Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Slovenský inštitút vo Viedni

Wipplingerstrasse 24-26, 1010, Wien, Rakúsko
Mapka polohy
Tel.: +43 15354057
Fax: +43 13189060
Email: si.wien@gmx.at

Oznamy

AKTUALITY

 • 01.06.2016
  V rámci dohody Ministerstva zahraničných veci a európskych záležitostí Slovenskej republiky a Magistrátu mesta Bratislavy o spolupráci k Predsedníctvu Slovenskej republiky v Rade Európskej únie zorganizoval Slovenský inštitút vo Viedni s Magistrátom mesta Bratislavy 1. júna 2016 tlačovú konferenciu pod názvom „Bratislava žije kultúrou“ na pôde Slovenského inštitútu vo Viedni.
 • 31.05.2016
  Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v Bulharskom kultúrnom inštitúte vo Viedni v Haus Wittgenstein sa 31. mája konal Medzinárodný koncert mladých umelcov zo Slovenska, Českej republiky, Bulharska, Rakúska a Ruska.
 • 25.05.2016
  Vláda Slovenskej republiky v stredu na rokovaní v Bratislave schválila nomináciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka na post generálneho tajomníka OSN. Ide o reakciu na výzvu predsedu Valného zhromaždenia OSN členským štátom, aby do tejto funkcie ponúkli kandidátov s dokázateľnými líderskými a manažérskymi schopnosťami, rozsiahlou skúsenosťou v medzinárodných vzťahoch a silnými diplomatickými, komunikačnými a jazykovými schopnosťami.
 • 19.05.2016
  ​Na podnet vedúceho Referátu pre cirkevné záležitostí Spolkového úradu kancelára a profesora cirkevného práva vo Viedni Karla Schwarza pripravil Slovenský inštitút vo Viedni 19. mája vo svojich priestoroch vedecké podujatie, ktorého cieľom bolo bližšie predstaviť najmä unikátnu vedeckú publikáciu Historia Ecclesiastica Prešovskej univerzity v Prešove.
Viac