Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Nové colné predpisy na Kube

Nové colné predpisy na Kube

12.9.2014 | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Kuba

Od 1. septembra 2014 platia na Kube nové colné predpisy, ktoré znižujú limit dovozu množstva tovarov neobchodného charakteru, privážaného súkromnými osobami. Všetci cestujúci majú právo priviezť nové predmety a tovar, ktorý nie je určený pre obchodovanie v hodnote 1000 CUC (1 CUC je približne 1 USD), menia sa však množstevné obmedzenia pre celkovo 381 kategórii produktov.

Od colných poplatkov je oslobodený tovar osobnej potreby (hygiena, obuv, šatstvo) v rozumnom množstve, ktoré zodpovedá dobe pobytu. Nariadenie sa teda vzťahuje predovšetkým pre tých občanov SR, ktorí majú na Kube dlhodobý pobyt, respektíve do tejto krajiny cestujú častejšie.

Pre všetky kategórie návštevníkov však platí prísny zákaz dovoz omamných a psychotropných látok, pornografie, zbraní, munície, rádiokomunikačných a satelitných zariadení. Je zakázaný dovoz bezdrôtových domácich telefónov a akejkoľvek satelitnej alebo rádiokomunikačnej techniky. Nie je ale problém priviezť si obyčajný mobilný telefón, tablet či osobný laptop (počítač v počte 1 ks na osobu) . Konkrétna legislatívna úprava sa nachádza na nasledovnej adrese: http://www.soycuba.cu/sites/default/files/u171/go_o_30_2014.pdf

V prípade nejasností kontaktujte Zastupiteľský úrad SR v Havane:

Veľvyslanectvo SR v Havane

Calle 66, No. 521, Entre 5B y 7

Miramar, Playa

La Habana – Cuba

Tel: +53 (0) 7 204 1884

Cel: +53 526 305 34

Email: emb.havana@mzv.sk

Web: www.mzv.sk/havana

Facebook: www.facebook.com/VelvyslanectvoSRvHavane