Preskočiť navigáciu
Minister Miroslav Lajčák a apoštolský nuncius Mons. Mario Giordano počas prijatia.

17. apríla

Minister M. Lajčák prijal apoštolského nuncia M. Giordanu

Bratislava (17. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes apoštolského nuncia Mons. Maria Giordanu. Obaja partneri zhodnotili výsledky rokovania ministra s podsekretárom Svätej stolice pre vzťahy so štátmi Mons. Antoinem Camillerim počas nedávnej oficiálnej návštevy prezidenta SR Andreja Kisku vo Vatikáne. Minister M. Lajčák na stretnutí s pápežským nunciom pripomenul záujem o pokračovanie ďalšieho dialógu medzi SR a Svätou stolicou a to aj v kontexte nadchádzajúcich dvoch významných výročí, ktoré si pripomíname tento rok: 25 rokov od prvej pastoračnej cesty Svätého Otca Jána Pavla II. na Slovensko (v Bratislave, 22. apríla 1990) a 15. výročie podpisu Základnej zmluvy medzi SR a Svätou stolicou (vo Vatikáne, 24. novembra 2000).

Miroslav Lajčák ocenil pôsobenie veľvyslanca T. Chłońa v Bratislave.

17. apríla

Zlatá plaketa odchádzajúcemu poľskému veľvyslancovi

Bratislava (17. apríla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Poľskej republiky na Slovensku Tomasza Chłońa pri príležitosti ukončenia jeho diplomatickej misie na Slovensku. M. Lajčák ocenil síce krátke, ale intenzívne, dvaapolročné pôsobenie veľvyslanca T. Chłońa v Bratislave a zablahoželal mu k vymenovaniu do novej pozície splnomocnenca poľskej vlády pre summit NATO 2016 vo Varšave. Minister M. Lajčák konštatoval, že počas činnosti veľvyslanca T. Chłońa došlo k ďalšiemu zdynamizovaniu slovensko-poľských vzťahov.

Minister M. Lajčák počas prejavu.

16. apríla

Otvorenosť kybernetického priestoru si vyžaduje väčšiu medzinárodnú spoluprácu

„Kybernetický priestor umožňuje globálnu interakciu a ponúka veľké možnosti, ale predstavuje aj veľké výzvy a prináša hrozby, ktorým sa dá účinne čeliť len v spoločnom úsilí.“ Na medzinárodnej kybernetickej konferencii v Haagu to dnes (16. apríla) zdôraznil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Minister M. Lajčák a prezident SR A. Kiska počas otvorenia konferencie.

14. apríla

Ukrajina a EÚ dominovali Hodnotiacej konferencii zahraničnej politiky SR

V priestoroch rezortu diplomacie usporiadalo dnes (14. apríla) Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Výskumné centrum Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku 16. ročník Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky Slovenskej republiky. Účastníkov privítal podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a predseda správnej rady SFPA profesor Juraj Stern. Následne so svojimi hodnoteniami vystúpili prezident SR Andrej Kiska, predseda NR SR Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico.

Pracovné zasadnutie pod vedením vysokej predstaviteľky EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federicy Mogheriniovej.

13. apríla

V Barcelone o budúcej spolupráci EÚ s južnými susedmi

„Európska únia je otvorená novým formám spolupráce s južnými susedmi, ktoré budú lepšie a dynamickejšie odrážať ich záujmy a ambície v oblasti spoločných vzťahov,“ konštatoval dnes (13. apríla) v Barcelone podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák po spoločnej schôdzke ministrov zahraničných vecí 28 členských štátov EÚ a 10 štátov Južného susedstva.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSSFlickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

v4_WEB_mzv.png
LUDSKE_prava_ocami_deti.jpg