Preskočiť navigáciu
Pred stretnutím k Východnému partnerstvu s ministerkami zahraničných vecí Chorvátska a Gruzínska a šéfom švédskej diplomacie.

22. júla

M. Lajčák: „Asociačné dohody s Ukrajinou, Moldavskom a Gruzínskom chceme ratifikovať do konca septembra“

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (22. júla 2014) viedol delegáciu SR na piatej schôdzke ministrov zahraničných vecí Európskej únie a krajín Východného partnerstva. Cieľom stretnutia bolo zhodnotiť aktuálny stav projektu Východného partnerstva a určiť jeho ďalšie smerovanie v kľúčových aspektoch na najbližších 6 až 12 mesiacov.

S ukrajinským ministrom zahraničných vecí Pavlom Klimkinom.

22. júla

Minister M. Lajčák rokoval v Bruseli s ukrajinským partnerom P. Klimkinom

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (22. júla 2014) rokoval v Bruseli s ukrajinským partnerom, ministrom zahraničných vecí Pavlom Klimkinom. Ministri diskutovali predovšetkým o situácii na juhovýchode Ukrajiny. P. Klimkin informoval šéfa slovenskej diplomacie o krokoch, ktoré prijíma ukrajinská strana v záujme deeskalácie napätia. „Oceňujeme kroky, ktoré vedú k snahe riešiť konflikt na juhovýchode Ukrajiny politickou cestou a podporujeme riešenie cestou dialógu zainteresovaných strán,“ uviedol minister M. Lajčák.

Posledná konzultácia pred zasadnutí FAC s kolegami z Talianska a Rakúska.

22. júla

Minister M. Lajčák na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v utorok (22. júla 2014) zúčastnil na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli. Hlavnou témou diskusie ministrov o Ukrajine bol vývoj situácie v súvislosti s nedávnou katastrofou lietadla Malajzijských aerolínií. Rada prijala závery, v ktorých vyjadrila hlboký zármutok EÚ a členských krajín zo zostrelenia lietadla, privítala prijatie rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN v tejto veci, vyzvala separatistov na umožnenie prístupu na miesto dopadu lietadla, ktoré je potrebné zabezpečiť za účelom vyšetrovania.

Miniters Miroslav Lajčák prijal veľvyslanca Vietnamu Nguyena Xuana Luu

21. júla

Minister M. Lajčák prijal vietnamského veľvyslanca na rozlúčkovej návšteve

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (21. júla 2014) mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Vietnamskej socialistickej republiky na Slovensku Nguyen Xuan Luu pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie. Partneri pozitívne zhodnotili súčasný stav vzájomných vzťahov, ktorý sa prejavuje nielen v náraste bilaterálnych návštev, ale prináša aj konkrétne výsledky spolupráce v rôznych oblastiach.

Žena kladie kvety na letisku Schiphol v Asterdame, nedeľa 20. júla 2014./ A woman places flowers at Schiphol airport in Amsterdam, Sunday, July 20, 2014.Credit: ČTK/AP/Patrick Post.

21. júla

Vyhlásenie MZVaEZ SR k dôkazom o zostrelení lietadla Malajzijských aerolínií na Ukrajine

Najnovšie informácie prezentované v nedeľu ministrom zahraničných vecí USA Johnom Kerrym na základe dôkazného materiálu indikujú, že za zostrelenie civilného lietadla Malajzijských aerolínií zo 17. júla 2014 sú zodpovední separatisti na juhovýchode Ukrajiny. V tejto súvislosti opakovane zdôrazňujeme výzvu na nestranné a objektívne medzinárodné vyšetrovanie tejto tragédie, pričom sa budeme zasadzovať za vyvodenie zodpovednosti voči jej páchateľom. Žiadame bezodkladne umožniť neobmedzený prístup vyšetrovateľom ako aj pozorovateľom OBSE k miestu pádu lietadla. Je potrebné zabezpečiť dôstojné zaobchádzanie s telesnými pozostatkami a osobnými vecami obetí, ako aj zaistiť dôkazový materiál na vyšetrenie nešťastia.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

v4_WEB_mzv.png

86084285.png
Ako podnikať v zahraničí?