Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Podpis Akčného plánu na rok 2017 s Družstvom čínsko-československého priateľstva

Podpis Akčného plánu na rok 2017 s Družstvom čínsko-československého priateľstva

13.2.2017 | Čína

„Spolupráca Veľvyslanectva SR v Pekingu s Družstvom čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie, provincia Hebei bola i v roku 2016 veľmi prospešná a založená na vzájomne výhodnej spolupráci“, konštatovali počas vzájomného stretnutia 9. februára chargé d´affaires a.i. ZÚ SR v Pekingu Tomáš Felix a podpredseda Družstva Meng Hui.

V roku 2016 rezonovali predovšetkým aktivity spojené s oslavami 60. výročia založenia Družstva v roku 1956 a konanie 4. Ekonomického summitu v októbri minulého roku za účasti predstaviteľov diplomatického zboru a širokého okruhu podnikateľov nielen z Číny, ale i zo Slovenska a ďalších krajín strednej a východnej Európy.

Družstvo v uplynulom roku tradične participovalo na akciách organizovaných veľvyslanectvom, napr. v oblasti ekonomiky, cestovného ruchu, resp. na kultúrnych podujatiach. Obaja partneri podpísali na záver rokovania nový Akčný plán spolupráce na rok 2017. Tohtoročné aktivity a nová spolupráca sa bude zameriavať na presadzovanie obnoviteľných zdrojov, zelenej energie, nových technológií, tiež spracovania odpadu. Zámerom oboch partnerov je využitie expertných možností zo Slovenska i s cieľom zlepšovania životného prostredia.

Veľvyslanectvo sa snaží iniciovať nové projekty v súlade so zámermi ekonomickej diplomacie v krajine. Hospodárska zóna Bohai New Area sa nachádza na prieniku hlavného mesta s mestom Tianjin a žije v nej temer 40 mil. obyvateľov. Pre slovenských podnikateľov predstavuje svojou výhodnou strategickou polohou široké možnosti pre investície a vzájomný obchod. Jednou z tém rokovania bola možnosť spolupráce v potravinárskom priemysle s perspektívnou investíciou Družstva na Slovensku.