Preskočiť navigáciu
Minister Miroslav Lajčák a Paolo Gentiloni, minister zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Talianska počas oficiálnej návštevy.

3. júla

SR-Taliansko: Intenzívny dialóg a podobné videnie sveta

Bratislava (3. júla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák dnes v Bratislave rokoval s ministrom zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Talianskej republiky Paolom Gentilonim, ktorý na jeho pozvanie prišiel na oficiálnu návštevu SR. Partneri ocenili vysokú úroveň slovensko-talianskych vzťahov, ktoré sú dlhodobo stabilné, priateľské a zdôraznili záujem ďalej ich prehlbovať tak v politickej ako aj ekonomickej oblasti.

M. Lajčák s politickými stranami o predsedníctve v Rade EÚ.

2. júla

M. Lajčák s politickými stranami o predsedníctve v Rade EÚ

Bratislava (2. júna) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes v Bratislave stretol s predstaviteľmi politických strán, aby spoločne diskutovali o predsedníctve v Rade EÚ, ktoré Slovensko preberie presne o rok. Stretnutie nadviazalo na podobnú diskusiu z januára tohto roka a je súčasťou snahy Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky zapojiť do procesu príprav čo najširšie spektrum relevantných účastníkov.

Minister M. Lajčák a belgický veľvyslanec Ch. Lepage.

2. júla

Rozlúčka s belgickým veľvyslancom v SR

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (2. júla) v Bratislave na rozlúčkovej návšteve veľvyslanca Belgického kráľovstva Christiana Lepagea, ktorý končí svoju diplomatickú misiu na Slovensku. Jeho odchodom sa končí aj činnosť zastupiteľského úradu v Bratislave, ktorý belgická vláda zatvára z rozpočtových dôvodov. Minister M. Lajčák poďakoval veľvyslancovi Ch. Lepageovi za jeho prácu a vyzdvihol vysokú úroveň slovensko-belgických vzťahov, ktoré sú bezproblémové a veľmi dobré tak v politickej i ekonomickej oblasti, pričom belgické firmy naďalej pokračujú v rozširovaní svojich investičných a podnikateľských aktivít.

Minister Miroslav Lajčák počas tlačovej konferencie ku SKPRES.

1. júla

Rok do slovenského predsedníctva v Rade EÚ

Bratislava (1. júla) –„ Prípravy na predsedníctvo SR v Rade Európskej únie napredujú v súlade s naplánovaným harmonogramom,“ uviedol dnes po rokovaní vlády v Bratislave podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Kabinet pred tým schválil vytvorenie pozície splnomocnenca vlády pre predsedníctvo, do ktorej vymenoval doterajšieho stáleho predstaviteľa SR pri EÚ v Bruseli Ivana Korčoka. Vláda tiež schválila materiál súvisiaci s pripravovaným programom 18-mesačného predsedníctva tzv. Tria, čo sú tri po sebe nasledujúce polročné predsedníctva členských krajín – v tomto prípade Holandska, Slovenska a Malty.

Stretnutie s veľvyslancami krajín EÚ v Modre/ Meeting with ambassadors from the EU countries in Modra.

1. júla

Minister M. Lajčák s veľvyslancami krajín EÚ

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák bol v utorok 30. júna hosťom stretnutia veľvyslancov krajín EÚ akreditovaných pre Slovensko s najvyššími predstaviteľmi krajiny. Stretnutie, ktoré diplomati organizujú pravidelne s jednotlivými predstaviteľmi SR, sa tento raz konalo v Modre pri príležitosti končiaceho sa predsedníctva Lotyšska v Rade EÚ, ako aj končiaceho sa predsedníctva SR vo Vyšehradskej štvorke.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
Facebook Twitter RSS Flickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

v4_WEB_mzv.png
Ako podnikať v zahraničí?