Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Seminár krajín Vyšehradskej štvorky k otázkam bezpečnosti Európy

Seminár krajín Vyšehradskej štvorky k otázkam bezpečnosti Európy

13.4.2017 | Holandsko

V utorok 11. apríla 2017 zastupiteľské úrady krajín V4 v priestoroch Delegácie Európskej komisie v Haagu zorganizovali seminár k bezpečnostnej problematike pod názvom „Enabling EU-NATO Strategic Partnership in Turbulent Times“. Za Slovensko vystúpil vedecký pracovník Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) Dušan Fischer, ktorý podujatie aj moderoval.

Za Poľsko vystúpil Jacek Durkalec, vedecký pracovník Polish Institute for International Affairs, za Holandsko profesor Rob de Wijk, riaditeľ The Hague Centre for Stategic Studies, a za Maďarsko Márton Ugrósdy, zástupca riaditeľa Institute for Foreign Affairs and Trade.

Na podujatí za účasti zástupcov diplomatických úradov členských krajín EÚ a NATO v Haagu, miestneho Ministerstva zahraničných vecí a Ministerstva obrany, parlamentu a akademických inštitútov panelisti informovali o aktuálnych výzvach spolupráce EÚ-NATO v zmenených medzinárodno-politických a bezpečnostných podmienkach a veľkú pozornosť venovali predpokladaným dopadom vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ na bezpečnostno-obrannú spoluprácu a obranný potenciál Európy.