Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Koncert Československého komorného dua a otvorenie výstavy mesta Bardejov na ZÚ Peking

Koncert Československého komorného dua a otvorenie výstavy mesta Bardejov na ZÚ Peking

3.9.2017

Pri príležitosti štátneho sviatku Slovenskej republiky sa na pôde Zastupiteľského úradu SR v Pekingu 2. septembra 2017 uskutočnil slávnostný koncert Československého komorného dua spojený s recepciou, ako aj otvorenie prezentačnej výstavy mesta Bardejov. Návštevníci koncertu si mohli v podaní klaviristky Zuzany Bérešovej (SK) a huslistu Pavela Burdycha (CZ) vychutnať diela z tvorby Bélu Kélera (pôvodom z Bardejova), ako aj ďalších českých a slovenských skladateľov. Koncert Československého komorného dua bol zároveň prvou zo série komemoratívnych aktivít ZÚ Peking k budúcoročnému 100. výročiu založenia Československej republiky.


Za prítomnosti predstaviteľov mesta Bardejov bola zároveň otvorená výstava, ktorá podrobne mapuje vývoj a napredovanie tohto mesta zapísaného do svetového dedičstva UNESCO. Na akcii sa zúčastnilo približne 100 pozvaných hostí z radov diplomatov, zástupcov Ministerstva zahraničných vecí ČĽR, biznisu, ako aj ďalších oblastí vzájomnej spolupráce. Prítomní hostia ocenili vysokú kvalitu, profesionálne stvárnenie a pridanú hodnotu oboch podujatí.

Otvorenie výstavy reprezentantom mesta Bardejov. Otvorenie výstavy reprezentantom mesta Bardejov. Výstava Bardejov. Výstava Bardejov. Zástupcovia mesta Bardejov a Československé komorné duo. Zástupcovia mesta Bardejov a Československé komorné duo.
Československé komorné duo. Československé komorné duo. Československé komorné duo. Československé komorné duo.