Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stála misia SR pri medzinárodných organizáciách vo Viedni

Blaasstraße 34, A-1190, Viedeň, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 13689433200
Fax: +43 13689433222
Email: pm.vienna@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 22.08.2016
  Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR informuje podnikateľskú verejnosť o výzve úradovne OSN vo Viedni, ktorej predmetom je obsadenie pozícii v systéme UN Postal Administration z externého prostredia.
 • 06.07.2016
  V utorok 5. júla 2016 sa v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vo Viedni uskutočnilo zasadnutie Skupiny priateľov reformy a správy bezpečnostného sektora (SSG/R) OBSE pod predsedníctvom SR, kde boli prezentované usmernenia (Guidance Notes) OSN vo vzťahu k aktivitám SSR a medzinárodnému organizovanému zločinu, vypracované Úradom OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC).
 • 25.05.2016
  Vláda Slovenskej republiky v stredu na rokovaní v Bratislave schválila nomináciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka na post generálneho tajomníka OSN. Ide o reakciu na výzvu predsedu Valného zhromaždenia OSN členským štátom, aby do tejto funkcie ponúkli kandidátov s dokázateľnými líderskými a manažérskymi schopnosťami, rozsiahlou skúsenosťou v medzinárodných vzťahoch a silnými diplomatickými, komunikačnými a jazykovými schopnosťami.
 • 09.05.2016
  Jeden z kľúčových komunikačných kanálov blížiaceho sa slovenského predsedníctva v Rade EÚ – oficiálna webová stránka www.eu2016.sk – je už online. Stránka má moderný vzhľad, responzívny dizajn a jej návštevníkom ponúka množstvo praktických a zaujímavých informácií. Stránka je k dispozícii v štyroch jazykových mutáciách – v slovenčine, v angličtine, vo francúzštine a v nemčine...
Viac