Projekcia filmu BACKSTAGE režisérky Andrey Sedláčkovej v SI Varšava

7.2.2020 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Poľsko

Pravidelné filmové stretnutia v Slovenskom inštitúte vo Varšave pokračovali 6. februára 2020 projekciou slovenského filmu BACKSTAGE režisérky Andrey Sedláčkovej.

 

Film zobrazuje príbeh mladých tanečníkov zo skupiny West Coast Crew, pochádzajúcich z malého mesta Svit, ktorí snívajú o tom, že sa jedného dňa stanú slávnymi a bohatými. Najviac húževnatý je tanečník Buddy, ktorý je pre výhru schopný obetovať takmer všetko. Pri tanečnom súboji si ich všimne uznávaný producent a pozve ich na casting do tanečnej súťaže, ktorá by im otvorila dvere do sveta šoubiznisu. Aby si splnili svoj sen o úspechu a bohatstve, musia čeliť rôznym tvrdým prekážkam, kde sú ich vzájomné vzťahy a charaktery podrobené veľmi tvrdej skúške. Postupne sa stávajú miláčikom publika a producent pre väčšiu sledovanosť vyťahuje na verejnosť ich neľahké životné osudy a skutočnosti, ktoré však môžu poriadne naštrbiť ich dlhoročné priateľstvo. 

 

Film sa nakrúcal v dvoch krajinách, a to na Slovensku a v Česku. V Česku sa točilo najmä v Prahe. Na Slovensku sa nakrúcalo vo Svite, ktorý si vďaka vizuálne zaujímavým „Baťovským domčekom” vybrala režisérka Andrea Sedláčková, ale tiež v Poprade, Tatrách, v Bratislave v Grand Hoteli River Park a v Seredi, vo výrobných priestoroch sektu Hubert.

 

Projekcia sa stretla so záujmom varšavských divákov, ako aj účastníkov kurzov slovenského jazyka, ktorí ocenili príležitosť pozretia jedného z nových slovenských filmov a po projekcii sa zapojili do diskusie.