Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí

50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110021, New Delhi, India
Mapka polohy
Tel.: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Fax: +91 1126877941
Mobil: +91 9818799477 (pohotovostný mobil)
Email: emb.delhi@mzv.sk

emb.delhi@mzv.sk (emailová adresa všeobecné žiadosti a otázky) 

cons.delhi@mzv.sk (emailová adresa pre vízové otázky, prechodné pobyty a konzulárne záležitosti)

 

Úradné hodiny

pondelok, utorok, štvrtok: 10.00-12.00 (prijímanie žiadostí o víza, superlegalizácie, overovanie), 15.00-16.00 (vyzdvihnutie víz)

Časový rozdiel voči SR: +3,5h (letný čas), +4,5h (zimný čas)

Oznamy

Upozornenie pre žiadateľov o prechodný a trvalý pobyt

Žiadatelia o prechodný pobyt a trvalý pobyt sa môžu (od 1.5.2018) rozhodnúť, či si na Veľvyslanectve SR v Dillí podajú žiadosť o prechodný/trvalý pobyt v SR alebo žiadosť o národné D vízum v súvislosti s následným podaním žiadosti o prechodný pobyt v SR. Termín na podanie žiadosti o prechodný/trvalý pobyt je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk a počkať na spätné potvrdenie termínu.

Termín na podanie žiadosti o národné víza (v súvislosti s účelom pobytu - zamestnanie) sa rezervuje online https://ezov.mzv.sk/e-zov/ (žiadosť je potrebné vytlačiť a priniesť spolu s vyplneným formulárom žiadosti o národné D vízum.

 

Zmena pri podávaní žiadostí o schengenské a národné víza

Žiadosti o schengské vízum (typ C)

Od 11. decembra 2018 si občania Indie podávajú žiadosť o krátkodobé schengenské vízum (typ C)  na pobočkách outsourcingovej spoločnosti VFS Global v Dillí, Bangalúre a Bombaji. http://www.vfsglobal.com/slovakia/india/ 

Pobočky VFS GLOBAL prijímajú žiadosti indických občanov každý pracovný deň s výnimkou sviatkov SR. 

 

Občania Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky si naďalej podávajú žiadosti, tak ako doteraz, na Veľvyslanectve SR v Dillí alebo na príslušnom veľvyslanectve, ktoré Slovenskú republiku zastupuje v ich krajine. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná, žiadosti prostredníctvom agentov nebudú prijaté. O termín na  podanie žiadostí pre občanov Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky treba požiadať na e-mailovej adrese: cons.delhi@mzv.sk a zároveň vyplniť online žiadosť o schengenské víza prostredníctvom: https://ezov.mzv.sk/e-zov/ a vytlačiť. 

Ďalšie informácie o schengenských vízach

 

Žiadosti o národné vízum (typ D) a prechodný/trvalý pobyt  

Všetci žiadatelia, ktorých pobyt na Slovensku presiahne 90 dní, si musia podať žiadosť o prechodný pobyt alebo žiadosť o národné D vízum na účel podania žiadosti o prechodný pobyt priamo na príslušnom OCP PZ v Slovenskej republike. Tieto žiadosti sa podávajú výlučne na Veľvyslanectve SR v Dillí. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná.


Termíny na podanie žiadosti o národné víza za účelom podania žiadosti o prechodný pobyt sa rezervujú online: https://ezov.mzv.sk/e-zov/


Rezervácie na nasledujúci mesiac sa otvárajú vždy niekoľko týždňov vopred. Ak systém neponúka voľné termíny, znamená to, že všetky termíny sú obsadené. Žiadatelia o národné víza – prechodný pobyt na účel zamestnania sa môžu registrovať iba online. E-mailové žiadosti na dodatočné termíny neprijímame.

 

Informácie pre študentov a vedeckých pracovníkov/výskum

Žiadatelia, ktorí cestujú na Slovensko na účel štúdia alebo výskumu na menej ako 90 dní si podávajú žiadosť o schengenské vízum vo VFS Global 

 

Študenti a vedeckí pracovníci s akceptačným listom na dlhší pobyt – bakalárske štúdium, inžinierske štúdium, PhD, národné štipendiá, výskumné štipendiá, dohody o hosťovaní a podobne si môžu podať žiadosť o národné D vízum v súvislosti s podaním žiadosti o prechodný pobyt priamo na OCP PZ v SR avšak iba s kompletnou dokumentáciou k žiadosti o prechodný pobyt podľa požiadaviek.

 

Ako si požiadať o termín (študenti, vedci)

Keď má žiadateľ pripravenú kompletnú dokumentáciu (viď link hore), zašle žiadosť o termín e-mailom na cons.delhi@mzv.sk so svojím menom, číslom pasu, dátumom narodenia a skenom rozhodnutia o prijatí/udelení štipendia a pod. Termíny sú prideľované iba e-mailom, je potrebné počkať na potvrdenie termínu a nezasielať viacnásobné žiadosti.

 

Národné D víza pre ďalšie účely (zlúčenie rodiny, trvalý pobyt, osobitná činnosť a pod).

Žiadateľ o národné D víza za účelom podania žiadosti o prechodný/trvalý pobyt priamo na OCP PZ v SR si žiadosť môže podať iba s kompletnou dokumentáciou k prechodnému/trvalému pobytu podľa účelu.

 

Ako si požiadať o termín
Keď má žiadateľ pripravenú kompletnú dokumentáciu (viď link hore), zašle žiadosť o termín e-mailom na cons.delhi@mzv.sk so svojím menom, číslom pasu, dátumom narodenia a informáciou o účele prechodného pobytu, o ktorý chce požiadať v SR. Termíny sú prideľované iba e-mailom, je potrebné počkať na potvrdenie termínu a nezasielať viacnásobné žiadosti.

AKTUALITY

 • 14.10.2019
  V piatok 11. októbra sa Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí v spolupráci s mimovládnou organizáciou Plan India a Delegatúrou Európskej únie v Indii zúčastnilo Medzinárodného dňa dievčat, v rámci ktorého veľvyslanec Slovenskej republiky Ivan Lančarič prijal a na tento deň symbolicky odovzdal svoj úrad Salme M. a Ranjite S., ktoré sa v rámci ich lokálnej komunity zaslúžili o šírenie osvety ľudských práv, špeciálne v oblasti rovnosti práv mladých dievčat a detí.
 • 10.10.2019
  V rámci pracovnej cesty do štátu Pandžáb v dňoch 25. - 26. septembra 2019 na pozvanie Univerzity v Chandigare, kde sa konal 1. ročník mládežníckeho festivalu za účasti folklórnych súborov zo Slovenskej republiky – Zemplín a Vršatec, bol veľvyslanec Slovenskej republiky Ivan Lančarič spoločne s veľvyslancom Českej republiky Milanom Hovorkom prijatý predsedom vlády Pandžábu Kpt. A. Singhom v jeho súkromnej rezidencii.
 • 09.10.2019
  V piatok 4. októbra sa v priestoroch Veľvyslanectva SR v Dillí uskutočnil seminár pre indické podnikateľské subjekty s názvom: "How to do Business in Slovakia".
 • 04.10.2019
  Pri príležitosti konania štátnej recepcie SR (24. septembra 2019) prestížny indický mesačník India Empire vo svojom septembrovom čísle na titulnej strane pod názvom „THE SLOVAK CONNECTION“ uverejnil na obálke fotografiu a vnútri čísla rozsiahly rozhovor s veľvyslancom SR v Indii Ivanom Lančaričom, ktorý bol obohatený o informácie o historických, prírodných a ekonomických reáliách SR.
Viac