Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Minsku

Volodarskogo 6, 220 030, Minsk, Bielorusko
Mapka polohy
Tel.: +375 172852999
Fax: +375 172836848
Mobil: +375 296782464 (pohotovostný mobil/ТОЛЬКО ДЛЯ СЛОВАЦКИХ ГРАЖДАН В ЭКСТРЕННЫХ СИТУАЦИЯХ)
Email: emb.minsk@mzv.sk

Oznamy

Konzulárne oddelenie veľvyslanectva bude od 21. októbra do 31. októbra 2016 zatvorené z  dôvodu sťahovania do nových priestorov.

Sťahovanie veľvyslanectva do nových priestorov (v tej istej budove ako doteraz na ulici Volodarskogo 6, len o poschodie vyššie) prinesie podstatné zlepšenie konzulárnych a vízových služieb veľvyslanectva a väčší komfort pre žiadateľov o víza, či iné konzulárne služby Slovenskej republiky.


Občanom SR, ktorí požiadajú veľvyslanectvo o pomoc v núdzi v uvedených dňoch, poskytne veľvyslanectvo nevyhnutnú pomoc a služby v patričnom rozsahu.

AKTUALITY

 • 14.10.2016
  Veľvyslanectvo SR v Minsku upozorňuje, že tranzit zahraničných občanov (vrátane krajín EÚ) cez hraničný priechod „Krasnaya Gorka“ pri Smolensku na hranici medzi Ruskom a Bieloruskom je zakázaný na neurčito.
 • 12.10.2016
  Bratislava (12. októbra) - Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek a námestníčka ministra zahraničných vecí Bieloruska Alena Kupčyna uskutočnili v Bratislave pravidelné medziministerské politické konzultácie. Obe strany konštatovali bezproblémový charakter vzájomných vzťahov. Štátny tajomník L. Parízek zdôraznil, že jedným z hlavných cieľov konzultácií je hľadanie možností a nástrojov na prehĺbenie pragmatickej spolupráce predovšetkým v ekonomickej oblasti. „Máme záujem pokračovať vo zvyšovaní obratu vzájomného obchodu s Bieloruskom, napríklad dodaním technologických zariadení pre modernizáciu priemyslu, realizáciou projektov v oblasti energetiky, potravinárskeho priemyslu, automobilového priemyslu a vo vedecko-technickej oblasti,“ uviedol L. Parízek.
 • 22.09.2016
  ​V stredu 21. septembra 2016 sa Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Minsku zapojilo do cyklistického maratónu, ktorý na podporu trvaloudržateľného rozvoja, slabších a hendikepovaných sociálnych skupín zorganizoval Rozvojový program OSN v Bielorusku.
 • 06.09.2016
  Za veľkého záujmu médií slávnostne otvorili 5. septembra 2016 v Minsku výstavu diel uznávanej slovenskej výtvarníčky Zuzany Graus Rudavskej „Dotyky Slovenska".
Viac