Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Slovenský inštitút vo Viedni

Wipplingerstrasse 24-26, 1010, Wien, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 15354057
Fax: +43 13189060
Email: si.wien@gmx.at
subor.jpg

Oznamy

AKTUALITY

 • 08.04.2016
  V spolupráci Veľvyslanectva Švédskeho kráľovstva v Rakúsku, Švédskeho inštitútu, Slovenského inštitútu vo Viedni, Múzea karikatúry v Kremse, Univerzity pre užité umenie vo Viedni a Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave bola v priestoroch Slovenského inštitútu vo Viedni 6. apríla 2016 otvorená spoločná výstava diel renomovaných karikaturistov na tému životného prostredia a klimatických zmien.
 • 04.04.2016
  Už po 10ty krát sprevádzal Orchester a zbor Štátnej opery Banská Bystrica pod vedením dirigenta Mariana Vacha a zbormajsterky Ivety Popovičovej 2. apríla koncertné uvedenie opery na festivale Amici del Belcanto v rakúskom meste Ternitz. Orchester doprevádzal na tohtoročnom uvedení opery Amilcare Ponchielliho La Gioconda spevácke hviezdy prvej veľkosti: gruzínsku sopranistku Iano Tamar, americkú mezzosopranistku Marianne Cornetti, ruského barytonistu Sergeja Murzajeva, Argentínčana – tenoristu Gustava Portu a talianske hviezdy Duccio Dal Monte a Elenu Zilio.
 • 31.03.2016
  Pri príležitosti Roku slovenskej hudby pripravil Slovenský inštitút vo Viedni 31. marca v Hofburgkapelle vo Viedni koncert mužského speváckeho zboru Danubiana Octet Singers – unikátne spojenie profesionálnych spevákov Viedenskej Staatsoper, Zboru Slovenskej filharmónie, zboru Slovenského národného divadla, Volksoper a Zboru Arnolda Schönberga vo Viedni.
 • 29.03.2016
  Podujatie otvorila riaditeľka inštitútu Alena Heribanová, ktorá privítala všetkých hostí, priblížila zmysel a obsah výstavy a prečítala v plnom znení v nemeckom jazyku Vyhlásenie NR SR k odsunu slovenských Nemcov z 12. februára 1991. Premietal sa aj dokumentárny film s výpoveďami svedkov a účastníkov pohnutých povojnových dní.
Viac