Preskočiť navigáciu
Pred začiatkom diskusie so šéfkou zahraničnej politiky EÚ Federicou Mogherini

5. septembra

Ministri zahraničných vecí EÚ neformálne aj o migrácii

„Migračná kríza nie je problém jednej krajiny ale celej EÚ a preto musíme nájsť spoločné európske riešenie všetkých aspektov tohto problému.“ Na neformálnom zasadnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov Európskej únie v Luxemburgu to v sobotu uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Miroslav Lajčák. Ministri sa popri problematike mierového procesu na Blízkom východe a vzťahoch s východnými partnermi a Ruskom venovali aj otázke rastúceho počtu utečencov. Migračnú krízu prediskutovali aj s kandidátskymi krajinami EÚ.

Vystúpenie ministra Lajčáka na porade rumunských veľvyslancov

2. septembra

M. Lajčák vystúpil na výročnej porade rumunských veľvyslancov

Bukurešť (2.septembra) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák vystúpil dnes v Bukurešti ako hlavný rečník na výročnej porade rumunských veľvyslancov, generálnych konzulov a riaditeľov kultúrnych inštitútov. Pred najvyššie postavenými diplomatmi Rumunska hovoril o výzvach, ktorým v súčasnosti čelí Európska únia a názoroch Slovenska na to, ako by sa mali riešiť.

Rokovanie so zástupcom námestníka ministra zahraničných vecí USA Hoytom Yeeom.

1. septembra

Migrácia dominantná téma bilaterálnych rokovaní ministra M. Lajčáka v Blede

Sériu bilaterálnych stretnutí najmä na tému migrácie a Západného Balkánu absolvoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na okraj Strategického fóra v slovinskom Blede.

Minister v paneli na Bledskom fóre.

1. septembra

M. Lajčák na Bledskom fóre o Cieľoch udržateľného rozvoja

„Pre úspech rozvojovej politiky a rozvojovej pomoci je veľmi dôležité partnerstvo vlád s občianskou spoločnosťou a mimovládnym sektorom.“ Na Strategickom fóre v slovinskom Blede to uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák, ktorý vystúpil ako hlavný rečník v panelovej diskusii o globálnych partnerstvách v rámci rozvojovej politiky.

Bilaterálna schôdzka so slovinským kolegom Karlom Erjavcom.

1. septembra

M. Lajčák so slovinským partnerom o probléme migrácie

„Migrácia je pre nás momentálne problém číslo jedna a všetko úsilie v rámci EÚ by malo smerovať k jeho vyriešeniu,“ konštatoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák na stretnutí so svojim slovinským rezortným kolegom Karlom Erjavcom v Blede.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
Facebook Twitter RSS Flickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

Ako podnikať v zahraničí?