Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Slovenský inštitút v Berlíne

Hildebrandstr. 25, 10785, Berlín, Nemecko
Mapka polohy
Tel.: +49 3088926293
Fax: +49 3088926222
Email: institut@botschaft-slowakei.de
subor.jpg

Oznamy

 

Voľby do Národnej rady SR v roku 2016

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 307/2015 Z. z. vyhlásil voľby do Národnej rady Slovenskej republiky a určil termín ich konania na sobotu 5. marca 2016. Problematiku volieb upravuje zákon č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Všetky podrobné informácie k voľbám do  voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky sú zverejnené na webovom sídle Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Informácie o hlasovaní prostredníctvom pošty. 

 

AKTUALITY

 • 20.01.2016
  Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne pripravili v priestoroch veľvyslanectva výstavu s názvom 3xBerger. Vernisáž sa uskutočnila 19. januára. Na úvod vystúpil veľvyslanec Peter Lizák, ktorý poukázal na skutočnosť, že diela trojice Bergerovcov patria do kultúrneho dedičstva nielen Slovenska, ale vzhľadom na ich pôvod, aj Poľska, a tak sme týmto projektom prispeli do série cezhraničných podujatí. Riaditeľka Slovenského inštitútu Viera Polakovičová predstavila maliarov a uviedla koncert.
 • 12.01.2016
  V Nemeckom divadle Berlín (Deutsches Theater Berlin) sa 11. januára 2016 uskutočnila derniéra divadelnej hry nemecko-gruzínskej dramatičky Nino Haratischwili Land der ersten Dinge/Bludičky. Koprodukčný projekt Deutsches Theater Berlin a Slovenského národného divadla bol súčasťou projektu „Art of Ageing“, ktorý iniciovala Európska divadelná konvencia (ETC) a podporila Európska únia.
 • 16.12.2015
  Bratislava (16. decembra) - Od nového roku spúšťa Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) v spolupráci s národnými mobilnými operátormi novú službu pre verejnosť pod názvom Núdzová SMS. V Bratislave o tom dnes informoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák spoločne s generálnym riaditeľom Orange Slovensko Pavlom Lančaričom, generálnym riaditeľom O2 Slovakia Petrom Gažíkom, predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovak Telekom Miroslavom Majorošom a generálnym riaditeľom SWAN Miroslavom Strečanským.
 • 07.12.2015
  Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne pripravili v spolupráci s Architektonickým múzeom Technickej univerzity v Berlíne a Spolkom architektov Slovenska výstavu „Moderná slovenská architektúra“. Koncepciu výstavy pripravili Prof. Ing. arch. Štefan Šlachta a PhDr. Peter Mikloš, jej kurátorom je Prof. Ing. arch. Ján Bahna. Projekt podporili Slovenská komora architektov, Ministerstvo kultúry SR a Fond výtvarných umení.
Viac