Preskočiť navigáciu
Minister Miroslav Lajčák počas panelovej diskusie o slobode v celej Európe

31. januára

M. Lajčák v Bielom dome o Ukrajine a európskej bezpečnosti

Washington (31. januára) - "Najlepšia odpoveď na súčasné problémy východne od hraníc Európskej únie je úspešná a stabilná Ukrajina. A Európska únia by mala hrať v ukrajinskom úspechu väčšiu úlohu," konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vo Washingtone vo štvrtok a piatok počas rozhovorov s viceprezidentom USA Joe Bidenom i poradkyňou prezidenta Obamu pre národnú bezpečnosť Susan Riceovou.

Minister M. Lajčák s viceprezidentom USA Joeom Bidenom.

30. januára

SR-USA: S viceprezidentom Bidenom o slovenskom pohľade na ukrajinskú krízu

Washington (30. januára) - O názoroch Slovenskej republiky na ukrajinskú krízu diskutoval vo Washingtone podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák s viceprezidentom USA Joe Bidenom. Stretnutie sa uskutočnilo vo štvrtok večer v Bielom dome v rámci prijatia predstaviteľov niekoľkých európskych krajín v predvečer konferencie o Východnom partnerstve EÚ, ktorú vo Washingtone organizuje Atlantická rada a lotyšské predsedníctvo EÚ.

Budova Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti Slovenskej republiky v Bratislave.

30. januára

M. Lajčák zaslal sústrastný telegram egyptskému partnerovi

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (30. januára) v telegrame zaslanom egyptskému rezortnému partnerovi Sámehovi Hassanovi Šukrímu rozhodne odsúdil štvrtkové (29. januára) teroristické útoky v severnej časti Sinajského polostrova. Vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí z radov príslušníkov bezpečnostných zložiek i civilného obyvateľstva i vláde Egyptskej arabskej republiky. V telegrame uviedol: „Chcem ubezpečiť o solidarite Slovenska v boji proti terorizmu a extrémizmu. Tento a ďalšie prejavy terorizmu v regióne sú potvrdením dôležitosti neodkladnej realizácie opatrení zameraných na koordináciu protiteroristických opatrení so štátmi, ktoré bojujú proti terorizmu na svojom území a tiež efektívnejšej spolupráce v rámci medzinárodného spoločenstva.“

Minister odovzdal ocenenie v kategórii oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid Ivane Uličnej za jej aktivity na vzdelávacích projektoch v Keni.

28. januára

Európsky rozvojový rok otvorený aj na Slovensku

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák otvoril dnes (28. januára) v Bratislave Európsky rozvojový rok na Slovensku. Na slávnostnom podujatí na pôde MZVaEZ SR zároveň odovzdal ocenenie Dobrovoľník roka 2014 v kategórii oficiálnej rozvojovej pomoci SlovakAid Ivane Uličnej, za jej aktivity na vzdelávacích projektoch v Keni.

Rokovanie o zameraní slovenskej zahraničnej a európskej politiky v roku 2015

27. januára

Výzvy a priority zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky 2015

Bratislava (27.januára) - O zameraní slovenskej zahraničnej a európskej politiky v roku 2015 hovoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v dvoch výboroch Národnej rady SR. Členom výboru pre európske záležitosti a zahraničného výboru predstavil hlavné priority rezortu...

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

logoSKPRES2016.jpg

v4_WEB_mzv.png
86084285.png