Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Ekonomické správy

Back

Slovenské čokolády, proteíny a alkohol sa predstavili na veľtrhu Anufood v Pekingu

Slovenské čokolády, proteíny a alkohol sa predstavili na veľtrhu Anufood v Pekingu

23.11.2018 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Čína

 

Peking sa stal 21. až 23. novembra 2018 dejiskom medzinárodného veľtrhu ANUFOOD CHINA 2018, na ktorom sa prezentovala široká škála výrobkov potravinárskeho priemyslu z celého sveta a Číny. Na veľtrhu malo svoj národný stánok i Slovensko, kde sa predstavili slovenské firmy, a to výrobca prémiových čokolád Lyra Chocolate, výrobca proteínov Koliba Milk, producent bylinného alkoholu Tatra Tea, piva Urpiner, alkoholických nápojov St. Nicolaus či vína Tokaj.

 

Veľtrh priniesol slovenským firmám možnosť stretnúť sa s potenciálnymi partnermi potravinárskeho priemyslu z Číny a iných regiónov sveta, nadviazať obchodné kontakty a vyhľadať nové exportné príležitosti. Slovenské firmy získali veľa nových informácií o trendoch potravinárskeho komplexu, sortimente predaja a konkurenčných podmienkach potravinárskeho priemyslu.

 

Veľtrh organizovaný spoločnosťou Koelnemmse je jedným z najväčších B2B veľtrhov pre potraviny a nápoje v severnej Číne. S účasťou vyše 700 spoločností potravinárskeho priemyslu na ploche približne 35-tisíc štvorcových metrov s viac ako 50 % účasťou zahraničných vystavovateľov a 20-tisíc návštevníkmi predstavoval veľtrh unikátnu príležitosť dostať sa nielen na trh Číny, ale aj do obchodných sietí iných krajín. ANUFOOD CHINA 2018 pritiahol dovozcov, nákupcov, distribútorov, obchodné domy, veľkoobchodníkov, siete reštaurácií, kaviarní, hotelov, médiá a iných návštevníkov z celého sveta.