Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
Back

Seminár o investičnom prostredí na Slovensku „Business Opportunities in Slovakia“ v Štokholme

Seminár o investičnom prostredí na Slovensku „Business Opportunities in Slovakia“ v Štokholme

18.11.2015

V priestoroch agentúry Business Sweden v Štokholme sa 12. novembra 2015 uskutočnil odborný seminár o investičnom prostredí na Slovensku pod názvom „Business Opportunities in Slovakia“. Seminár bol organizovaný agentúrou Business Sweden a SARIO za spoluúčasti Veľvyslanectva SR v Štokholme a Veľvyslanectva SE vo Viedni.

Seminár na ktorom sa zúčastnilo 15 švédskych investorov otvoril veľvyslanec SR vo Švédskom kráľovstve Jaroslav Auxt. Na úvod vystúpil prvý tajomník ZÚ SE vo Viedni s pôsobnosťou aj pre SR Magnus Collet, ktorý vo všeobecnosti predstavil našu krajinu. O investičnom prostredí a podnikateľskom prostredí SR hovorili zástupcovia SARIO,Juraj Mihal a Petra Sasinková. Investovanie a podnikanie na Slovensku švédskym partnerom priblížil zástupca švédskej firmy Nefab AB, ktorá od roku 2004 úspešne podniká a vyrába obalové materiály v priemyselnom parku v Leviciach.

Na záver seminára informoval o právnom a daňovom prostredí SR zástupca advokátskej spoločnosti TaylorWessing Slovakia Andrej Leontiev.