Preskočiť navigáciu
S viceprezidentom Salvádoru Óscarom Ortizom.

24. júla

M. Lajčák v San Salvádore o demokracii a udržateľnom rozvoji

San Salvádor (24. júla) – „Demokracia je základná podmienka pre dlhodobý udržateľný rozvoj a mala by byť jeho ústredným bodom,“ uviedol podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák na ministerskej konferencii Spoločenstva demokracií v San Salvádore. Delegáti z niekoľkých desiatok krajín v hlavnom meste Salvádoru diskutovali o spôsobe prepojenia dobrého vládnutia a hospodárskeho rozvoja v kontexte napĺňania globálnych rozvojových cieľov.

M. Lajčák s vysokou predstaviteľkou EÚ pre zahraničnú politiku F. Mogheriniovou.

20. júla

Ministri EÚ o Iráne, Tunisku i Bosne a Hercegovine

Prakticky celý deň rokovali v pondelok ministri zahraničných vecí Európskej únie v Bruseli o aktuálnych zahranično-politických témach na pravidelnom mesačnom zasadnutí Rady pre zahraničné záležitosti (FAC) v Bruseli. Slovensko zastupoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Ministri sa obšírne venovali nedávno dosiahnutej dohode o jadrovom programe Iránu. „Privítali sme ju a označili za historickú,“ konštatoval minister M. Lajčák.

Trhovisko v Khan Bani Saad po bombovom útoku 18. júla. zdroj: ČTK/AP/Karim Kadim. Credit: ČTK/AP/Karim Kadim.

20. júla

Sústrastný telegram do Bagdadu

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák poslal dnes (20. júla) sústrastný telegram svojmu irackému partnerovi Ibrahimovi Al-Jaafarimu v súvislosti s bombovým útokom v irackej provincii Diyala minulú sobotu.

M. Lajčák s ministrom kultúry SR M. Maďaričom podpísali Memorandum o spolupráci pri príprave kultúrno-spoločenskej prezentácie.

17. júla

Kultúrno-spoločenská prezentácia počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ

V kontexte príprav Slovenska na predsedníctvo v Rade Európskej únie podpísali dnes (17. júla) podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák a minister kultúry SR Marek Maďarič na pôde rezortu diplomacie v Bratislave Memorandum o spolupráci pri príprave kultúrno-spoločenskej prezentácie. Podpisom tohto dokumentu sa začína príprava konkrétnych umeleckých projektov, na ktorej budú oba rezorty spolupracovať.

M. Lajčák prijal  v Bratislave amerického diplomata Rudolfa Perinu.

16. júla

Minister M. Lajčák prijal vedúceho zastupiteľského úradu USA

Bratislava (16. júla) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave amerického diplomata Rudolfa Perinu, ktorý dočasne vedie veľvyslanectvo USA na Slovensku na úrovni charge d´affaires. Na stretnutí obaja ocenili vysokú úroveň dvojstranných americko-slovenských vzťahov. Minister M. Lajčák vyzdvihol spoluprácu s americkými partnermi tak na bilaterálnej, ako aj na medzinárodnej úrovni a s R. Perinom prediskutovali pripravované spoločné projekty na Slovensku.

Facebook

Kam potrebujete víza

Čo vieme v zahraničí pre vás urobiť
Overovanie dokladov
FAQ.jpg

v núdzi (24 hodín, 7 dní)

Telefón  +421 2 5978 5978

Telefón  +421 906 07 5978
Facebook Twitter RSS Flickr
Aktuality
Vyhlásenia a stanoviská
Kalendár akcií
Dotácie
Listina diplomatického zboru

ĎALŠIE AKTUALITY

SKPRES2016_logo.jpg

Ako podnikať v zahraničí?