Preskočiť navigáciu
M. Lajčák počas vystúpenia v Rade pre ľudské práva.

2. marca

Minister M. Lajčák vystúpil na 28. zasadnutí Rady OSN pre ľudské práva

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (2. marca) zúčastnil na podujatí na vysokej úrovni v rámci 28. zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva v Ženeve, kde vystúpil k aktuálnym témam ľudskoprávnej agendy. Rada OSN pre ľudské práva so sídlom v Ženeve je najvýznamnejším medzivládnym ľudskoprávnym orgánom v systéme OSN. Slovenská republika opätovne kandiduje na členstvo v Rade OSN pre ľudské práva na roky 2018 – 2020, nadväzujúc na skúsenosti, ktoré získala ako člen tohto orgánu v rokoch 2008 – 2011.

Ilustračné foto

28. februára

Vyhlásenie MZVaEZ SR k zavraždeniu B. Nemcova

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR dôrazne odsudzuje vraždu bývalého podpredsedu vlády RF a súčasného predstaviteľa liberálnej opozície Borisa Nemcova. Pozostalým i všetkým demokraticky cítiacim občanom RF vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Táto brutálna vražda je tragédiou pre celú ruskú spoločnosť a úderom pre Rusko, ktoré práve dnes potrebuje pluralitu politických názorov a nie návrat do minulosti. Každá krajina potrebuje pluralitné názorové prostredie pre normálny politický vývoj. Opozícia je kľúčovou súčasťou zdravej demokratickej spoločnosti. B. Nemcov zasvätil svoj život budovaniu demokratického, otvoreného Ruska a jeho silným vzťahom so susedmi a partnermi. V každej verejnej funkcii sa snažil reformovať a otvoriť Rusko a umožniť občanom väčší podiel na rozhodovaní o smerovaní krajiny.

M. Šefčovič a Miguel Arias Cañete. Ilustračné foto/Illustration photo: Európska komisia/European Commission

26. februára

Slovensko víta projekt Energetickej únie a plne ho podporuje

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky víta stratégiu Európskej komisie na vytvorenie Energetickej únie, ktorú včera (25. februára 2015) v Bruseli predstavil podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Oceňujeme, že EK prichádza s týmto dôležitým konceptom len niekoľko mesiacov po svojom nástupe do funkcie. Projekt Energetickej únie je dôležitý najmä z hľadiska nevyhnutnej potreby transformácie európskej energetiky a skorej odpovede na nové výzvy súčasného vývoja, tak v oblasti energetiky ako aj klimatických zmien.

Slávnostný podpis dohody o Vyšehradskom patentovom inštitúte.

26. februára

Krajiny V4 vytvárajú spoločný patentový inštitút

Krajiny Vyšehradskej štvorky budú mať spoločný patentový inštitút. Zástupcovia úradov priemyselného vlastníctva štyroch členských krajín dnes (26. februára) v Bratislave na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR podpísali dohodu o Vyšehradskom patentovom inštitúte, ktorý bude pôsobiť ako mimovládna organizácia s cieľom podporiť inovácie a zvyšovanie konkurencieschopnosti v tomto regióne lepšou a lacnejšou ochranou inovácií z krajín V4.

Minister M. Lajčák odovzdal Zlatú plaketu predsedovi predstavenstva a generálnemu riaditeľovi Železiarní Podbrezová Vladimírovi Sotákovi.

26. februára

M. Lajčák odovzdal zlatú plaketu šéfovi Železiarní Podbrezová

Podbrezová (26. februára) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák ocenil Zlatou plaketou predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová Vladimíra Sotáka za jeho prínos pre šírenie dobrého mena v zahraničí. „Rád by som takto - aj pri príležitosti okrúhleho životného jubilea - ocenil vašu prácu a činnosť vašej spoločnosti, ktorou zlepšujete podnikateľské prostredie a zamestnanosť na Slovensku ako aj exportnú kapacitu SR a šírite jeho dobré meno v zahraničí," uviedol minister M. Lajčák pri odovzdávaní plakety v sídle spoločnosti v Podbrezovej.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

logoSKPRES2016.jpg

v4_WEB_mzv.png
86084285.png