Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Design diplomacy odštartoval slovenskou prezentáciou

Design diplomacy odštartoval slovenskou prezentáciou

2.9.2016 | Aktivity veľvyslancov | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Fínsko

 

Prvé podujatie v rámci projektu Design Diplomacy, ktoré zorganizoval Zastupiteľský úrad SR v Helsinkách v spolupráci s Helsinki Design Week, sa 1. septembra uskutočnilo v priestoroch veľvyslanectva. Design Diplomacy predstavuje platformu pre sériu diskusií otvorenú odbornej aj laickej verejnosti vo Fínsku. Ide o nový projekt Helsinki Design Week, pričom prvé zo série podujatí sa uskutočnilo práve na slovenskom veľvyslanectve. Na projekte sa zúčastnia aj veľvyslanectvá Rakúska, Dánska, Belgicka, Švédska, Islandu, Holandska, Španielska, Talianska a Japonska.

 

Veľvyslanectvá predstavujú výborné miesto pre interaktívne akcie, rozhovory v oblasti dizajnu a stretnutia Fínov a medzinárodných hostí. Design Diplomacy spočíva v predstavení vybraných zahraničných osobností miestnym médiám, ako aj širšiemu publiku prostredníctvom dialógu s ich miestnymi kolegami v neformálnej atmosfére. Podujatie otvoril veľvyslanec Slovenskej republiky Tibor Králik predstavením histórie a architektúry rezidencie slovenského veľvyslanectva na Kulosaari a nového brandingu Slovenska Good Idea Slovakia. Na diskusii na tému dizajnu, architektúry a kreatívneho priemyslu na Slovensku i vo Fínsku sa zúčastnil slovenský architekt Ján Pernecký a fínsky dizajnér Kivi Sotamaa. Pernecký spolu s kolegami predstavili aj kolekciu digitálne navrhnutých šperkov s názvom Misbehaved, ktoré boli počas podujatia vystavené na ambasáde. Po podujatí sa vo večerných hodinách konalo oficiálne otvorenie týždňa dizajnu Helsinki Design Week, ktorý prebieha od 1. do 11. septembra2016. Riaditeľ Helsinki Design Week v úvodnom príhovore vyzdvihol okrem iného práve úspešné odštartovanie nového projektu Design Diplomacy na slovenskom veľvyslanectve.

 

Kompletný program Helsinki Design Week vrátane Design Diplomacy môžete nájsť na webovej stránke http://www.helsinkidesignweek.com/programme/design-diplomacy/?lang=en .