Preskočiť navigáciu
S námestníčkou ministra zahraničných vecí USA Victoriou Nuland.

11. júla

Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s V. Nulandovou

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (11. júla 2014) stretol s námestníčkou ministra zahraničných vecí Spojených štátov amerických pre európske a eurázijské záležitosti Victoriou Nulandovou. Stretnutie sa uskutočnilo v rámci konferencie Croatia Forum v Dubrovníku. V rozhovore partnerov dominoval aktuálny vývoj na Ukrajine. Obaja sa zhodli na potrebe pokračovania úzkej spolupráce členských krajín EÚ a USA pri riešení krízy, vrátane koordinácie ďalších sankčných opatrení, ak nedôjde k deeskalácii situácie v juhovýchodných regiónoch Ukrajiny. V súvislosti s reverzným tokom zemného plynu cez územie SR na Ukrajinu minister M. Lajčák informoval V. Nulandovú o ukončení procesu Open Season a ocenil slovensko-americkú spoluprácu pri tomto projekte.

Minister M. Lajčák na stretnutí s členom Predsedníctva Bosny a Hercegoviny N.Radmanovićom.

11. júla

Minister M. Lajčák rokoval s N. Radmanovićom

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (11. júla 2014) v Trebinje stretol s členom Predsedníctva Bosny a Hercegoviny Nebojšom Radmanovićom, ktorý šéfa slovenskej diplomacie na stretnutie pozval. Partneri sa v rozhovore venovali aktuálnej situácii v krajine po ničivých májových záplavách. N. Radmanović sa poďakoval slovenskej strane za operatívnu materiálnu humanitárnu pomoc ako aj za potvrdenú osobnú účasť šéfa slovenskej diplomacie M. Lajčáka na donorskej konferencii venovanej aj Bosne a Hercegovine, ktorá sa bude konať na budúci týždeň v Bruseli. Minister M. Lajčák uviedol, že Slovensko bude pokračovať v pomoci krajine pri odstraňovaní škôd. „Katastrofa neuveriteľných rozmerov, ktorá v máji tohto roku zasiahla tisíce ľudí v Bosne a Hercegovine, sa ma hlboko dotkla.

Rokovanie šéfov diplomacií Slovenska a Chorvátska v Dubrovníku.

11. júla

Minister M. Lajčák rokoval v Dubrovníku s chorvátskou partnerkou V. Pusićovou

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák dnes (11. júla 2014) rokoval so svojou chorvátskou partnerkou Vesnou Pusićovou v rámci konferencie „Croatia Forum“, ktorá sa koná v týchto dňoch v Dubrovníku. Obaja pozitívne ocenili rozvoj vzájomných vzťahov, vrátane intenzívneho politického dialógu. Primárnou témou rokovaní boli najmä otázky integrácie krajín západného Balkánu do EÚ, čomu je venovaná aj samotná konferencia. „Chorvátsko a jeho úspešný príbeh je veľmi dobrým príkladom pre ostatné krajiny regiónu, ktorých integrácia ešte len čaká.

Minister M. Lajčák a ďalší panelisti. Sprava: I. Dačič, F. Timmermans a I. Lukšič.

11. júla

Minister M. Lajčák na konferencii Croatia Forum v Dubrovníku: Rozširovanie EÚ nemôže byť ukončené bez západného Balkánu

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na pozvanie svojej chorvátskej partnerky Vesny Pusićovej zúčastňuje na konferencii „Croatia Forum“ v Dubrovniku. Aktuálny ročník konferencie je venovaný súčasnému stavu integrácie západného Balkánu do EÚ.

foto zdroj: ČTK/ZUMA/Ashraf Amra

9. júla

Vyhlásenie ministerstiev zahraničných vecí Vyšehradskej skupiny k najnovšiemu vývoju v Izraeli a Pásme Gazy

Krajiny Vyšehradskej skupiny sú hlboko znepokojnené vojenskou eskaláciou v Izraeli a v Pásme Gazy. Ostro odsudzujeme raketové útoky na Izrael zo strany militantných skupín v Pásme Gazy. Rovnako sme znepokojení rastúcim počtom civilných obetí na strane Palestínčanov v dôsledku izraelskej vojenskej operácie “Ochranná hrana”.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

v4_WEB_mzv.png

86084285.png
Ako podnikať v zahraničí?