Preskočiť navigáciu
Minister M. Lajčák na konferencii Slovenská republika a Slováci žijúci v zahraničí 2014.

30. októbra

M. Lajčák: „Ceníme si vzťahy so Slovákmi žijúcimi v zahraničí.“

Ceníme si naše vzťahy so Slovákmi žijúcimi v zahraničí. Považujeme tieto vzťahy – a najmä našu zodpovednosť za otázky týkajúce sa krajanov – za prirodzené a logické. Máme stabilizovaný systém a jasné kompetencie, čo nám dáva oveľa väčší priestor na konkrétnu prácu a projekty. Povedal to dnes (30. októbra 2014) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na konferencii Slovenská republika a Slováci žijúci v zahraničí 2014, ktorú v Bratislave zorganizoval Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) v spolupráci s MZVaEZ SR.

Minister Miroslav Lajčák a generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu, Taleb Rifai počas prijatia.

30. októbra

M. Lajčák: "Kandidatúrou do výkonného výboru UNTWO chce Slovensko posilniť svoju pozíciu v cestovnom ruchu"

Prehĺbenie spolupráce v cestovnom ruchu, kandidatúra Slovenska na členstvo vo výkonnom výbore Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) v rokoch 2015 až 2019, ale aj branding a odporúčania, ako zlepšiť situáciu v oblasti turistického ruchu na Slovensku boli v stredu (29. októbra 2014) témami stretnutia podpredsedu vlády a ministra zahraničných a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s generálnym tajomníkom UNWTO Talebom Rifaiom, ktorý pricestoval na návštevu Slovenska. Ako to minister zdôraznil, cestovný ruch je mimoriadne užitočný nástroj pri prezentácii krajiny, ale aj cenný prvok medzinárodnej spolupráce. "Cestovný ruch v sebe spája know-how, imidž a vnímanie krajiny. A my musíme urobiť všetko pre to, aby sme z neobjaveného diamantu, ako Slovensko občas nazývajú v zahraničí, urobili diamant objavený a vybrúsený," povedal minister a informoval hosťa o prebiehajúcom procese vytvárania jednotného obrazu Slovenska v zahraničí (brandingu), ktorý je momentálne v štádiu verejnej diskusie prebiehajúcej na portáli www.BrandingSlovenska.com.

Minister Miroslav Lajčák a kardinál Stanislav Zvolenský počas prijatia.

29. októbra

Minister M. Lajčák rokoval s predsedom Konferencie biskupov Slovenska Mons. S. Zvolenským

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v utorok (28. októbra 2014) stretol na pôde rezortu diplomacie s predsedom Konferencie biskupov Slovenska a bratislavským arcibiskupom - metropolitom Mons. Stanislavom Zvolenským. Predmetom rozhovoru, ktorý iniciovala Konferencia biskupov Slovenska, boli aktuálne otázky vzťahov medzi Slovenskou republikou a katolíckou cirkvou na Slovensku.

Miroslav Lajčák a nový dezignovaný veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Alexej Leonidovič Fedotov.

28. októbra

M. Lajčák prijal dezignovaného veľvyslanca Ruskej federácie v SR A. Fedotova

Kópie poverovacích listín odovzdal dnes (28. októbra 2014) do rúk podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka nový dezignovaný veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku Alexej Leonidovič Fedotov. Prijatiu na pôde MZVaEZ SR dominovali otázky bilaterálneho záujmu, ktorých dynamiku poznačilo v ostatných mesiacoch ochladenie vzájomných vzťahov medzi EÚ a Ruskou federáciou, ako aj medzinárodnopolitické otázky s dôrazom na situáciu na Ukrajine.

Ilustračné foto: ČTK/AP/Sergei Chuzavkov Illustration Photo: ČTK/AP/Sergei Chuzakov

28. októbra

Vyhlásenie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky k parlamentným voľbám na Ukrajine

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky gratuluje národu Ukrajiny k naplneniu ich základných práv pokojným a mierovým spôsobom, i napriek tomu, že Ukrajina i naďalej čelí mnohým zložitostiam a výzvam. V tomto zmysle, ešte pred konečným sčítaním hlasov, s radosťou konštatujeme, že väčšina hlasov bola odovzdaná na podporu politických strán, ktorých cieľom je budúcnosť Ukrajiny úzko prepojenej na Európsku úniu.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
FacebookTwitterRSS
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

v4_WEB_mzv.png

86084285.png
MZVAEZ.jpg