Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovenská firma podpísala na Kube kontrakt v hodnote 170 miliónov dolárov

Slovenská firma podpísala na Kube kontrakt v hodnote 170 miliónov dolárov

14.10.2011 | Ekonomické správy | Kuba

Spoločnosť BTG Slovensko v konzorciu so spoločnosťou GRUPO UGAO podpísala na Kube kontrakt pre BIOENERGIA Caribe v hodnote 170 miliónov amerických dolárov. Je to v poradí už druhý kontrakt v rámci výstavby 11 bioetanolových staníc v celkovej hodnote 1,5 miliárd dolárov, ktorú BTG Slovensko realizuje pre PDVSA AGRICOLA z venezuelského Caracasu.

Aktuálny kontrakt obsahuje dodávku a inžiniering 20 kotlov s príslušenstvom na spaľovanie biomasy z cukrovej trstiny na výrobu pary pre technologickú spotrebu a pre pohon parných turbín na výrobu elektrickej energie pre potreby bioetanolových staníc. Projekt prebieha v štyroch etapách, pričom posledná etapa sa ukončí v októbri 2013.

Spoločnosť BTG Slovensko nie je v karibskej oblasti žiadnym nováčikom. V minulosti podpísala a úspešne zrealizovala pre Kubu a Venezuelu niekoľko kontraktov v hodnote prevyšujúcej 130 miliónov eur. Išlo napríklad o rekonštrukciu prvého bloku kubánskej elektrárne Santa Cruz v hodnote 28 miliónov eur alebo dodávku parných kotlov, parných turbín a chladiacich veží v hodnote viac ako 100 miliónov eur.