Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Belehrade

Bulevar umetnosti 18, Novi Beograd 110 70, Srbsko
Mapka polohy
Tel.: +381 112223800
Fax: +381 112223820
Mobil: +381 63336837 (pohotovostná služba v mimopracovnom čase)
Email: emb.beograd@mzv.sk

Oznamy

Úradné hodiny konzulárneho oddelenia:
pondelok - piatok : 09:00 – 12:00 (v pracovné dni SR)

AKTUALITY

 • 24.08.2016
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje podnikateľskú verejnosť o konaní podujatia Slovenská kooperačná burza 2016, ktoré je organizované Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade EÚ, dňa 3. novembra 2016 v Hoteli Bratislava v Bratislave.
 • 26.07.2016
  Zastupiteľský úrad SR v Belehrade informuje slovenských občanov, ktorí obzvlášť v letnej turistickej sezóne navštevujú región západného Balkánu vo zvýšenom počte a to aj individuálnym spôsobom, o špecifikách súvisiacich s návštevou teritória centrálneho Srbska cez územie provincie Kosova.
 • 15.07.2016
  Priority Slovenského predsedníctva v Rade EÚ, ale aj výzvy, ktoré pred EÚ stoja v najbližšom období, boli vo štvrtok 14. júla 2016 témami prednášky veľvyslankyne SR v Belehrade Dagmar Repčekovej v EU InfoCentre v metropole južného Srbska Niši.
 • 11.07.2016
  Deň otvorených dverí na ZÚ Belehrad pritiahol pol tisíc návštevníkov V nedeľu 10. júla 2016 otvoril ZÚ Belehrad svoje brány pre všetkých návštevníkov z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia v rámci Dňa otvorených dverí pri príležitosti SK PRES 2016. Podujatie bolo koncipované ako neformálne stretnutie pracovníkov ZÚ s občanmi Srbska a vyslúžilo si nemalú pozornosť miestnych médií. V areáli ZÚ boli rozmiestnené stánky so špecialitami slovenskej i srbskej kuchyne, výtvarným umením aj ručnými prácami sa prezentovali zástupcovia slovenskej národnostnej menšiny žijúcej v Srbsku z obcí Stara Pazova, Hložany, Báčsky Petrovec, Kovačica, Padiny, Dobanoviec a ďalších. Pre súťaživé typy bolo pripravené „koleso šťastia", kde si najmä dospelí mohli otestovať svoje znalosti o EÚ a získať hodnotné ceny; deti mohli svoje zručnosti preukázať pri zápolení v športových disciplínach a streľbe na terč. Celková účasť prekročila očakávania: podujatie pritiahlo viac ako pol tisíc záujemcov. „Aj touto akciou sme chceli ukázať, že EÚ chce byť prístupná všetkým ľuďom. Dúfam, že po otvorení dvoch politicky dôležitých kapitol v eurointegračnom procese Srbska – kapitol 23 a 24 – bude tento proces pokračovať, a že Srbsko otvorí čoskoro aj ďalšie kapitoly," povedala pre médiá VZÚ Belehrad Dagmar Repčeková. Deň otvorených dverí bol len jedným z radu podujatí v rámci SK PRES 2016, ktorými sa ZÚ Belehrad snaží priblížiť Slovensko, jeho kultúru, know-how a skúsenosti občanom Srbskej republiky.
Viac