Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

State Secretary Ivan Korčok with counterparts from Austria and Czechia on concrete cooperation in the Slavkov format

Štátny tajomník Ivan Korčok s partnermi z Rakúska a Českej republiky o konkrétnej spolupráci v Slavkovskom formáte

29.6.2017 | Aktivity štátnych tajomníkov | Česko | Rakúsko

Štátny tajomník Ivan Korčok prijal 29. júna na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR generálneho tajomníka Spolkového ministerstva pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúskej republiky Michaela Linharta a námestníka Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky pre európske záležitosti Jakuba Dürra. Stretnutie nadväzovalo na rokovanie predsedov vlád krajín tzv. Slavkovského formátu (S3), ktoré sa konalo v uplynulom týždni v Brne. „Slavkovský formát má dôležitý politický význam. Vnímame ho aj ako pragmatický nástroj regionálnej spolupráce zameranej najmä na spoločné projekty našich troch susediacich krajín. Perspektívnou oblasťou spolupráce sa ukazuje byť najmä oblasť priemyselnej a inovačnej politiky vzhľadom na ich význam z hľadiska konkurencieschopnosti všetkých troch ekonomík.“ uviedol I. Korčok.


Počas slovenského líderstva S3, ktoré sa končí k 30. júnu 2017, bol prijatý Pracovný plán na rok 2017 zahŕňajúci 5 oblastí spolupráce: dopravná infraštruktúra, duálne vzdelávanie, priemysel 4.0, energetická bezpečnosť a koordinácia európskych záležitostí. Po Slovensku preberá štafetu neformálneho líderstva Slavkovského formátu od 1. júla Rakúsko.

Štátny tajomník I. Korčok s generálnym tajomníkom Spolkového ministerstva pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúskej republiky M. Linhartom a námestníkom Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky pre európske záležitosti J. Dürrom. Štátny tajomník I. Korčok s generálnym tajomníkom Spolkového ministerstva pre Európu, integráciu a zahraničné veci Rakúskej republiky M. Linhartom a námestníkom Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky pre európske záležitosti J. Dürrom. Štátny tajomník MZVaEZ SR I. Korčok rokoval s partnermi z Rakúska a Českej republiky o konkrétnej spolupráci v Slavkovskom formáte. Štátny tajomník MZVaEZ SR I. Korčok rokoval s partnermi z Rakúska a Českej republiky o konkrétnej spolupráci v Slavkovskom formáte.