaviteľov podnikateľského prostredia.

 • švajčiarska vlajka

  20.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Švajčiarsko

  P. Javorčík v Berne o vzťahoch Švajčiarska s Európskou úniou

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík rokoval dnes (20. novembra 2014) v Berne so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Švajčiarskej konfederácie Yvesom Rossierom. Predmetom rokovaní boli bilaterálne vzťahy a európska politika, najmä vzťahy medzi EÚ a Švajčiarskom. „Po februárovom referende o zamedzení masovej migrácie vo Švajčiarsku sa vzťahy Švajčiarska s Európskou úniou dostali na križovatku a našou spoločnou snahou je nájsť východisko zo vzniknutej situácie,“ uviedol štátny tajomník P. Javorčík...

 • Ilustračné foto: Rada Európskej únie
  Správa obsahuje audio

  18.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov

   

  Diskusia v Rade pre všeobecné záležitosti v Bruseli: Inovácie a hospodársky rast

  Štátny tajomník P. Javorčík sa dnes (18. novembra 2014) zúčastnil diskusie Rady pre všeobecné záležitosti (GAC) v Bruseli, na ktorej ministri prerokovali program decembrového zasadnutia Európskej rady. Samit sa bude zaoberať hospodárskou situáciou v Európskej únii a pozornosť bude venovaná najmä iniciatíve Komisie mobilizovať balík prorastových opatrení v objeme 300 miliárd EUR.

 • Peter Burian na 2. juhokaukazskom bezpečnostnom fóre v rámci panelu „Vyšehrad a Východné partnerstvo – vízie a perspektívy“. Foto: CENAA
  Správa obsahuje fotografiu

  18.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine

   

  P. Burian: „Je potrebné využiť čas do summitu v Rige na reflexiu o tom, kde sme boli úspešní a kde nie"

  V gruzínskom hlavnom meste Tbilisi vystúpil dnes (18. novembra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian na 2. juhokaukazskom bezpečnostnom fóre v rámci panelu „Vyšehrad a Východné partnerstvo – vízie a perspektívy“.

 • 121008 Burian Peter

  14.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Aktuálne o Ukrajine

  Štátny tajomník Peter Burian vo Washingtone, DC o rozvoji bilaterálnej spolupráce a úsilí o mierové riešenie situácie na Ukrajine

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian sa 13. novembra 2014 počas návštevy Washingtonu, DC stretol s Paulom Jonesom z Ministerstva zahraničných vecí USA, Charlesom Kupchanom z Rady národnej bezpečnosti USA a ďalšími partnermi.

 • Štátny tajomník Peter Burian a cyperský veľvyslanec Nearchos Palas

  11.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Cyprus

  Štátny tajomník P. Burian prijal cyperského veľvyslanca N. Palasa

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Burian prijal dnes (11. novembra 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Cyperskej republiky na Slovensku Nearchosa Palasa. Partneri sa počas stretnutia venovali hlavne otázkam bilaterálnych vzťahov a spolupráce medzi oboma krajinami v súvislosti s pripravovanou návštevou prezidenta SR Andreja Kisku v Cyperskej republike, ktorá sa uskutoční na pozvanie cyperského prezidenta Nicosa Anastasiadesa začiatkom decembra tohto roku.

 • Štátny tajomník Peter Burian prijal veľvyslanca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky v Slovenskej republike so sídlom v Prahe Ri Kwanga IL
  Správa obsahuje fotografiu

  11.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Kórejská ľudovodemokratická republika

   

  P. Burian prijal veľvyslanca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky

  „Máme záujem o nastolenie mieru, bezpečnosti a stability na Kórejskom polostrove,“ uviedol dnes (11. novembra 2014) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian.

 • P. Javorčík so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Kimom Jørgensenom.
  Správa obsahuje fotografiu

  10.11.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Dánsko

   

  P. Javorčík s dánskym partnerom K. Jørgensenom o aktuálnych európskych otázkach

  Na dnešnom stretnutí štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Petra Javorčíka so štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí Dánskeho kráľovstva Kimom Jørgensenom (10. novembra 2014) dominovali predovšetkým aktuálne európske témy. Partneri sa venovali otázkam ekonomického rastu, energetickej bezpečnosti a koordinácii spolupráce pri príprave nadchádzajúceho stretnutia ministrov zahraničných vecí V4 + severské a baltské krajiny (NB8).

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9


Prejavy a vystúpenia štátnych tajomníkov
16. 05. 2012pdf Prejav štátneho tajomníka Petra Buriana na medzinárodnej vedeckej konferencii FP7 Connections  (pdf; 90,69 kB)
03. 05. 2012pdf Štátny tajomník Peter Javorčík na medzinárodnej vedeckej konferencii „Rozvoj a demokracia“   (pdf; 78,29 kB)