Preskočiť navigáciu
Minister Miroslav Lajčák a Miroslav Šatan, bývalý hokejový reprezentant SR počas prijatia.

19. augusta

Miroslav Šatan si prevzal ocenenie z rúk ministra Miroslava Lajčáka

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák privítal dnes (19. augusta 2014) na pôde rezortu diplomacie osobnosť slovenského hokeja Miroslava Šatana. Bývalému hokejovému reprezentantovi pri príležitosti blížiaceho sa jeho životného jubilea odovzdal Zlatú plaketu za mimoriadne medzinárodné športové úspechy a vynikajúcu reprezentáciu Slovenska v zahraničí.

Minister Miroslav Lajčák a veľvyslanec Egypta v SR Ihab Ahmed Talaat Nasr počas prijatia.

19. augusta

Minister M. Lajčák prijal egyptského veľvyslanca na rozlúčkovej návšteve

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes (19. augusta 2014) veľvyslanca Egyptskej arabskej republiky Ihaba Ahmeda Talaata Nasra v súvislosti s ukončením jeho diplomatickej misie na Slovensku. M. Lajčák ocenil úroveň vzťahov medzi oboma krajinami, čo vytvára dobrý rámec pre ďalší rozvoj vzájomne výhodnej spolupráce vo všetkých oblastiach spoločného záujmu. Zároveň sa poďakoval veľvyslancovi za jeho osobný prínos k rozvoju týchto vzťahov, za čo mu udelil Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Utečenci, ktorí sa usídlili pod mostom na severovýchod od Bagdadu. zdroj: ČTK/AP/Khalid Mohammed

14. augusta

Slovensko pomôže ohrozenému civilnému obyvateľstvu v severnom Iraku

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (14. augusta 2014) rozhodol o poskytnutí humanitárnej pomoci pre Irak. V dôsledku pokračujúceho etnického, sektárskeho a náboženského násilia príslušníkov extrémistickej skupiny Islamský štát, ktoré páchajú na príslušníkoch menšín v regióne Kurdistanu, narastá každým dňom počet presídlených osôb a dochádza tak k prehlbovaniu humanitárnej krízy.

Ilustračná fotografia, zdroj: ČTK

11. augusta

M. Lajčák poslal sústrastný telegram do Iránu v súvislosti s pádom civilného lietadla

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák poslal dnes (11. augusta 2014) sústrastný telegram ministrovi zahraničných vecí Iránskej islamskej republiky Mohammad Javad Zarif-ovi v súvislosti s haváriou civilného lietadla. "S hlbokým zármutkom som prijal správu o havárii iránskeho civilného lietadla, na palube ktorého zahynuli desiatky cestujúcich, vrátane detí, a viacero ľudí utrpelo zranenia. Prijmite, prosím, prejavy mojej úprimnej sústrasti rodinám a priateľom tých, ktorí pri havárii prišli o život a želám skoré uzdravenie všetkým pasažierom, ktorí tragédiu prežili," píše sa v telegrame.

Ilustračné foto/Illustration photo: ČTK

11. augusta

Vyhlásenie MZVaEZ SR k útokom proti náboženským a etnickým menšinám v Iraku

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky prijalo s rozhorčením a zdesením informácie o útokoch ozbrojených militantov tzv. Islamského štátu na severe Iraku proti etnickým jezídom. Páchatelia týchto činov nesmú uniknúť spravodlivosti a musia byť za svoje zločiny potrestaní. Vyjadrujeme znepokojenie nad zhoršovaním humanitárnej situácie v krajine a apelujeme na všetky strany, aby dodržiavali medzinárodné humanitárne právo a zabezpečili prístup humanitárnej pomoci.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

v4_WEB_mzv.png

86084285.png
MZVAEZ.jpg