Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí

50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110021, New Delhi, India
Mapka polohy
Tel.: +91 1126889071, +91 1126885340, +91 1126111075
Fax: +91 1126877941
Mobil: +91 9818799477 (pohotovostný mobil)
Email: emb.delhi@mzv.sk

emb.delhi@mzv.sk (emailová adresa všeobecné žiadosti a otázky) 

cons.delhi@mzv.sk (emailová adresa pre vízové otázky, prechodné pobyty a konzulárne záležitosti)

 

Úradné hodiny

pondelok, utorok, štvrtok: 10.00-12.00 (prijímanie žiadostí o víza, superlegalizácie, overovanie), 15.00-16.00 (vyzdvihnutie víz)

Časový rozdiel voči SR: +3,5h (letný čas), +4,5h (zimný čas)

 

Upozornenie pre žiadateľov o prechodný a trvalý pobyt
Žiadatelia o prechodný pobyt a trvalý pobyt sa môžu (od 1.5.2018) rozhodnúť, či si na Veľvyslanectve SR v Dillí podajú žiadosť o prechodný/trvalý pobyt v SR alebo žiadosť o národné D vízum v súvislosti s následným podaním žiadosti o prechodný pobyt v SR. Termín na podanie žiadosti o prechodný/trvalý pobyt je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk alebo telefonicky a počkať na spätné potvrdenie termínu.
Termín na podanie žiadosti o národné víza sa rezervuje online (žiadosť je potrebné vytlačiť a priniesť spolu s vyplneným formulárom žiadosti o národné D vízum.
Žiadosť o modrú kartu sa podáva na Veľvyslanectve SR v Dillí. Termín na podanie žiadosti je potrebné rezervovať e-mailom na cons.delhi@mzv.sk alebo telefonicky a počkať na spätné potvrdenie termínu.

Oznamy

Zmena pri podávaní žiadostí o schengenské a národné víza

Žiadosti o schengské vízum (typ C)

Veľvyslanectvo SR v Dillí oznamuje, že počínajúc dňom 11. decembra 2018 si občania Indie môžu podať žiadosť o krátkodobé schengenské vízum (typ C)  na pobočkách outsourcingovej spoločnosti VFS Global v Dillí, Bangalúre a Bombaji. 
Občania Bangladéša, Bhutánu, Maldív, Nepálu a Srí Lanky si naďalej podávajú žiadosti tak ako doteraz, na Veľvyslanectve SR v Dillí alebo na príslušnom veľvyslanectve, ktoré Slovenskú republiku zastupuje v ich krajine. Občania Indie, ktorí nemajú záujem o podanie žiadosti v pobočkách VFS Global, si naďalej môžu podať žiadosť o schengenské vízum aj priamo na Veľvyslanectve SR. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná, žiadosti prostredníctvom agentov nebudú prijaté.
POZOR ZMENA: Žiadosti o krátkodobé schengenské vízum (typ C) bude veľvyslanectvo SR v Dillí od 1. januára 2019 prijímať len v pondelky. Zodpovednosťou žiadateľa je rezervovať si termín online na podanie príslušnej žiadosti korektne (len v pondelky): https://ezov.mzv.sk/e-zov/
V prípade nekorektnej rezervácie termínu (iba v pondelky), nebude žiadosť prijatá. Žiadateľom odporúčame, aby si priebežne kontrolovali kontaktný e-mail, ktorý zadali do online žiadosti a rezervácie, pre prípad zmeny objednaného termínu.

Žiadosti o národné vízum (typ D) a prechodný pobyt

Všetci žiadatelia, ktorých pobyt na Slovensku presiahne 90 dní, si musia podať žiadosť o prechodný pobyt alebo žiadosť o národné D vízum na účel podania žiadosti o prechodný pobyt priamo na príslušnom OCP PZ v Slovenskej republike. Tieto žiadosti sa podávajú výlučne na Veľvyslanectve SR v Dillí. Osobná prítomnosť žiadateľa je povinná.
POZOR ZMENA: Žiadosti o národné vízum (typ D) bude veľvyslanectvo SR v Dillí od 1. januára 2019 prijímať len v utorok a vo štvrtok. Zodpovednosťou žiadateľa je rezervovať si termín online na podanie príslušnej žiadosti len v utorky a štvrtky korektne na webovej stránke: https://ezov.mzv.sk/e-zov/

V prípade nekorektnej rezervácie termínu (iba utorky a štvrtky), nebude žiadosť prijatá. Žiadateľom odporúčame, aby si priebežne kontrolovali kontaktný e-mail, ktorý zadali do online žiadosti a rezervácie, pre prípad zmeny objednaného termínu.
Veľvyslanectvo SR v Dillí upozorňuje, že termín na podanie žiadosti o prechodný pobyt priamo na úrade, sú rezervované až do konca marca 2019 a v súčasnosti vypracúva na 2. štvrťrok 2019.

AKTUALITY

 • 15.07.2019
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí upozorňuje cestujúcu verejnosť, že intenzívny priebeh monzúnových dažďov zasiahol cez víkend Nepál, Indiu a Bangladéš.
 • 04.07.2019
  „Dynamika zahraničnopolitických udalostí nás núti, aby sme aj naďalej udržiavali vysokú profesionalitu nášho rezortu,“ vyhlásil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo svojom záverečnom prejave porady vedúcich zastupiteľských úradov. Ako povedal, nároky multilaterálnej politickej, konzulárnej, či ekonomickej dimenzie zahraničnej politiky sú vysoké a preto je dôležité pokračovať v ich dôkladnom plnení. „Chcem sa Vám poďakovať, že pritom vždy, tak ako doteraz hľadíte na záujmy Slovenskej republiky a jej občanov,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie pred slovenskými veľvyslancami v prejave, ktorým oficiálne ukončil štvordňovú poradu.
 • 03.07.2019
  Prijatie u prezidentky SR Zuzany Čaputovej bol najdôležitejší bod programu porady vedúcich zastupiteľských úradov, ktorá dnes (3. júla 2019) pokračovala v Bratislave.
 • 03.07.2019
  „Oceňujem, že aj vďaka národnej značke sme dnes v zahraničí vnímaní oveľa pozitívnejšie,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v súvislosti s výsledkami prestížneho prieskumu „FutureBrand Country Index 2019“, kde Slovensko od roku 2014 postúpilo v rebríčku až o 24 priečok vyššie. Umiestnenie na celkovo 35. mieste je podľa šéfa slovenskej diplomacie veľmi dobrý výsledok, ktorý len potvrdzuje, že realizácia národného brandingu bol krok správnym smerom. Slovensko sa tak stalo krajinou, ktorá svoj imidž zlepšila najviac spomedzi všetkých krajín štúdie.
Viac