Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

International Food Festival 2017 v Aténach

International Food Festival 2017 v Aténach

24.5.2017

Pod záštitou združenia LASSA, ktoré združuje veľvyslankyne, manželky veľvyslancov akreditovaných v Grécku sa 21. mája 2017 uskutočnilo v Aténach podujatie „International Food Festival 2017“. Cieľom podujatia, na ktorom malo formou výstavných stánkov svoje zastúpenie viac než 30 zahraničných misií, akreditovaných v Helénskej republike, bolo spropagovať a priblížiť verejnosti medzinárodnú gastronómiu, kulinárstvo a kultúru. Súčasťou podujatia bola aj kultúrna prezentácia, kde sa prezentovalo 15 krajín svojimi vystúpeniami folklórnych súborov, tancami tanga, moderného tanca, detských tanečných súborov, Fashion show, spevom, baletom, či Kaftan show.  Osobne podporila svojou účasťou podujatie aj manželka prezidenta Helénskej republiky. 

 

Slovenské veľvyslanectvo vo svojom stánku predstavilo tradičné slovenské jedlá a propagačné materiály o Slovensku ako turistickej destinácii, čo prispelo k pozitívnej propagácii Slovenska.


Kultúrny program uzavrel veľvyslanec SR v Aténach Peter Michalko hrou na tradičnom slovenskom nástroji fujare, čo sa stretlo s ocenením a potleskom publika.