Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Podpredseda vlády SR Peter Pellegrini s početnou akademickou a podnikateľskou delegáciou na návšteve Estónska a Fínska

Podpredseda vlády SR Peter Pellegrini s početnou akademickou a podnikateľskou delegáciou na návšteve Estónska a Fínska

18.5.2017 | Medzinárodné fóra a konferencie

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu spoločnosti Peter Pellegrini uskutočnil v dňoch 14. - 17. mája pracovnú návštevu  Estónska a Fínska. Hlavnými témami rokovaní v Estónsku bola elektronizácia verejnej správy a kybernetická bezpečnosť a vo Fínsku téma inteligentných miest a strategického plánovania krajiny. Slovenskí akademici a podnikatelia absolvovali celý rad podujatí, na ktorých nadviazali kontakty s estónskymi a fínskymi partnermi. V Helsinkách sa slovenská delegácia zúčastnila na tzv. Euroázijskom summite za účasti predstaviteľov fínskych, slovenských a čínskych podnikateľov. Podujatie otvoril podpredseda vlády SR Peter Pellegrini a ministerka pre dopravu a komunikácie Fínska Anne Berner.   


Veľvyslanectvo SR v Helsinkách zorganizovalo pri príležitosti návštevy podpredsedu vlády 2. ročník Fínsko-slovenského akademického fóra za účasti 60 predstaviteľov fínskych a slovenských predstaviteľov univerzít a vedecko-výskumných inštitúcií.

Účastníci podujatia hľadali oblasti spolupráce na európskych programoch a hľadali možnosti zvýšenia mobility učiteľov, akademikov a študentov medzi oboma krajinami.