Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Ekonomické správy

Back

Slovenské potraviny sa predstavili v Pekingu v rámci projektu ekonomickej diplomacie

Slovenské potraviny sa predstavili v Pekingu v rámci projektu ekonomickej diplomacie

23.11.2018 | Ekonomické správy | Prezentácia Slovenska v zahraničí | Čína

 

Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Pekingu 23. novembra 2018 zorganizoval v rámci projektu ekonomickej diplomacie v spolupráci so SARIO a slovenskými výrobcami potravín v priestoroch rezidencie veľvyslanca SR v Číne seminár zameraný na prezentáciu slovenských potravinových výrobkov pre export na čínsky trh. Cieľom semináru bolo podporiť slovenské potravinové firmy pri ich vývoze do Číny a prispieť k rozvoju spolupráce s potenciálnymi čínskymi obchodnými partnermi.

 

Semináru sa aktívne zúčastnili zástupcovia slovenských spoločností Lyra Chocolate, Hriňovská mliekareň Koliba, Víno Matyšák a Víno Nitra. V zastúpení Veľvyslanectvom SR v Pekingu boli predstavené potravinové výrobky spoločností Banskobystrický pivovar (pivo Urpiner), Gas Familia, Karloff (tatranský čaj), Vinárstvo Ostrožovič, St. Nicolaus, Pečivárne Sereď, Pečivárne Liptovský Hrádok a Štrbské Presso. Zúčastnené čínske firmy mali možnosť oboznámiť sa s výrobkami a obchodnými aktivitami prezentovaných firiem ako aj priamo oceniť slovenské prémiové potraviny a nápoje prostredníctvom ochutnávok.

 

Projekt ekonomickej diplomacie je forma podpory exportu slovenských malých a stredných podnikov. Tento rok bol projekt v súlade so širšími cieľmi slovenskej diplomacie v Číne zameraný na podporu prieniku slovenských potravinárskych výrobcov na čínsky trh.