Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stála misia SR pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe vo Viedni

Blaasstraße 34, A-1190, Viedeň, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 13689433300
Fax: +43 13689433333
Email: pm.vienna@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 18.04.2017
  Slovenská diplomacia sa môže pochváliť ďalším úspechom: po tom, čo vo februári tohto roka prevzal funkciu vedúceho delegácie EÚ v Káhire dlhoročný slovenský diplomat Ivan Surkoš, teraz vymenoval generálny tajomník OSN do funkcie Výkonnej tajomníčky Európskej hospodárskej komisie OSN v Ženeve Oľgu Algayerovú, doterajšiu stálu predstaviteľku SR pri medzinárodných organizáciách vo Viedni.
 • 18.09.2016
  V Prahe sa konalo v dňoch 14.-16. septemba 2016 záverečné zasadnutie Ekonomického a environmentálneho fóra (EEF) OBSE, ktoré sa v rámci témy „Good governance in the OSCE area – reinforcing security and stability through co-operation” zameralo na otázky posilnenia bezpečnosti a stability v regióne OBSE.
 • 06.07.2016
  V utorok 5. júla 2016 sa v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo Viedni uskutočnilo zasadnutie Skupiny priateľov reformy a správy bezpečnostného sektora (SSG/R) OBSE pod predsedníctvom SR, kde boli prezentované usmernenia (Guidance Notes) OSN vo vzťahu k aktivitám SSR a medzinárodnému organizovanému zločinu, vypracované Úradom OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC).
 • 25.05.2016
  Vláda Slovenskej republiky v stredu na rokovaní v Bratislave schválila nomináciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka na post generálneho tajomníka OSN. Ide o reakciu na výzvu predsedu Valného zhromaždenia OSN členským štátom, aby do tejto funkcie ponúkli kandidátov s dokázateľnými líderskými a manažérskymi schopnosťami, rozsiahlou skúsenosťou v medzinárodných vzťahoch a silnými diplomatickými, komunikačnými a jazykovými schopnosťami.
Viac