Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah

Správy

Back

Seminár o infraštruktúre krajín V4

Seminár o infraštruktúre krajín V4

28.3.2017 | Švédsko

 

V pondelok 27. marca 2017 sa v priestoroch Veľvyslanectva Poľskej republiky v Štokholme uskutočnil seminár o infraštruktúre krajín V4 pod názvom  Spájame Európu. Krajiny V4 ako spojenie medzi severom a juhom (Connecting Europe. V4 countries as a link between North-South). Podujatie otvoril veľvyslanec Poľskej republiky Wiesław Tarka za účasti ostatných veľvyslancov krajín V4. Seminár bol rozdelený do dvoch panelov, v ktorých zástupcovia jednotlivých rezortov zodpovedných za infraštruktúru prezentovali súčasný stav a plány v oblasti cestnej, železničnej a vodnej dopravy v krajinách V4. Za švédsku stranu vystúpil zástupca Ministerstva podnikania a inovácii SE, zástupca Business Sweden (partner SARIO) a poradca pre dopravu z regiónu  Ōrebro. Za slovenskú stranu sa na seminári zúčastnil Ľuboš Ďurič, riaditeľ odboru  projektov cestnej a vodnej infraštruktúry Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Na prezentácii sa zúčastnili švédski partneri z oblasti dopravy, logistiky a prepravy tovaru. Cieľom seminára bolo informovať švédskych partnerov o možnostiach prepravy zo Škandinávie do strednej, južnej a východnej Európy.

Seminár o infraštruktúre krajín V4. Seminár o infraštruktúre krajín V4. Seminár o infraštruktúre krajín V4. Seminár o infraštruktúre krajín V4.