Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii

SES, Avenida das Nações, Qd. 805, Lote 21B, Brasilia, Brazília
Mapka polohy
Tel.: +55 6134431263, +55 6132429719
Fax: +55 6134431267
Mobil: +55 61 99848 1249 (pohotovostné číslo)
Email: emb.brasilia@mzv.sk

Oznamy

Úradné hodiny veľvyslanectva: pondelok - piatok: 8:30 - 16:30

Úradné hodiny konzulárneho oddelenia: pondelok - piatok: 9:00 - 14:00

Časový rozdiel Brazílie voči SR:
v mesiacoch marec – október 5 hodín,
v mesiacoch november – február 3 hodiny.

Diplomatická služba na veľvyslanectve:
v mimopracovnom čase je možné zanechať odkaz na pevnej linke veľvyslanectva, volať na odkazovačom zadané číslo alebo voliť možnosť priameho prepojenia na diplomatickú službu veľvyslanectva.

AKTUALITY

 • 01.03.2017
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii informuje slovenských občanov, ktorí chcú navštíviť Ekvádor a budú na jeho územie vstupovať z Brazílie o povinnosti preukázať sa Medzinárodným očkovacím preukazom o absolvovaní očkovania proti žltej zimnici. Táto povinnosť platí aj v prípade, že občania Slovenskej republiky vstupujúci na územie Ekvádoru predtým navštívili niektorú z rizikových krajín Afriky a to Angolu, Demokratickú republiku Kongo a Ugandu. Pred návštevou niektorej z krajín južnej a strednej Ameriky odporúčame kontaktovať polikliniku cudzokrajných chorôb a konzultovať očkovanie do jednotlivých krajín (www.cudzokrajne.sk).
 • 22.02.2017
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes na nástupnej návšteve novovymenovaného veľvyslanca Brazílie Luísa Antonia Balduína Carneira, ktorý v tejto funkcii nahradil Susan Kleebankovú. M. Lajčák v rozhovore poukázal na záujem Slovenska o rozširovanie vzťahov s Brazíliou, ktorá je 26. najväčším exportným partnerom SR a významným investorom v našej krajine a vyjadril nádej, že aj vďaka skúsenostiam L. Carneira v oblasti obchodu a ekonomiky sa podarí úspešne nadviazať na doterajšiu spoluprácu. Ako to minister zdôraznil, popri ekonomickej oblasti máme záujem aj o kontinuitu politického dialógu, ktorý chceme už v tomto roku posilniť návštevou premiéra SR Roberta Fica v Brazílii. M. Lajčák adresoval partnerovi pozvanie pre brazílskych predstaviteľov na konferenciu Globsec, ktorá sa bude konať v Bratislave v termíne 26. – 28. mája 2017. Brazílsky veľvyslanec odovzdal do rúk ministra M. Lajčáka kópie poverovacích listín.
 • 10.02.2017
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do Brazílskej federatívnej republiky na zhoršenú bezpečnostnú situáciu vo federálnom štáte Espirito Santo a Rio de Janeiro.
 • 24.01.2017
  Veľvyslanectvo Brazílskej federatívnej republiky a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informujú podnikateľskú verejnosť, že Ministerstvo priemyslu, zahraničného obchodu a služieb Brazílie revidovalo postupy týkajúce sa Vyhlásenia o pôvode výrobkov podliehajúcich nepreferenčnému zaobchádzaniu.
Viac