Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Vo fínskom Tampere je slovenský honorárny konzulát

Vo fínskom Tampere je slovenský honorárny konzulát

15.8.2011 | Aktivity veľvyslancov | Honorárne konzuláty | Oznamy a upozornenia pred cestovaním | Fínsko

Slovenský veľvyslanec vo Fínsku Juraj Podhorský v stredu 10. augusta slávnostne odovzdal konzulský patent a exekvatur novému slovenskému honorárnemu konzulovi vo Fínsku Kalervovi Kummolovi, ktorý pôsobí v meste Tampere a priľahlých regiónoch. Slovenský honorárny konzulát v Tampere začína svoju činnosť dnes 15. augusta.

Veľvyslanec Podhorský v príhovore zdôraznil dobrú povesť a veľmi dobré spoločenské postavenie Kummolu, dobrú znalosť miestnych pomerov, dobré styky nielen s miestnymi úradmi a kontakty v oblasti obchodných a kultúrnych kruhov. Veľvyslanec ocenil aj Kummolove aktivity vo funkcii prezidenta Fínskeho hokejového zväzu a viceprezidenta Medzinárodnej federácie ľadového hokeja (IIHF) a dlhodobú osobnú podporu všestranných kontaktov Fínska so Slovenskom, o čom svedčí zlatá plaketa ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky, ktorú mu udelil v roku 2003.

Honorárny konzul Kummola predstavil zameranie svojich aktivít, najmä rozvíjanie kultúrnych, obchodných, vedeckých, vzdelávacích, turistických a športových vzťahov medzi Slovenskom a Fínskom nielen v regióne mesta Tampere. Zároveň prisľúbil asistenciu občanom a právnickým osobám zo Slovenska a podporu rozvíjania vzájomných vzťahov medzi Slovenskom a Fínskom.

Na slávnostnom akte sa okrem iných zúčastnili aj minister hospodárstva a zamestnanosti Jyri Häkämies, minister obchodu a európskych záležitostí Alexander Stubb, starosta mesta Tampere Timo Nieminen a generálny tajomník fínskeho olympijského výboru Jouko Purontakanen.

Veľvyslanec Podhorský a nový honorárny konzul Kummola Veľvyslanec Podhorský a nový honorárny konzul Kummola Veľvyslanec Podhorský a nový honorárny konzul Kummola Veľvyslanec Podhorský a nový honorárny konzul Kummola