Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
 Slovak OSCE Chairmanship
 • 06.11.2019
  Aktuálny vývoj a perspektívy riešenia konfliktu v Náhornom Karabachu. Také boli témy stretnutia ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) Miroslava Lajčáka so spolupredsedami takzvanej Minskej skupiny OBSE, ktoré sa uskutočnilo dnes (6. novembra 2019) v Bratislave.
 • 31.10.2019
  Nedávna pracovná návšteva Spojených štátov, agenda slovenského predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) ale aj bilaterálne otázky. Aj to boli témy pracovného obeda ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka s veľvyslankyňou USA na Slovensku Bridget Brink.
 • 31.10.2019
  Seminár Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) o výmene údajov o cestujúcich sa dnes (31. októbra 2019) začal vo Viedni. Otvoril ho štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a osobitný predstaviteľ pre predsedníctvo SR v OBSE Lukáš Parízek a riaditeľ Kancelárie generálneho tajomníka OBSE, veľvyslanec Paul Bekkers. Na dvojdňovom podujatí sa zúčastňujú predstavitelia medzinárodných bezpečnostných organizácií a národných agentúr, profesijných zväzov a zástupcovia leteckých a technologických spoločností.
 • 28.10.2019
  Právny štát, mier, vzdelávanie, životné prostredie, ľudské práva a bezpečnosť, technológie a ich úloha v záujme bezpečnejšej budúcnosti – také sú témy dvojdňového Mládežníckeho fóra Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) - OSCE-wide Youth Forum, ktoré sa začalo dnes, v pondelok (28. októbra 2019), v Bratislave. Podujatie s podtitulom Zapájanie mládeže v záujme bezpečnejšej budúcnosti príhovorom otvoril minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák vo funkcii úradujúceho predsedu OBSE.
 • 27.10.2019
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa dnes (27. októbra 2019) stretol v Bratislave so srbským členom Predsedníctva Bosny a Hercegoviny a lídrom Strany nezávislých sociálnych demokratov (SNSD) Miloradom Dodikom a s podpredsedom Snemovne národov Parlamentného zhromaždenia Bosny a Hercegoviny (BaH) a lídrom Chorvátskeho demokratického spoločenstva BaH (HDZ) Draganom Čovićom.
Viac

Stála misia SR pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe vo Viedni

Opernring 3-5, 1190, Viedeň, Rakúsko
Tel.: +43 13689433300
Fax: +43 13689433333