Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovensko-indický hospodársky výbor rokoval v Dillí za účasti podnikateľov, 25. 2. 2015

Slovensko-indický hospodársky výbor rokoval v Dillí za účasti podnikateľov, 25. 2. 2015

8. zasadnutie Spoločného hospodárskeho výboru dňa 25. februára 2015 medzi Ministerstvom obchodu a priemyslu Indie a Ministerstvom hospodárstva SR za účasti predstaviteľov ďalších vládnych rezortov, obchodných agentúr a podnikateľov oboch krajín vytýčilo kľúčové oblasti spolupráce v nasledujúcom období.
Dammu Ravi, predseda indickej časti Joint Secretary sekcie Európy Ministerstva obchodu a priemyslu uviedol, že silný ekonomický rast v Indii musí sprevádzať intenzívna spolupráca s dynamickými ekonomikami vrátane SR. Peter Osvald, generálny riaditeľ sekcie priemyslu a obchodu MH SR, ktorý predsedal delegácii SR, vyzdvihol značný potenciál spoločného rozvoja v sektoroch ako energetika, vodné hospodárstvo, IT, železnice a takisto tradičné oblasti strojárstva a obrannej techniky. Partneri konštatovali, že programy ako Make in India alebo investičná podpora v SR otvárajú nové obojsmerné podnikateľské príležitosti. Vybrané nástroje a aktivity pre dosahovanie spoločných cieľov, vrátane pripravovaných zmluvných dokumentov, boli zapracované do záverečného protokolu.
Na zasadnutie výboru nadviazalo podnikateľské fórum, počas ktorého sa uskutočnili B2B rokovania slovenských a indických firiem, ktoré zorganizovali Konfederácia indického priemyslu (CII) spolu so SARIO, MH SR a ZÚ Dillí. Matchmaking medzi podnikateľmi pokračoval počas tematickej recepcie podávanej slovenským veľvyslancom, ktorej sa zúčastnilo viac ako 120 hostí – členov delegácie, predstaviteľov indickej vlády, diplomatov krajín V4 a Delegatúry EÚ ako aj cca. 40 indických podnikateľov a zástupcov obchodno-priemyselných zväzov.
26. februára 2014 sa slovenská delegácia zúčastnila slávnostného otvorenia Medzinárodného strojárskeho a technologického veľtrhu (IETF) v Dillí, ktorý patrí medzi najväčšie podujatia v Dillí zamerané na špičkovú priemyselnú produkciu v oblasti strojárstva, automobilizmu, zelenej energetiky, železničného priemyslu a logistiky. ZÚ Dillí sprostredkoval počas celej akcie priestor a partnerov pre ponuku slovenských firiem a zabezpečil aj priamu prezentáciu aj na miestnom zastupiteľstve zväzového štátu Tamil Nadu.