Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Časopis uznávaného slovenského grafika vydá číslo o Bhutáne

Časopis uznávaného slovenského grafika vydá číslo o Bhutáne

20.4.2016 | Prezentácia Slovenska v zahraničí
Popredný európsky grafický dizajnér a typograf Peter Biľak uskutočnil za aktívnej podpory slovenského veľvyslanectva pracovnú návštevu Bhutánu s cieľom prípravy špeciálneho vydania svojho časopisu Works That Work. 
P. Biľak sa počas cesty (12. – 20. apríla 2016) zameral na dokumentovanie unikátneho kultúrneho a prírodného dedičstva Bhutánu ako aj konceptu národného šťastia a modelu udržateľného rozvoja. Okrem hlavného mesta Thimphu navštívil jeden z hlavných národných projektov zelenej energie Punatsangchhu a slávny budhistický kláštor Chime Lhakhang. Vydavateľ absolvoval stretnutia s poprednými predstaviteľmi bhutánskej administratívy, rozvojových, kultúrnych a vzdelávacích inštitúcií. V rámci nich uskutočnil exkluzívne interview s predsedom vlády Tsheringom Tobgayom, a s bývalým veľvyslancom Indie v Thimphu V.P. Haranom, sprostredkované Zastupiteľským úradom SR v Dillí. Získaná rozsiahla foto a video dokumentácia okrem špeciálneho čísla časopisu Works That Work bude použitá na tvorbu krátkeho 20-minútového dokumentárneho filmu.
Peter Biľak, dlhodobo žijúci v Haagu sa zaoberá vydavateľstvom a grafickým dizajnom, ako lektor prednáša po celom svete a patrí medzi popredných európskych tvorcov písma a poštových známok. V roku 2014 mu minister zahraničných vecí M. Lajčák udelil ocenenie Goodwill Envoy za úspešnú prezentáciu Slovenskej republiky. 
Interview P. Biľaka s indickým veľvyslancom V. P. Haranom Interview P. Biľaka s indickým veľvyslancom V. P. Haranom Veľvyslanci V. P. Haran, Ž. Bertók a vydavateľ P. Biľak Veľvyslanci V. P. Haran, Ž. Bertók a vydavateľ P. Biľak Interview bhutánskeho premiéra T. Tobgaya pre časopis Works That Work Interview bhutánskeho premiéra T. Tobgaya pre časopis Works That Work
Premiér Tshering Tobgay a vydavateľ Peter Biľak Premiér Tshering Tobgay a vydavateľ Peter Biľak Predseda vlády Bhutánskeho kráľovstva Tshering Tobgay Predseda vlády Bhutánskeho kráľovstva Tshering Tobgay