Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Sofii

Blv. Janko Sakazov 9, 1504, Sofia, Bulharsko
Mapka polohy
Tel.: +359 29429210
Fax: +359 29429235
Mobil: +359 888510455 (pohotovostná služba v mimopracovnom čase pre mimoriadne situácie)
Email: emb.sofia@mzv.sk

Oznamy

AKTUALITY

 • 28.04.2017
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Sofii v spolupráci s lektorátom slovenského jazyka Univerzity sv. Cyrila a sv. Metoda vo Velikom Trnove zorganizovalo 26. apríla 2017 verejné premietanie slovenského dokumentárneho road movie S tebou ma baví Slovensko v umeleckej kaviarni „TAM“ vo Velikom Trnove.
 • 20.03.2017
  Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v spolupráci s lektorátmi slovenského jazyka a kultúry na Sofijskej univerzite sv. Klimenta Ochridského a Univerzite sv. Cyrila a sv. Metoda vo Velikom Trnove zorganizovalo 15. marca stretnutie slovakistov v Bulharsku. Podujatia sa zúčastnilo okolo 40 hostí, medzi nimi študenti, absolventi, lektori, zástupcovia vedenia katedier slovanských jazykov a krajania.
 • 06.03.2017
  Bratislava (6. marca) – Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok dnes prijal podpredsedníčku úradníckej vlády Bulharskej republiky pre prípravu predsedníctva Bulharska v Rade EÚ Denitsu Zlatevu. Podpredsedníčka vlády zagratulovala SR k priebehu a výsledkom historicky prvého predsedníctva SR v Rade EÚ. Keďže Bulharsko absolvuje svoje prvé predsedníctvo v Rade EÚ už počas úvodného polroka 2018, vysoko ocenila ochotu SR podeliť sa o skúsenosti z procesu príprav i samotného výkonu predsedníckej funkcie.
 • 01.03.2017
  Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (1. marca) na nástupnej návšteve novú veľvyslankyňu Bulharska na Slovensku Jordanku Čobanovu. Minister v rozhovore konštatoval, že slovensko-bulharské bilaterálne vzťahy sú na veľmi dobrej úrovni, bez otvorených otázok, čomu zodpovedá aj vysoká intenzita stretnutí a návštev na najvyššej politickej úrovni v ostatných rokoch. V budúcom roku si pripomenieme 25. výročie nadviazania diplomatických stykov medzi oboma krajinami. Spektrum spolupráce zahŕňa celý rad oblastí spoločného záujmu, vrátane energetickej bezpečnosti – minister v tejto súvislosti poukázal na dôležitosť plánovaného projektu plynovodu Eastring –, infraštruktúrnych projektov, vzdelávania či vedy a výskumu.
Viac