Preskočiť navigáciu


Oficiálna rozvojová pomoc - Aktuality

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 • Vystúpenie v panelovej diskusii o SSR v oblasti východnej Afriky.
  Správa obsahuje fotografiu Správa obsahuje dokument

  26.11.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc...

   

  M. Lajčák v Keni: „SSR je cestou ako identifikovať a pripraviť sa na bezpečnostné výzvy budúcnosti“

  Stretnutiami s prezidentom Kenskej republiky, ministerkou obrany, ako aj predstaviteľmi organizácií OSN sídliacimi v Nairobi pokračovala dnes (26. novembra 2014) oficiálna návšteva podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v Keni. Na úvod dňa sa minister stretol so zástupcami slovenských a kenských mimovládnych rozvojových organizácií, s ktorými diskutoval o projektoch realizovaných v súčasnosti v Keni ako aj o perspektívach uplatnenia ďalších programov v praxi. „Som hrdý na to, že slovenské mimovládne rozvojové organizácie, ale aj vedecké a vzdelávacie inštitúcie sa v Keni dobre etablovali. Rozvojová spolupráca je najvýznamnejšou pridanou hodnotou našich vzájomných vzťahov s Keňou, a ja vás chcem ubezpečiť, že v nej budeme pokračovať aj naďalej,“ povedal M. Lajčák, ktorý sa zaujímal o každodenné problémy, s ktorými sa organizácie stretávajú pri implementácii programov.

 • D. Repčeková s generálnym riaditeľom spoločnosti Falck Záchranná, a. s. Jozefom Karašom (vľavo) a honorárnym konzulom Moldavska Jánom Vargom. Foto: Marián Angelovič
  Správa obsahuje fotografiu

  20.11.2014 | Aktivity ministerstva | Oficiálna rozvojová pomoc | Moldavsko

   

  Dve sanitky z prostriedkov SlovakAid pomôžu moldavskému Kišiňovu

  Slovenská republika dodá v rámci oficiálnej rozvojovej pomoci do Moldavska dve vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci s kompletným materiálovo-technickým vybavením. Kľúče od nich dnes (20. novembra 2014) symbolicky odovzdala v Košiciach generálna riaditeľka Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Dagmar Repčeková honorárnemu konzulovi Moldavskej republiky v SR Jánovi Vargovi.

 • Budova MZV SR

  19.11.2014 | Oficiálna rozvojová pomoc

  Rozvojová spolupráca SR sa stáva transparentnejšou

  V utorok 18. novembra 2014 bola spustená nová webová stránka www.slovakdev.sk, ktorá poskytuje komplexné štatistické údaje o rozvojovej spolupráci SR.

 • Veľvyslanec SR v Holandskom kráľovstve Jaroslav Chlebo odovzdal admirálovi holandského námorníctva Benovi Bekkeringovi materiálnu humanitárnu pomoc pre Afriku.

  31.10.2014 | Oficiálna rozvojová pomoc

  Odovzdanie materiálnej humanitárnej pomoci pre oblasti Afriky postihnuté vírusom ebola

  V súvislosti s celosvetovým bojom proti epidémii eboly dnes (31. októbra 2014) odovzdal veľvyslanec SR v Holandskom kráľovstve Jaroslav Chlebo admirálovi holandského námorníctva Benovi Bekkeringovi materiálnu humanitárnu pomoc určenú do oblastí Afriky najviac postihnutých týmto vírusom.

 • Humanitárna pomoc na boj proti ebole je na ceste.

  29.10.2014 | Oficiálna rozvojová pomoc

  Humanitárna pomoc na boj proti ebole je na ceste

  V súvislosti s celosvetovým bojom proti epidémii eboly zaslala Slovenská republika dnes (29. októbra 2014) materiálnu humanitárnu pomoc do oblastí Afriky najviac postihnutých týmto vírusom.

 • Miroslav Lajčák vystúpil pred účastníkmi konferencie Rozvoj a demokracia.
  Správa obsahuje fotografiu

  16.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák odovzdal cenu SlovakAid chirurgovi Jurajovi Bencovi

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák 15. októbra 2014 vystúpil pred účastníkmi konferencie konferencie Rozvoj a demokracia, ktorú zorganizovalo MZVaEZ SR v spolupráci s Nadáciou Pontis v priestoroch bratislavského hotela Austria Trend. „Ešte nikdy nebolo prepojenie medzi našou zahraničnou a rozvojovou politikou také intenzívne ako v posledných mesiacoch, keď západný Balkán postihli ničivé povodne, vyhrotila sa situácia na našich východných hraniciach, dramaticky rastie počet utečencov z Afriky i Blízkeho východu a v západnej Afrike zúri smrteľný vírus eboly. Som rád, že naši občania nestoja bokom a z tohto pohľadu má udeľovanie ceny SlovakAid stále väčší zmysel – ako uznanie tým, čo sa osobitne aktívne zapájajú do rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci," povedal M. Lajčák.

 • Štátny tajomník MZVaEZ SR P. Burian otvoril konferenciu „Rozvoj a demokracia“.

  15.10.2014 | Aktivity štátnych tajomníkov | Oficiálna rozvojová pomoc

  Štátny tajomník P. Burian otvoril výročnú konferenciu slovenskej rozvojovej spolupráce „Rozvoj a demokracia“

  Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Peter Burian dnes (15. októbra 2014) spoločne s výkonnou riaditeľkou Nadácie Pontis Lenkou Surotchak otvorili v Bratislave medzinárodnú konferenciu „Rozvoj a demokracia“.

 • 10. ročník podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom Za život vo férovejšom svete.
  Správa obsahuje fotografiu

  14.10.2014 | Aktivity ministra | Oficiálna rozvojová pomoc

   

  M. Lajčák: „Očakávam, že sa nám podarí priblížiť zmysel rozvojovej spolupráce širšej verejnosti“

  V bratislavskej Starej tržnici si dnes (14. októbra 2014) ukážkami aktivít organizácií, ktoré dlhodobo pôsobia v menej rozvinutých častiach sveta, pripomíname ako Slovensko pomáha v iných krajinách, ktoré túto našu pomoc potrebujú. Na jubilejnom 10. ročníku podujatia s názvom Rozvojový deň s podtitulom „Za život vo férovejšom svete“ vystúpil v improvizovanom rozhovore aj podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák.

Choď na:   1   2   3   4   5   6   7   8   9