Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Úspešná prezentácia SR na charitatívnom vianočnom bazáre

Úspešná prezentácia SR na charitatívnom vianočnom bazáre

18.12.2017

Medzinárodný klub žien v Podgorici usporiadal 16. decembra 2017 charitatívny vianočný bazár. Na podujatí sa prezentovali zastupiteľské úrady 15 krajín sveta národnými stánkami, v ktorých účastníkom priblížili svoje zvyklosti, kultúru a kuchyňu.

 

V rámci prezentácie Slovenskej republiky ZÚ Podgorica ponúkal návštevníkom vlastnoručne vyrobené vianočné ozdoby, sladké a slané pečivo, punč, vaječný likér a sladkosti.   

 

Medzinárodný klub žien, ako aj účastníci vianočného bazára, vysoko ocenili najmä autentickosť, etnografickú a umeleckú hodnotu stánku a vlastnú výrobu ponúkaných produktov - čo bolo v rámci podujatia jedinečné.

 

Výťažok z predaja vo všetkých stánkoch sa použije na nákup zdravotníckych prístrojov pre Národné centrum pre autizmus v Podgorici, na dobudovanie zvukového systému pre nepočujúcich a novorodeneckého oddelenia, výbavu štyroch základných škôl v Podgorici a okolí.

Slovenský stánok ponúkal návštevníkom vlastnoručne vyrobené vianočné ozdoby, sladké a slané pečivo, punč, vaječný likér a sladkosti. Slovenský stánok ponúkal návštevníkom vlastnoručne vyrobené vianočné ozdoby, sladké a slané pečivo, punč, vaječný likér a sladkosti.