Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Zákaz držby zbraní, nožov a streliva

Zákaz dovozu, vývozu, držby a používania: zbrane, munícia, výbušniny, airsoftové zbrane, obranné spreje (tzv. peppersprays), plynové zbrane, baseballové palice, zábavná pyrotechnika a nože
 
Neohlásený a nepovolený dovoz, vývoz, držba a používanie zbraní, munície, výbušnín, airsoftových zbraní, plynových zbraní, baseballových palíc, zábavnej pyrotechniky, obranných sprejov (tzv. peppersprays) a nožov (*podľa nižšie uvedenej špecifikácie) je v Holandsku trestným činom s možnosťou udelenia trestu odňatia slobody alebo udelenia pokuty. Podľa holandského Zákona o zbraniach a strelive musí byť vlastník alebo používateľ airsoftových na športové účely registrovaným členom airsoftového klubu, ktorému bola udelená licencia Ministerstva bezpečnosti a spravodlivosti Holandského kráľovstva. Podrobnejšie informácie je možné nájsť na stránke Holandskej airsoftovej športovej únie NAVB (Dutch Airsoft Sport Union) alebo prostredníctvom nižšie pripojených odkazov na znenie Zákona o zbraniach a strelive (v angličtine), alebo na slovenský preklad jeho hlavných častí. V prípade držby a používania baseballových palíc v Holandsku musí byť ich vlastník alebo používateľ prihlásený v baseballovom klube.
 
Podľa holandského Zákona o zbraniach a strelive sa nepovoľuje dovážať do Holandska a mať v držbe nože a zbrane iného charakteru podľa nasledovného:
 
1. dýky, vystreľovacie nože a nože s dlhou čepeľou;
 
2. ostatné zatváracie nože, ak:
  • čepeľ má viac ako jednu rezaciu hranu; alebo
  • dĺžka po zložení je dlhšia ako 28 cm;
3. boxery, obušky a nunčaky, vrhacie hviezdice, oškrabávacie nože, balistické nože a zvukové tlmiče pre strelné zbrane;
 
4. ostré zbrane so vzhľadom pripomínajúcim iný objekt ako zbraň;
 
5. šípy a šípové hroty určené pre streľbu z luku, vybavené rezacími dielmi zrejme s cieľom spôsobiť vážne zranenia;
 
6. katapulty;
 
7. iné objekty určené Ministerstvom vnútra Holandska, ktoré môžu predstavovať vážne ohrozenie osôb, alebo ktoré sú podobné zbraniam vhodným k ohrozeniu alebo vydieraniu.

 

pdf Zákon o zbraniach a strelive v Holandsku - celé znenie v anglickom jazyku  (pdf; 117.95 KB)

pdf Zákon o zbraniach a strelive v Holandsku - preklad hlavných častí  (pdf; 388.15 KB)

Dátum poslednej aktualizácie: 2017-08-16 13:48:32.402 Dátum vytvorenia: Wed Jan 13 10:22:18 CET 2016