Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Úspech mladých slovenských dokumentaristov na treťom ročníku „Looking China Project“

Úspech mladých slovenských dokumentaristov na treťom ročníku „Looking China Project“

27.11.2016 | Prezentácia Slovenska v zahraničí
Na pôde Pekinskej pedagogickej univerzity (Beijing Normal University) sa 27. novembra 2016 slávnostne odovzdávali ceny tretieho festivalu ročníka „Looking China Project". V rámci projektu navštívili rôzne provincie Číny desiatky mladých dokumentaristov z celého sveta, ktorým čínski partneri poskytli priestor na natočenie krátkych filmov. Slovenskú republiku zastupovali absolventi Vysokej školy múzických umení v Bratislave Ivana Balážová a Daniel Dluhý. Film Ivany Balážovej „Domovy detstva" (Homes of Childhood) sa zaoberá hračkami z 80. rokov a nostalgiou za detstvom. Film Daniela Dluhého „Nad oblohou" (Above the Sky) tradičným čínskym umením púšťania šarkanov, ktorému  medzinárodná porota zároveň udelila tretiu cenu „2016 Golden Lenses Awards"
 
Krátky dokumentárny film Ivany Balážovej „Domovy detstva" (Homes of Childhood) je dostupný na http://www.youtube.com/watch?v=VGN0B25RwM8.
Ocenený krátky dokumentárny film Daniela Dluhého „Nad oblohou" (Above the Sky) je dostupný na http://www.youtube.com/watch?v=ptGUUNU3AT0.
Všetky krátke dokumentárne filmy z tretieho ročníka „Looking China Project" sú dostupné na  http://www.youtube.com/channel/UC9opo9d_IzczRg_n23s4Qdw.