Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovenské vína zaujali fínskych importérov

Slovenské vína zaujali fínskych importérov

31.3.2017 | Ekonomické správy | Fínsko

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Helsinkách zorganizovalo 30. marca 2017 vo svojich priestoroch profesionálnu degustáciu slovenských vín za účasti zástupcov monopolnej predajnej site alkoholických nápojov vo Fínsku ALKO, ako aj pre najvýznamnejších fínskych importérov alkoholických nápojov a predstaviteľov fínskych reštauračných sietí.

 

Počas degustácie boli predstavené vína od slovenských výrobcov Mrva & Stanko, Karpatská perla, J&J Ostrožovič, Château Topoľčianky, Editio Vinifera - Edita Ďurčová, VPS Víno Pavelka & syn, Víno Nichta, Šintavan, Old Herold, z ktorých väčšina sa na podujatí zúčastnila osobne. Neprítomných producentov zastupoval Ján Gajdošík, dlhoročný podporovateľ a zástupca slovenských vinárov v zahraničí a zároveň európsky skaut klubu New York Rangers. Slovenské vína, úspechy slovenského vinárstva na medzinárodných súťažiach a históriu vinohradníctva na Slovensku prezentovala významná a medzinárodné uznávaná slovenská enologička Edita Ďurčová.  

 

Na degustácii sa zúčastnilo 15 zástupcov fínskeho monopolného predajcu ALKO a 20 významných fínskych importérov, predajcov vín, profesionálnych someliérov a novinárov píšucich o víne. Účastníci podujatia mali okrem degustácie vín aj možnosť ochutnať tradičné slovenské a fínske jedlá v kombinácii so slovenskými vínami.
Fínski účastníci podujatia prejavili záujem o návštevu Slovenska s cieľom oboznámiť sa s tradíciami vinohradníctva a výrobou vína na Slovensku a nadviazať kontakty za účelom uzatvorenia možnej obchodnej spolupráce.