Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Úspešný globálny koncept Fun Learning zavíta na Slovensko

Úspešný globálny koncept Fun Learning zavíta na Slovensko

10.2.2017 | Aktivity ministerstva | Aktivity veľvyslancov | Fínsko

Pod záštitou MZVaEZ SR a Veľvyslanectva SR v Helsinkách príde v dňoch 13. – 14. februára na Slovensko misia úspešných fínskych podnikateľov. Misiu bude viesť Peter Vesterbacka, úspešný fínsky vizionár a podnikateľ, bývalá marketingová a brandingová tvár známej fínskej spoločnosti ROVIO (Angry Birds) a zakladateľ najväčšej startupovej konferencie v severnej Európe SLUSH. Okrem Petra Vesterbacku sa misie zúčastní aj Sanna Lukander, bývalá viceprezidentka ROVIO a zakladateľka spoločnosti Fun Academy, ako aj ďalší fínski aktéri v oblasti digitálneho vzdelávania.

 

Skupina úspešných fínskych podnikateľov začala v minulom roku realizovať globálny koncept s názvom Fun Learning v USA, Číne, Brazílii, Singapure a Spojených arabských emirátoch. Cieľom fínskej podnikateľskej misie v SR bude naštartovať pilotný projekt Fun Learning v oblasti vzdelávacích technológií v Európe. Slovensko by sa tak mohlo stať prvou európskou krajinou, kde sa tento projekt začne realizovať s vyhliadkou dlhodobej spolupráce.

 

Tento unikátny koncept je založený na fínskom know-how a skúsenostiach v oblasti vzdelávania spolu s prvkami Fun Learning filozofie, pričom zohľadňuje najnovšie trendy a globálne potreby pre budúce vzdelávanie. Súčasťou konceptu je profesionálny rozvoj učiteľov, vytváranie učebných stratégií a hier, sprostredkovanie digitálneho obsahu, ako aj hľadanie nástrojov pre učiteľov na vytváranie vlastného obsahu, ktorý je kultúrne a systémovo prispôsobený miestnym podmienkam.

 

Pre slovenské štátne a súkromné subjekty sa tak naskytá príležitosť prispieť spoločne s fínskymi partnermi k rozvoju vzdelávacieho systému v oblasti digitálnych technológií s globálnym dosahom. Cieľovou skupinou by mali byť učitelia a žiaci predškolských vzdelávacích zariadení a základných škôl v SR.

 

V rámci programu misie sa okrem seminárov a B2B stretnutí s technologickými startupmi a univerzitami v Bratislave uskutočnia aj workshopy na Spojenej škole na Novohradskej a na Základnej škole Borodáčova, ako aj v materskej škole Príma škôlka. Spoluorganizátormi programu misie sú EDULAB, Edufactory a Neulogy, a.s.