Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Slovenský inštitút v Ríme

Via dei Colli della Farnesina 144, 00135, Roma, Taliansko
Mapka polohy
Tel.: +39 0636715220
Fax: +39 0636715263
Email: si.roma@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 06.12.2016
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky a Slovenský inštitút v Ríme, v spolupráci s Veľvyslanectvom Českej republiky, Českým centrom v Miláne, združeniami krajanov v Taliansku a Univerzitou La Sapienza v Ríme, boli hlavní organizátori večera venovaného krajanom slovenskej a českej komunity v Taliansku.
 • 06.12.2016
  Na pôde Katedry českého a slovenského jazyka Univerzity La Sapienza v Ríme sa 1. decembra 2016 konal filmový Seminár Evy Rosenbaumovej. Tradičné stretnutie študentov slovenského jazyka a literatúry so zástupcami Univerzity Komenského a Slovenského filmového ústavu otvorila vedúca katedry prof. Annalisa Cosentino spolu s riaditeľkou Fakulty európskych, amerických a medzikultúrnych štúdií prof. Ariannou Punzi, ktoré pripomenuli vznik a ciele tohto pre prezentáciu slovenskej filmovej kultúry a univerzitné kontakty dôležitého podujatia.
 • 25.11.2016
  Vo štvrtok 24. novembra 2016 sa v priestoroch Veľvyslanectva SR v Taliansku uskutočnilo koncertné vystúpenie sopranistky Kataríny Kurucovej s klavírnym sprievodom Xénie Maskalíkovej spojené s otvorením výstavy fotografií Vladimíra Benka „Alexander Dubček: ľudská tvár politiky" venovanej významnému slovenskému štátnikovi a politikovi.
 • 23.11.2016
  V Snemovni poslancov Parlamentu Talianskej republiky sa 17. a 18. novembra 2016 uskutočnila 3. edícia okrúhleho stola „Ako môžeme riadiť Európu", inovatívne diskusné fórum k aktuálnym európskym otázkam, organizované talianskou tlačovou agentúrou Eunews. Podujatie pri príležitosti blížiaceho sa 60. výročia podpísania Rímskych zmlúv, na ktorom spolupracovala aj banka Intesa Sanpaolo a Delegácia Európskej komisie v Taliansku, získalo patronát od talianskeho Úradu vlády. Bolo rozdelené do niekoľkých tematických panelov, ako problémy eurozóny, brexit, nacionalistické a populistické hnutia v Európe, teroristické útoky, európska obranná a bezpečnostná politika, migračná kríza, obnovenie a oživenie európskeho projektu a hľadanie pozitívnych riešení.
Viac