Pre správne fungovanie portálu musíte mať v prehliadači zapnutý Javaskript.

Preskoč na obsah
subor.jpg

Stála misia SR pri OSN Ženeva

9,chemin de l’Ancienne Route, 1218, Grand Saconnex, Švajčiarsko
Mapka polohy
Tel.: +41 227477400
Fax: +41 227477434
Mobil: +41 227477400 (pohotovostný mobil)
Email: pm.geneva@mzv.sk
subor.jpg

Oznamy

AKTUALITY

 • 05.04.2016
  Slovenská republika prerokovala na pôde Výboru pre práva osôb so zdravotným postihnutím (CRPD) v dňoch 4. a 5. apríla 2016 svoju východiskovú správu o implementácii Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím na Slovensku.
 • 01.03.2016
  Ženeva (29. februára) - O potrebe zintenzívniť medzinárodné úsilie na ochranu ľudských práv a opatreniach na posilnenie stability vo svete hovoril podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v pondelok počas rokovaní v sídle OSN v Ženeve. Počas pracovnej návštevy vystúpil M. Lajčák na ministerskom zasadnutí Rady pre ľudské práva, na Konferencii pre odzbrojenie a bilaterálne rokoval s komisárom OSN pre ľudské práva Zaídom Ra´adom al Husajnom, generálnou riaditeľkou UNESCO Irinou Bokovou, prezidentom Medzinárodného výboru Červeného kríža Petrom Maurerom, ministerkou zahraničných vecí Argentíny Susanou Malcorrou a s novým ministrom zahraničných vecí Kataru Mohamedom bin Abdulrahmanom bin Džassímom al Thánym.
 • 18.12.2015
  Stála misia Slovenskej republiky pri sídle OSN v Ženeve zorganizovala v spolupráci s Európskou organizáciou pre jadrový výskum CERN 14. decembra výstavu slovenského umeleckého sklára Jána Zoričáka pod názvom Energy. Artefakty vytvorené zo špeciálneho oloveného skla, použitého v minulosti na vedecké experimenty, boli vystavené priamo v sídle CERN-u.
 • 16.12.2015
  Bratislava (16. decembra) - Od nového roku spúšťa Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR) v spolupráci s národnými mobilnými operátormi novú službu pre verejnosť pod názvom Núdzová SMS. V Bratislave o tom dnes informoval podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák spoločne s generálnym riaditeľom Orange Slovensko Pavlom Lančaričom, generálnym riaditeľom O2 Slovakia Petrom Gažíkom, predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovak Telekom Miroslavom Majorošom a generálnym riaditeľom SWAN Miroslavom Strečanským.
Viac