Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stála misia Slovenskej republiky pri Rade Európy v Štrasburgu

rue Ehrmann 1, 67000 Strasbourg, Francúzsko
Mapka polohy
Tel.: +33 388365717
Fax: +33 388365444
Mobil: +33 609166909 (pohotovostný mobil)

Oznamy

AKTUALITY

 • 07.07.2016
  Pod záštitou slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie sa v stredu 6. júla 2016 uskutočnilo spoločenské podujatie (garden party), ktorého organizátorom bola Európska parlamentná asociácia. Podujatie otvorili vystúpenia starostu mesta Štrasburg Rolanda Riesa, veľvyslanca a stáleho predstaviteľa Slovenskej republiky pri Rade Európy Drahoslava Štefánka a predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza.
 • 01.07.2016
  Výstavou a recepciou si štyri členské krajiny Rady Európy v stredu 29. júna 2016 pripomenuli štvrťstoročie fungovania vyšehradskej spolupráce ako úspešnej regionálnej iniciatívy založenej na zdieľaní rovnakých záujmov a hodnôt.
 • 25.05.2016
  Vláda Slovenskej republiky v stredu na rokovaní v Bratislave schválila nomináciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka na post generálneho tajomníka OSN. Ide o reakciu na výzvu predsedu Valného zhromaždenia OSN členským štátom, aby do tejto funkcie ponúkli kandidátov s dokázateľnými líderskými a manažérskymi schopnosťami, rozsiahlou skúsenosťou v medzinárodných vzťahoch a silnými diplomatickými, komunikačnými a jazykovými schopnosťami.
 • 11.05.2016
  Prvý deň pracovnej návštevy štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenca vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivana Korčoka v Európskom parlamente v Štrasburgu bol venovaný rokovaniam s predsedom výboru pre hospodárske a menové veci (ECON) Robertom Gualtierim, predsedom výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) Giovannim la Viaom, predsedom výboru pre medzinárodný obchod (INTA) Berndom Langem a s poslancami a poslankyňami politickej skupiny Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE) v EP.
Viac