Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Ekonomický diplomat

Vážení priatelia, vítam vás v obchodno-ekonomickej časti webovej stránky Ambasády Slovenskej republiky v Pekingu, kde môžete nájsť základné informácie o podnikaní v Číne, o jednotlivých regiónoch a odvetviach, či exportných príležitostiach.

 

Čína dnes predstavuje motor globálneho hospodárskeho rastu. Napriek celosvetovej ekonomickej kríze, dokázala udržať vysoké tempo, stala sa najväčším svetovým vývozcom, druhým najväčším dovozcom a druhou najväčšou ekonomikou na svete. Európska únia a Čína sa navzájom potrebujú, prehlbuje sa kooperácia, otvárajú sa nové možnosti. Na tomto procese môže výraznejšie participovať aj Slovensko. 

 

Do teritoriálnej pôsobnosti Zastupiteľského úradu Peking patrí celé teritórium Čínskej ľudovej republiky (okrem Šanghaja a provincií Anhui, Fujian, Jiangsu, Jiangxi a Zhejiang, ktoré spadajú pod Generálny konzulát v Šanghaji), Špeciálna administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky Hongkong, Špeciálna administratívna oblasť Čínskej ľudovej republiky Macao a Mongolská republika.

 

Dôležité fakty z Číny. Dopyt firiem po high-tech výrobkoch, vyspelých technológiách a materiáloch sa rýchlo zvyšuje. Spotrebitelia žiadajú kvalitné potraviny, nové služby, luxusný a značkový tovar. Vláda začína viac podporovať ochranu životného prostredia a energetickú úsporu. Čínski investori hľadajú príležitosti na akvizície európskych firiem. Toto všetko sú dobré správy pre Slovensko, pretože slovenský vývoz do Číny a prilákanie čínskych investícií pomôže priniesť biznis našim firmám, vytvoriť nové pracovné miesta a oživiť našu ekonomiku.

 

So želaním obojstrannej úspešnej spolupráce.

 

Stanislav Mištík
ekonomický diplomat
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Pekingu
Ritan Lu, Jian Guo Men Wai, 100600 Beijing, China
Tel: +86 10 6532 1531
Fax: +86 10 6532 4814
Email: stanislav.mistik@mzv.sk
 https://www.linkedin.com/in/mistik

 

 

Dátum poslednej aktualizácie: 2017-11-28 11:58:01.595 Dátum vytvorenia: Tue Nov 28 11:57:03 CET 2017