Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Vystúpenie saxofónového kvarteta na Farme čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie a na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu

Vystúpenie saxofónového kvarteta na Farme čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie a na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu

4.12.2017 | Kultúrna prezentácia

Pri príležitosti blížiaceho sa 25. výročia vzniku Slovenskej republiky sa na pôde Zastupiteľského úradu SR v Pekingu sa 4. decembra 2017 uskutočnilo vystúpenie saxofónového kvarteta SAXOPHONE SYNCOPATORS. Toto unikátne zoskupenie sa špecializuje najmä na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime, pričom využívajú vlastné alebo dobové aranžmány skladieb pre štyri saxofóny. Návštevníci mali možnosť vypočuť si viaceré skladby v podaní Pavla Hoďu, Jána Gašpáreka, Frederiky Babuliakovej a Ladislava Fančoviča, ktorí zaujali predovšetkým hudobným doprovodom (aranžmány skladieb pre štyri saxofóny pochádzajú z rokov 1910 až 1920) k 30-minútovému nemému filmu Charlieho Chaplina z roku 1916 „The Firemen“.

SAXOPHONE SYNCOPATORS sa 3. demcebra 2017predstavili aj na Farme Čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie, kde prítomní hostia rovnako ocenili vysokú kvalitu a jedinečné stvárnenie jednotlivých skladieb prostredníctvom saxofónu.

Vystúpenie saxofónového kvarteta SAXOPHONE SYNCOPATORS na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu. Vystúpenie saxofónového kvarteta SAXOPHONE SYNCOPATORS na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu. Vystúpenie saxofónového kvarteta SAXOPHONE SYNCOPATORS na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu. Vystúpenie saxofónového kvarteta SAXOPHONE SYNCOPATORS na Zastupiteľskom úrade SR v Pekingu. Vystúpenie saxofónového kvarteta na Farme čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie. Vystúpenie saxofónového kvarteta na Farme čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie.
Vystúpenie saxofónového kvarteta na Farme čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie. Vystúpenie saxofónového kvarteta na Farme čínsko-česko-slovenského priateľstva v Zhongjie.