Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovenská spisovateľka Zuzana Kepplová na prvom ročníku Európsko-čínskeho literárneho festivalu v Pekingu a Chengdu

Slovenská spisovateľka Zuzana Kepplová na prvom ročníku Európsko-čínskeho literárneho festivalu v Pekingu a Chengdu

27.11.2017 | Kultúrna diplomacia | Kultúrna prezentácia | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Čína

V mestách Peking a Chengdu 21. až 27. novembra 2017 prebieha prvý ročník Európskočínskeho literárneho festivalu, ktorý organizuje Delegácia Európskej únie v ČĽR v spolupráci so zastupiteľskými úradmi jej členských krajín. Festival predstavuje rôznorodosť súčasnej európskej literatúry na najväčšom knižnom trhu sveta prostredníctvom autorov z Belgicka, Grécka, Chorvátska, Litvy, Luxemburska, Rakúska, Talianska a Slovenskej republiky.


Spisovateľka Zuzana Kepplová sa v rámci pekinskej časti festivalu zúčastňuje na debatách s čínskymi autormi a širokou verejnosťou, počas ktorých predstavuje svoju tvorbu a diskutuje o rozličných aspektoch literárneho života. Do jedného z podujatí sa zapojili aj študentky slovenského jazyka z Pekinskej univerzity zahraničných štúdií, ktoré spisovateľke venovali vlastný preklad úryvku z jej knihy „Buchty švabachom“, zatiaľ čo Zuzana Kepplová študentkám darovala výtlačky svojich kníh.


Festival bude cez víkend pokračovať v meste Chengdu, ďalšie informácie sú dostupné na stránke http://eu-china.literaryfestival.eu/.