RSS zoznamy

Назад

Štátna tajomníčka I. Brocková o humanitárnej pomoci a migrácii na pôde Ministerstva vnútra SR

Štátna tajomníčka I. Brocková o humanitárnej pomoci a migrácii na pôde Ministerstva vnútra SR

20.5.2020 | Aktivity štátnych tajomníkov | Humanitárna pomoc

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková dnes (20. mája 2020) diskutovala so štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Lukášom Kyselicom o spolupráci pri poskytovaní humanitárnej pomoci v agende rozvojovej spolupráce a migrácie.

 

„Úzka spolupráca s Ministerstvom vnútra bude v najbližšej dobe dôležitá, nakoľko sa čoskoro začne rozhodovací proces o budúcnosti migračnej a azylovej politiky Európskej únie. Zo strany Európskej komisie očakávame predloženie návrhu reformy migračnej a azylovej politiky. Spoločne s členskými krajinami EÚ musíme nájsť vhodné riešenie slabých stránok, ktoré v Únii odhalila migračná kríza v roku 2016,“ uviedla v rozhovore štátna tajomníčka I. Brocková.

 

„Tento piatok dopoludnia vypravíme z Logistickej základne pre krízové situácie Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vo Vajnoroch spoločne so štátnym tajomníkom L. Kyselicom humanitárnu pomoc pre nášho strategického suseda Ukrajinu,“ podčiarkla štátna tajomníčka I. Brocková a dodala: „V týchto ťažkých časoch boja proti pandémii COVID-19 považujeme za dôležité preukazovať solidaritu vo forme konkrétnej pomoci.“ Rezort diplomacie uvažuje aj o využití slovenských vedeckých vynálezov na pomoc v boji proti pandémii. Štátny tajomník L. Kyselica vyjadril zo strany Ministerstva vnútra Slovenskej republiky podporu na spoluprácu.