Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Quay lại

Stretnutie so slovenskými a indickými študentmi na St. Mark‘s School v Dillí

Stretnutie so slovenskými a indickými študentmi na St. Mark‘s School v Dillí

7.11.2017 | Aktivity veľvyslancov | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Veľvyslanec SR v Indickej republike Žigmund Bertók sa v pondelok 6. novembra 2017 zúčastnil ako čestný hosť na slávnostnej akadémii, ktorú pripravili učitelia a študenti zo St. Mark‘s School v Dillí pri príležitosti návštevy slovenských študentov a ich učiteľov z partnerskej Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji.


Škola St. Marks School má v Dillí dve pobočky, na ktorých študuje takmer 9,5-tisíc študentov od základnej školy až do ukončenia stredoškolského štúdia a aktívne spolupracuje s dvoma strednými školami na Slovensku – v Ivanke pri Dunaji a v Žiline. Jej študenti na slávnostnej akadémii s kultúrnym programom prezentovali  aj svoju septembrovú návštevu Slovenska a slovenskí študenti zase spracovali aktuálne zážitky z pobytu v Indii. 


Vedenie školy poďakovalo rodičom a sponzorom za aktivity, ktoré umožňujú mladým ľuďom spoznávať rozdielnu kultúru a vďaka pozitívnym zážitkom objavovať to, v čom sa môžu rôzne kultúry harmonicky dopĺňať. Veľvyslanec SR Ž. Bertók vo svojom príhovore zdôraznil, že podobné výmeny v kategórii stredných škôl sú zriedkavé a cenné, a ako čestný hosť potom slovenským a indickým študentom odovzdal certifikáty o absolvovanej študentskej výmene.

Kultúrny program indických študentov. Kultúrny program indických študentov. Kultúrny program slovenských študentov. Kultúrny program slovenských študentov. Spoločná fotografia s učiteľmi a študentmi Spojenej školy Ivanka pri Dunaji a indickými študentmi, ktorí boli na Slovensku. Spoločná fotografia s učiteľmi a študentmi Spojenej školy Ivanka pri Dunaji a indickými študentmi, ktorí boli na Slovensku.