Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Tradícia a súčasnosť filhelénizmu

Tradícia a súčasnosť filhelénizmu

2.8.2017 | Aktivity veľvyslancov | Grécko

Veľvyslanectvo SR v Aténach zorganizovalo v spolupráci s Centrom helénskej tradície v Aténach podujatie pod názvom Tradícia a súčasnosť filhelénizmu.  

Na podujatí sa okrem veľvyslanca SR v Aténach Petra Michalku zúčastnili ako rečníci námestník ministra zahraničných vecí Grécka Ioannis Amanatidis, poslanec vládnej strany D. Rizos, veľvyslankyňa Spojeného kráľovstva Kate Smith a bývalý veľvyslanec Belgicka Marc Van Den Reeck.

Medzi prítomnými bolo viacero osobností gréckeho kultúrneho života, veľvyslancov a kultúrnych diplomatov pôsobiacich v Aténach. Podujatie doplnili súčasne pripravené výstavy o Lordovi Byronovi a o sv. Cyrilovi a Metodovi ako ukážky rôznych pút medzi Gréckom a ostatným svetom, ktoré v podobnom čase viedli k vzniku a rozvoju filhelénizmu, prezentovaný bol aj film o živote Byrona.

Na záver podujatia odovzdal zástupca Centra helénskych tradícií Čestnú plaketu slovenskému veľvyslancovi P. Michalkovi ako poďakovanie za dlhoročnú úspešnú spoluprácu, rozvíjanie a upevňovanie vzťahov medzi Gréckom a Slovenskom, veľvyslancovi odovzdal aj osobný dar, publikácie 4 zväzkov diel o živote a tvorbe Lorda Byrona, vydanie z roku 1833.