Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stála misia SR pri medzinárodných organizáciách vo Viedni

Blaasstraße 34, A-1190, Viedeň, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 13689433200
Fax: +43 13689433222
Email: pm.vienna@mzv.sk
subor.jpg

Oznamy

AKTUALITY

 • 16.12.2015
  Bratislava (16. decembra) - Od nového roku spúšťa Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) v spolupráci s národnými mobilnými operátormi novú službu pre verejnosť pod názvom Núdzová SMS. V Bratislave o tom dnes informoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák spoločne s generálnym riaditeľom Orange Slovensko Pavlom Lančaričom, generálnym riaditeľom O2 Slovakia Petrom Gažíkom, predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovak Telekom Miroslavom Majorošom a generálnym riaditeľom SWAN Miroslavom Strečanským.
 • 19.11.2015
  Viedeň (19. novembra) – „Terorizmus je globálna nákaza, ktorá nerozlišuje hranice, náboženskú, či etnickú príslušnosť. Aby sme mu dokázali účinne čeliť, musíme zlepšiť spoluprácu na globálnej a regionálnej úrovni.“ Vo vystúpení na pôde Rakúskej spoločnosti pre zahraničnú politiku a OSN vo Viedni to zdôraznil podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. „Udalosti v Paríži ukázali, že hrozby a nebezpečenstvá sú bližšie, ako sme si mysleli. Európa v súčasnosti čelí novým výzvam nevídaného rozsahu a žiadnej z nich nemôžu jednotlivé štáty čeliť samotné,“ konštatoval minister M. Lajčák.
 • 18.11.2015
  Viedeň (18. novembra) - Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák podpísal dnes vo Viedni dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a Prípravnou komisiou Organizácie Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok (CTBTO) o vzájomnej spolupráci pri výcviku inšpektorov pre odhaľovanie skúšok jadrových zbraní.
 • 16.11.2015
  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák podpíše v stredu (18. novembra 2015) Dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a Prípravnou komisiou pre Organizáciu Zmluvy o všeobecnom zákaze jadrových skúšok o vzájomnej spolupráci pri výcviku a realizácii činností komisie týkajúcich sa inšpekcií na mieste.
Viac