Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Minister Lajčák presents the Golden Plaque to Richard van Rijssen, Ambassador of the Kingdom of the Netherlands

Minister M. Lajčák odovzdal Zlatú plaketu veľvyslancovi Holandského kráľovstva Richardovi van Rijssenovi

29.5.2017 | Aktivity ministra | Holandsko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (29. mája) na rozlúčkovom stretnutí veľvyslanca Holandského kráľovstva Richarda van Rijssena pri príležitosti blížiaceho sa ukončenia jeho diplomatickej misie v Bratislave.

 

Minister vyzdvihol prínos veľvyslanca Richarda van Rijssena k rozvoju tradične veľmi dobrej úrovne a kvality vzťahov medzi Slovenskom a Holandskom, ktoré sa ešte viac zintenzívnili počas spolupráce v rámci Tria pri predsedníctve SR a Holandska v Rade EÚ v roku 2016. Obidve strany sa zhodli, že medzi Slovenskom a Holandskom prebieha otvorená a konštruktívna diskusia, obohatená o pravidelné návštevy a prijatia počas predsedníctiev, pričom vzájomná spolupráca je bezproblémová. „V kontexte súčasnej situácie v celosvetovom meradle ešte viac vyvstáva do popredia potreba jednotnej Európskej únie. Je nevyhnutné, aby sa Únia chopila úlohy globálneho hráča a naďalej pôsobila ako jedno z centier multipolárneho sveta,“ povedal M. Lajčák, ktorý ocenil osobný prínos pri budovaní a rozvoji vzájomných vzťahov veľvyslanca van Rijssena Zlatou plaketou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

 

Odchádzajúceho veľvyslanca vystrieda vo funkcii skúsený holandský diplomat Henk van der Kwast, ktorý aktuálne pôsobí v rámci Stálej misie Holandského kráľovstva pri OSN v Ženeve ako ambassador at large pre odzbrojenie.

Minister Miroslav Lajčák a holandský veľvyslanec Richard van Rijssen počas rozlúčkového prijatia. Minister Miroslav Lajčák a holandský veľvyslanec Richard van Rijssen počas rozlúčkového prijatia. Minister Miroslav Lajčák odovzdal holandskému veľvyslancovi Richardovi van Rijssenovi Zlatú plaketu. Minister Miroslav Lajčák odovzdal holandskému veľvyslancovi Richardovi van Rijssenovi Zlatú plaketu. Minister Miroslav Lajčák odovzdal holandskému veľvyslancovi Richardovi van Rijssenovi Zlatú plaketu. Minister Miroslav Lajčák odovzdal holandskému veľvyslancovi Richardovi van Rijssenovi Zlatú plaketu.