Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Haagu

Parkweg 1, 2585, JG Den Haag, Holandsko
Mapka polohy
Tel.: +31 704167777
Fax: +31 704167783
Mobil: +31 653361210 (pohotovostný mobil v mimopracovnom čase)
Email: emb.hague@mzv.sk
 
OBMEDZENIE CHODU KONZULÁRNEHO ODDELENIA VEĽVYSLANECTVA SR V HAAGU

Konzulárne oddelenie veľvyslanectva SR v Haagu obmedzuje chod konzulárneho oddelenia predbežne do 28. apríla 2020 ako preventívne opatrenie na ochranu zdravia klientov a zamestnancov veľvyslanectva kvôli nepriaznivej a zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii v Holandsku podľa nasledovného:

 

- platí OBMEDZENIE prijímania klientov predbežne do 28. apríla 2020;

- VYBAVOVANIE ŽIADOSTÍ KLIENTOV SA BUDE TÝKAŤ IBA nevyhnutných a vopred ohlásených úkonov;

- OBČANIA SR môžu kontaktovať konzulárne oddelenie veľvyslanectva (prostredníctvom e-mailu cons.hague@mzv.sk; resp. telefonickej linky +31704167773). Naliehavosť dožiadaní posúdi konzulárne oddelenie;

 - otázky týkajúce sa cestovania a konzulárnych záležitostí (cestovné doklady, výpisy z registra trestov, overenie podpisov, žiadosti o matričné dokumenty a podobne) je nevyhnutné zasielať emailom na adresu cons.hague@mzv.sk a nie na emb.hague@mzv.sk.


ĎAKUJEME ZA POROZUMENIE!

Oznamy

AKTUALITY

 • 01.04.2020
  Tranzit občanov SR územím Českej republiky je možný na základe uznesenia vlády ČR z 19. marca 2020, ktorým boli stanovené výnimky zo zákazu vstupu cudzincov na územie Českej republiky. Podmienkou tranzitu je, že sa občan Slovenskej republiky preukáže nótou zastupiteľského úradu Slovenskej republiky v Prahe o ktorú požiada príslušné veľvyslanectvo SR v krajine, z ktorej plánuje odchod...
 • 30.03.2020
  V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou v Európe, vrátane Slovenska a vo svete, vyvolanou pandémiou ochorenia COVID-19, s neustále sa meniacou situáciou na hraničných priechodoch jednotlivých štátov, obmedzením leteckej a autobusovej prepravy osôb, ako aj možným postupným uzatváraním hraníc ďalších štátov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vyzýva občanov SR, aby rešpektovali platné cestovné odporúčanie rezortu diplomacie v stupni číslo 3 – necestovať do všetkých štátov sveta, platné od 16. marca 2020.
 • 28.03.2020
  Od 30. marca 2020 od 00:00 hod. sa výrazne sprísňuje tranzit pre občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na slovenské územie. Individuálne prílety slovenskýcj občanov síce budú naďalej možné na základe notifikácií prostredníctvom verbálnych nót, avšak tranzit individuálne prilietajúcich občanov SR z Letiska V. Havla v Prahe na územie SR bude organizovaný MZVEZ SR – autobusmi, nakoľko nie je možnosť ďalej pokračovať individuálnou prepravou.
 • 17.03.2020
  Na základe rozhodnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka zastupiteľské úrady SR v zahraničí evidujú informácie o občanoch, ktorí sa momentálne nachádzajú v zahraničí a majú záujem o repatriáciu. Pre neustálu vyťaženosť telefónnych liniek odporúčame občanom, aby občania kontaktovali zastupiteľské úrady elektronicky (pričom je potrebné uviesť identifikačné a kontaktné údaje, ako aj dôvod pobytu v zahraničí).
Viac