Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Slovensko na filatelistickej výstave organizovanej pri príležitosti summitu iniciatívy Pás a cesta

Slovensko na filatelistickej výstave organizovanej pri príležitosti summitu iniciatívy Pás a cesta

16.5.2017 | Prezentácia Slovenska v zahraničí

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Pekingu v spolupráci s Poštovou filatelistickou službou Slovenská pošta a.s. pripravil expozíciu poštových známok „Good Idea Slovakia“. Filatelistickú výstavu organizovalo zastúpenie Čínskej pošty v pekinskej mestskej časti Chaoyang a koná sa pri príležitosti medzinárodného summitu iniciatívy Pás a cesta (Peking, 14.-15.5. 2017).

Po ukončení summitu bude výstava putovať po školách a poštách najväčšej a najľudnatejšej časti čínskeho hlavného mesta. Poštové známky zo Slovenska návštevníkom približujú slovenskú faunu a flóru, ale aj významné turistické miesta, vrátane národných parkov, kostolov, hradov a zámkov. Medzi vystavenými exponátmi figuruje aj spoločná slovensko-čínska známka z roku 2002 zobrazujúca Bojnický zámok a historické terasy v meste Handan, ako aj známka s motívom obrazu Alfonsa Muchu z piešťanského hotela Thermia Palace, ktorá získala dve ocenenia v 12. ročníku súťaže „China Annual Best Foreign Stamp Poll“.


Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Pekingu v spolupráci so Slovenskou poštou a.s, pripravili expozíciu, ktorá sa stretla so značným záujmom čínskych návštevníkov a veľmi pozitívnym hodnotením vedenia Čínskej pošty.